WP Plugin [Deal Site Feeds] [More than 100 Deal Sites]

εργαλεία που έχουν φτιάξει Έλληνες και μας βοηθάνε στο Affiliate Marketing
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mairhcp
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mairhcp » 04 Ιουν 2013 05:11

cyberfreak έγραψε:εξαγωγη σε rss βγαζει ωστε να το βαζουμε και στη σελιδα του facebook να βγαινει;
Όχι αλλά το ετοιμάζουμε για τη νέα έκδοση μαζί με το newsletter:)

webmastoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webmastoras » 27 Αύγ 2013 15:44

έχοντας αγοράσει το plugin εδώ και 6-7 μήνες, μπορώ να πω ότι δεν έχει λειτουργήσει ποτέ σωστά. Πάντα έχει κάποιο πρόβλημα, αυτή τη στιγμή το πρόβλημα που έχει είναι ότι εμφανίζει τις ίδιες προσφορές πολλαπλές φορές. Στις 19 Ιουλίου μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν, αλλά ακόμα δεν έχω καμία ενημέρωση και καμία λύση.

Πιστεύω ότι όσοι αγοράσαμε το plugin γίναμε beta testers για ένα προϊόν που σε καμία περίπτωση δεν ήταν έτοιμο να βγει στην αγορά. Αυτό έχει οδηγήσει - μεταξύ άλλων - σε απώλεια χρημάτων.

Ελπίζω κάποια στιγμή να λυθούν τα προβλήματα, αλλά μέχρι τότε δεν θα πρότεινα σε κανέναν να αγοράσει το Plugin.
Το messaging app που σας πληρώνει: www.wowapp.com/w/georgiosf/Georgios-Filippo . www.MyAppResources.com - Tools and resources that every app developer and entrepreneur needs

escapezone

Δημοσίευση από escapezone » 22 Σεπ 2013 20:29

Απο οτι καταλαβα το παρατησανε το θεμα ... ουτε στα email απαντανε ουτε σε κανενα δεν απαντανε... τεσπα δεν θα το σχολιασω αλλο ... αν κανενας εχει υποψιν του κανενα καλο addon aggregator για wordpress ή joomla ας το μοιραστει μαζι μας !

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 23 Σεπ 2013 16:07

OpenSource the Plugin, GPL it, and leave the rest to the community, instead of leaving it...

atomo

Δημοσίευση από atomo » 15 Οκτ 2013 09:40

Γεια σας,

Αν ενδιαφέρεστε για deal aggregation σε wordpress, έχω να σας προτείνω μια ιδέα που υλοποίησα πρόσφατα.

Το plugin το έχω βάλει σε λίγα sites προς το παρόν. Ενδεικτικά δείτε εδώ: travelmint.gr. Το συγκεκριμένο τραβάει μόνο deals που έχουν να κάνουν με ταξίδια και ξενοδοχεία και τα ταξινομεί σε κατηγορίες ανάλογα με τον προορισμό (έως 5 επίπεδα) και την τιμή.

Διαφέρει βέβαια από το προηγούμενο Plugin αρκετά. Το concept είναι όχι να δημιουργηθούν εκατοντάδες aggregators που κάνουν τα ίδια πράγματα, αλλά κάτι εντελώς unique και custom.

Έχω συνεργαστεί με κάποιους ανθρώπους που έχουν δοκιμάσει το plugin στο site τους, και λειτουργεί άψογα. Είναι πλήρως customizable και χρησιμοποιεί native wordrpess συναρτήσεις, οπότε δουλεύει με όλα τα themes.

Αν θέλετε να δείτε παραπάνω links στείλτε μου μήνυμα - δε θα σπαμμάρω το thread :snooty:

Όποιος ενδιαφέρεται για συνεργασία μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με PM.

Thanx

urahara
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από urahara » 16 Μαρ 2014 12:34

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω rewrite τα urls στο plugin ωστέ να έχω SEO friendly urls αντί για urls τύπου ?category=15&city=1, αντί δηλαδή να μου βγάζει έτσι τις κατηγορίες και τις περιοχές, να τραβάει τα αντίστοιχα ονόματα που έχω δώσει μέσω του Plugin? Ευχαριστώ. Επίσης αν ξέρει κάποιος πως θα μπορούσα να θέσω ένα heading που να αλλάζει πάλι με βάση τα φίλτρα σε κάθε σελίδα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Επίσης δε με αφήνει να πειράξω το php αρχείο με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κάνω κάποιες αλλαγές στο menu που δε μπορούν να γίνουν στη σχεδίαση.. όταν πάω να κάνωedit το αρχείο μου επιστρέφει error you do not have access και τα λοιπά.. Κάτι πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις του hosting ή των αρχείων από ότι διάβασα και να βάλω permitions στο 644 αλλά δεν ξέρω τι και πως.. Help!

urahara
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από urahara » 21 Μαρ 2014 14:36

Καλά πραγματικά από όσους έχουν το Plugin κανείς δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει; Όπως και να έχει, αν φιλοτιμηθεί κάποιος με γνώσεις php ή οι άφαντοι δημιουργοί του να προσφέρουν debugging στην κοινότητα θα ήταν καλό. θα το έκανα εγώ αλλά δυστυχώς δεν ξέρω php.

Αυτό όμως που μπορώ να κάνω είναι να παραθέσω τα bugs και τις αλλαγές που χρειάζεται το plugin για να είναι απόλυτα λειτουργικό:

1) φιλτράρισμα των προσφορών κατά την ανανέωση ώστε να μπαίνουν κάθε φορά που τρέχει το cron job ή πατιέται χειροκίνητα το κουμπί, μόνο οι νέες προσφορές ή οι αλλαγές στις υπάρχουσες, και να διαγράφονται όσες έχουν λήξει

2) Φίλτρο για να τις βγάζει φθήνοντας από αυτή με τις περισσότερες αγορές προς αυτή με τις λιγότερες για να φαίνονται τα best sellers

3) Σε πολλές περιπτώσεις δεν τραβά την έκπτωση

4) Μορφοποίηση των url για να είναι SEO friendly. Δηλαδή αντί να είναι τύπου /?city_id=1 να τραβάει την περιοχή που έχουμε αντιστοιχήσει σε αυτό το id ή την κατηγορία και όταν προσθέτουμε ταξινόμηση να παραμένει στο ίδιο url κάθε φορά.

4 διορθώσεις δηλαδή που το καθιστούν από άχρηστο πολύ ικανό

atomo

Δημοσίευση από atomo » 01 Σεπ 2014 12:04

Εγκατέστησα το plugin πού έφτιαξα σε ένα νέο site με προσφορές. Έχει στοιχεία από foursquare μέσα. Ρίξτε μια ματιά και περιμένω σχόλια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate Tools”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες