Μαζική αποστολή email εορταστική προσφορά έκπτωση 43%

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
airy

Δημοσίευση από airy » 23 Φεβ 2012 10:42

Μπορεί να υπάρχει κάποια εταιρεία που αγόρασε τα email από τους ιδιοκτήτες τους άρα νόμιμη :D

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 23 Φεβ 2012 12:07

Επίσης μπορεί να υπάρχει και η Χιονάτη! :D

trelameni

Δημοσίευση από trelameni » 23 Φεβ 2012 15:39

ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα ξερω οτι υπαρχουν εταιριες που στελνουν μαζικα εμαιλ και πουλανε και λιστες με εμαιλ και επιδη ξερω οτι γνωριζεται αρκετα με το διαδικτιο λογω εμπειριας για αυτο ζητησα απο εσας ..Ακομα γνωριζω οτι ειναι παρανομο να στελνεις εμαιλ αλλα πιος ειναι αυτος που καθοριζει ???Πως εγω λαμβανω καθημερινα απο διαφορα επαγελματα ενημερωτικα .πρεπει καπως να ενημερωσουμε τον κοσμο για τις υπηρεσιες μας διαφωνητε σε αυτο??Δεν κανεις κατι παρανομο ειναι και αυτη μια μορφη διαφημησεις .Αν λοιπον γνωριζεται καποιες ετεραιες που να πουλανε εμαιλ η να κανουν μαζικη αποστολη στειλτεμου στο πρωσωπικο εμαιλ .Και ας παρω το ρισκο εγω
Σας ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Φεβ 2012 17:28

trelameni έγραψε:ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα ξερω οτι υπαρχουν εταιριες που στελνουν μαζικα εμαιλ και πουλανε και λιστες με εμαιλ και επιδη ξερω οτι γνωριζεται αρκετα με το διαδικτιο λογω εμπειριας για αυτο ζητησα απο εσας
απο εδω δεν θα βρεις αυτο που θες
trelameni έγραψε:Ακομα γνωριζω οτι ειναι παρανομο να στελνεις εμαιλ αλλα πιος ειναι αυτος που καθοριζει
ο νομος του ελληνικου κρατους
trelameni έγραψε:Πως εγω λαμβανω καθημερινα απο διαφορα επαγελματα ενημερωτικα .πρεπει καπως να ενημερωσουμε τον κοσμο για τις υπηρεσιες μας διαφωνητε σε αυτο??
να το κανεις με νομιμο τροπο
trelameni έγραψε:Δεν κανεις κατι παρανομο ειναι και αυτη μια μορφη διαφημησεις
ειναι παρανομη αυτη η μορφη προωθησης
trelameni έγραψε:Αν λοιπον γνωριζεται καποιες ετεραιες που να πουλανε εμαιλ η να κανουν μαζικη αποστολη στειλτεμου στο πρωσωπικο εμαιλ .Και ας παρω το ρισκο εγω
Σας ευχαριστω πολυ
λεω και παλι εδω μεσα δεν θα βρεις αυτο που ψαχνεις οσο και να παρακαλας

trelameni

Δημοσίευση από trelameni » 23 Φεβ 2012 18:30

ευχαριστω πολυ fiskilis
και το παρακαλω ειναι ευγενεια δεν παρακαλω απλα εβαλα ενα ποστ .Αν γινετε δεν γινετε δεν χρειαζεται να εισαι τοσο προκλητικος
και παλι ευχαριστω για τον χρονο σας και για τις απαντησεις σας

trelameni ανέφερε:
Αν λοιπον γνωριζεται καποιες ετεραιες που να πουλανε εμαιλ η να κανουν μαζικη αποστολη στειλτεμου στο πρωσωπικο εμαιλ .Και ας παρω το ρισκο εγω
Σας ευχαριστω πολυ

λεω και παλι εδω μεσα δεν θα βρεις αυτο που ψαχνεις οσο και να παρακαλας

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 24 Φεβ 2012 17:56

Το εταιρικό email δεν είναι προσωπικό δεδομένο. Όπως και το εταιρικό τηλέφωνο δεν είναι προσωπικό δεδομένο. Μην μπερδεύουμε τα μπούτια μας. Φυσικά και μπορώ να στείλω email σε μια εταιρεία για οποιοδήποτε λόγο. Δεν έχουμε χούντα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Φεβ 2012 19:08

cdhyper έγραψε:Το εταιρικό email δεν είναι προσωπικό δεδομένο. Όπως και το εταιρικό τηλέφωνο δεν είναι προσωπικό δεδομένο. Μην μπερδεύουμε τα μπούτια μας. Φυσικά και μπορώ να στείλω email σε μια εταιρεία για οποιοδήποτε λόγο. Δεν έχουμε χούντα.
οταν η αρχη απαγορευει την αγορα και την πωληση email δεν κανει διακριση

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 24 Φεβ 2012 19:17

fiskilis έγραψε: οταν η αρχη απαγορευει την αγορα και την πωληση email δεν κανει διακριση
lol έχεις ξεφύγει μιλάμε! :D
τι σχέση έχει η αγορά και η πώληση με το να στείλω εγώ ΕΝΑ και μοναδικό e-mail σε μια εταιρία που πιστεύω πως θα ενδιαφερθεί (είναι σχετικό το αντικείμενό της) για το προϊόν ή την υπηρεσία που παρέχω?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Φεβ 2012 19:28

korgr έγραψε:lol έχεις ξεφύγει μιλάμε! :D
τι σχέση έχει η αγορά και η πώληση με το να στείλω εγώ ΕΝΑ και μοναδικό e-mail σε μια εταιρία που πιστεύω πως θα ενδιαφερθεί (είναι σχετικό το αντικείμενό της) για το προϊόν ή την υπηρεσία που παρέχω?
εχει σχεση αυτο που λες με αυτο που λεει ο απο κατω;
cdhyper έγραψε: Φυσικά και μπορώ να στείλω email σε μια εταιρεία για οποιοδήποτε λόγο. Δεν έχουμε χούντα.
φυσικα και ΔΕΝ θα καταγγειλω ενα μηνυμα απο εναν αγνωστο οταν στο email του bno.gr θα στειλει μια προταση συνεργασιας ενα κειμενο για δημοσιευση η μια ερωτηση σχετικη με το ειδος του site!

αλλα θα καταγγειλω ενα email Που θα μου πουλαει μια υπηρεσια που δεν εχει καμια σχεση με το site

μπορω να καταλαβω την διαφορα 49 χρονων ειμαι και ακομα το μυαλο μου εχει καποια λειτουργικοτητα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 24 Φεβ 2012 19:30

Δεν μίλησα για αγορά ή πώληση. Για επικοινωνία μίλσα. Αλλά και έναν κατάλογο εταιρειών να κάνω με τα εταιρικά τους emails σε καμία περίπτωση δεν είναι παράνομο. Κατάλογος με ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ emails ή ΜΗ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΙΜΑ emails είναι παράνομο.

Η εκμετάλλευση προσωπικών δεδομένων με σκοπό το κέρδος νομικά είναι πλέον κακούργημα. Αλλά η εκμετάλλευση δημόσιων δεδομένων είναι επάγγελμα νομιμότατο.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες