Πρώτη ΔΩΡΕΑΝ Πλατφόρμα deal aggregator για τους Affiliates [έως 1.5]

εργαλεία που έχουν φτιάξει Έλληνες και μας βοηθάνε στο Affiliate Marketing
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 19 Ιαν 2012 13:30

μα το cron job που κάνει update, δεν ανανεώνει και αυτό;

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 19 Ιαν 2012 14:08

να ρωτήσω εγώ κάτι?

αν εγκαταστήσω το software και κάνω την δωρεά των 70 ευρώ, θα έχω το δικαίωμα να πειράξω και τον κώδικα?

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 19 Ιαν 2012 14:35

Basilakis έγραψε:μα το cron job που κάνει update, δεν ανανεώνει και αυτό;
Το cron job κοιτάζει αν υπάρχει η προσφορά, δεν κοιτάζει όλα τα στοιχεία της προσφοράς καθώς αυτό θα έπαιρνε περισσότερο χρόνο.
dimtris155 έγραψε: αν εγκαταστήσω το software και κάνω την δωρεά των 70 ευρώ, θα έχω το δικαίωμα να πειράξω και τον κώδικα?
Για ποιο σημείο του κώδικα αναφέρεσαι;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 19 Ιαν 2012 14:36

ggirtsou έγραψε:
Basilakis έγραψε:μα το cron job που κάνει update, δεν ανανεώνει και αυτό;
Το cron job κοιτάζει αν υπάρχει η προσφορά, δεν κοιτάζει όλα τα στοιχεία της προσφοράς καθώς αυτό θα έπαιρνε περισσότερο χρόνο.
Και σαφώς, θα ήταν πιο σωστό... Ας μην ήταν όλα σε ένα, σας ήταν διαφορετικά κομμάτι, που εκτελούνται με διαφορά

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 19 Ιαν 2012 14:48

dimtris155 έγραψε: αν εγκαταστήσω το software και κάνω την δωρεά των 70 ευρώ, θα έχω το δικαίωμα να πειράξω και τον κώδικα?
Για ποιο σημείο του κώδικα αναφέρεσαι;[/quote]

Δεν αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο. Αν κάτι όμως δεν μου αρέσει και θέλω να το αλλάξω, μπορώ ή θα με κυνηγήσεις δικαστικά?

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 19 Ιαν 2012 14:50

Είναι δωρεάν πρόγραμμα μπορείς να κάνεις αλλαγές στον κώδικα εκτός από το να αφαιρέσεις το link μου. Επίσης δεν πρέπει να το κάνεις να φαίνεται ότι η εφαρμογή είναι δική σου.

Φιλικά πάντα.

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 19 Ιαν 2012 14:56

ggirtsou έγραψε:Είναι δωρεάν πρόγραμμα μπορείς να κάνεις αλλαγές στον κώδικα εκτός από το να αφαιρέσεις το link μου. Επίσης δεν πρέπει να το κάνεις να φαίνεται ότι η εφαρμογή είναι δική σου.

Φιλικά πάντα.
Για το link δεν το συζητάω, για αυτό είπα αφού πληρώσω τα 70 ευρώ.
Για παράδειγμα αν θέλω να συνδυάσω τα φίλτρα περιοχής και κατηγορίας

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 19 Ιαν 2012 15:11

dimtris155 έγραψε:
ggirtsou έγραψε:Είναι δωρεάν πρόγραμμα μπορείς να κάνεις αλλαγές στον κώδικα εκτός από το να αφαιρέσεις το link μου. Επίσης δεν πρέπει να το κάνεις να φαίνεται ότι η εφαρμογή είναι δική σου.

Φιλικά πάντα.
Για το link δεν το συζητάω, για αυτό είπα αφού πληρώσω τα 70 ευρώ.
Για παράδειγμα αν θέλω να συνδυάσω τα φίλτρα περιοχής και κατηγορίας
Για να μην παρεξηγηθώ, μου αρέσει η δουλειά σου και μιλάω για κάποια enhancements αν κάποτε θελήσω να τα κάνω.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Ιαν 2012 20:00

Θεμιτό είναι αυτό και σου είπε ότι μπορείς να το κάνεις, απλά δε μπορείς να το πουλήσεις και να πεις ότι είναι εξολοκλήρου δικό σου. Λογικά πράγματα. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

fr33stuff30

Δημοσίευση από fr33stuff30 » 20 Ιαν 2012 08:03

ggirtsou έγραψε:
fr33stuff30 έγραψε:Υπάρχει περίπτωση ένα widget να εμφανιστεί πρώτο πάνω από τις κατηγορίες; Διότι ακόμα και με την επιλογή "Στην αρχή - πρώτο" εμφανίζεται μεν πρώτο από τα widget αλλά κάτω από τις κατηγορίες στη sidebar
Παρακαλώ επεξεργαστείτε το Widget και ορίστε το να εμφανίζεται πρώτο. Αμέσως μετά το Sidebar Menu θα εμφανίζεται το πρώτο Widget. Αυτή είναι η θέση απ' όπου ξεκινάνε τα Widgets.
fr33stuff30 έγραψε:Τελικά η ώρα του server ήταν η σωστή. Υπάρχει μεγάλη απόκλιση σε ώρες ακόμα και σε μέρες σε αρκετές προσφορές, π.χ. ψάξτε στο site σας την προσφορά "01.01. - 30.01.2012, SPA" αυτή τη στιγμή γράφει ότι λήγει σε μία μέρα ενώ στο πρωτότυπο site λήγει σε 2 μέρες και 2 ώρες. Σε άλλες προσφορές υπάρχει απόκλιση από μία έως αρκετές ώρες.
Η απόκλιση που λέτε για τις προσφορές είναι διότι ο Deal Aggregator κρατάει την ημέρα την οποία λήγει μια προσφορά (καθώς όλες οι προσφορές λήγουν στις 12 το βράδυ - επειδή τότε είναι το τέλος της μέρας).

Αν το deal site που έχει την προσφορά ανανεώνει, ή αλλάζει την προσφορά δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς κάτι γι' αυτό καθώς η προσφορά έχει ήδη περαστεί.

Το σύστημα όταν βλέπει ότι μια προσφορά λήγει σε πάνω από 1 ημέρα/ες εμφανίζει μόνο σε πόσες μέρες λήγει για να μην πιάσει πολύ χώρο.

Όταν έχει μείνει λιγότερο από μία μέρα τότε εμφανίζει τις ώρες που απομένουν.

Το σύστημα δεν είναι ακριβώς ίδιο με αυτό που βλέπετε στα Deal Site που εμφανίζουν ημέρα, ώρες, λεπτά και δευτερόλεπτα σε αντίστροφη μέτρηση.

Είναι διαφορετικό για να μην πιάνει χώρο.
Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για τις αγορές, δηλαδή βάζει όσες αγορές έχουν γίνει την πρώτη φορά που θα τσιμπήσει το xml και μετά δεν ανανεώνονται πάλι. Μήπως θα έπρεπε να μπει κάποια επιλογή για update γιατί χάνει πολύ σε αξιοπιστία. Ειδα μια προσφορά που έχει 2500 αγορές και γράφει μόνο 700

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 20 Ιαν 2012 09:58

Είναι όντως σημαντικό αυτό, θα υλοποιηθεί σε κάποια έκδοση στο μέλλον.

Το μόνο που χρειάζεται για να συνεχίσουν να υλοποιούνται νέα χαρακτηριστικά είναι να υποστηρίξετε το project.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 20 Ιαν 2012 12:49

ggirtsou έγραψε:
Seneca έγραψε:Καλησπέρα

Ναι,μου βγάζει Σφάλμα στο κατάστημα "Σφάλμα (1)".
Βασικά,θέλω να βάλω απλά xml γιατί όταν βάζω ενοποιημένα μου βγάζει διπλές εγγραφές!
Για παράδειγμα, βάζω το ενοποιημένο της π.χ Clickbanner για κάποια καταστήματα και βάζω το ενοποιημένο της π.χ forestview για κάποια άλλα, ε, αν η προσφορά υπάρχει και στα 2 δίκτυα θα μου βγάλει και τις 2! Γι'αυτό προσπάθησα να βάλω απλά xml και μου βγάζει σφάλμα!
Σχετικά με αυτό: το δοκίμασα και προσπάθησα να αναπαράγω το πρόβλημα στη δική μου μεριά αλλά δυστυχώς δεν επιβεβαιώνω το πρόβλημα που περιγράφεις.

Βεβαιώσου ότι έχεις εισάγει όλα τα απαραίτητα πεδία και πριν βάλεις απλό XML feed πρέπει να έχεις δημιουργήσει το Deal site από το Deal Sites -> Προσθήκη Deal Site.

Έτσι ώστε όταν δημιουργείς απλό XML Feed να μπορείς από την dropdown λίστα να επιλέξεις το deal site.

Αν θες ρίξε μια ματιά στο άρθρο Ενοποιημένα XML Feeds vs Deal Site Feeds
που εξηγεί τη διαφορά του Aggregated Feed και το Ενοποιημένου.
Το πρόβλημα είνα ιοτι με chrome δεν μπορει να ολοκληρωθεί η δημιουργία του aplou feed. Δεν εμφανίζει το δεύτερο πεδίο για το url. Δηλαδή αυτό:

Κώδικας: Επιλογή όλων

Διαθέσιμες Συντομεύσεις:

{url} = το URL της προσφοράς (το διαβάζει από το XML tag που έχετε ορίσει στο παραπάνω πεδίο).

Εισάγετε τη δομή του URL που πρέπει να έχουν οι προσφορές. π.χ. http://affiliate.linkwise.gr/z/ID Καμπάνιας/Affiliate ID/&lnkurl={url}
Δοκίμασε να δημιουργήσεις το feed χρησιμοποιόντας firefox.

alexdas

Δημοσίευση από alexdas » 20 Ιαν 2012 19:05

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση?

Στα ενοποιημένα xml υπάρχουν κάποια dealsites από τα οποία δεν μπορώ να πάρω τις προσφορές! Δοκίμασα και με απλό xml και εκεί τα ίδια!Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με xml feeds και δεν ξέρω τι γίνεται! όποια βοήθεια...

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 21 Ιαν 2012 06:23

alexdas έγραψε:Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση?

Στα ενοποιημένα xml υπάρχουν κάποια dealsites από τα οποία δεν μπορώ να πάρω τις προσφορές! Δοκίμασα και με απλό xml και εκεί τα ίδια!Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με xml feeds και δεν ξέρω τι γίνεται! όποια βοήθεια...
Δεν είναι πολύ δύσκολο. Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να δημιουργήσετε ένα XML Feed και αν είναι ενοποιημένο Feed (δηλαδή να είναι Feed από κάποιο Affiliate Network που περιέχει προσφορές απ' όλα τα Deal Sites), να επιλέξετε ενοποιμένο Feed. Αν όχι επιλέξτε απλό Feed.

Το μόνο που έχετε να κάνετε μετά είναι να ορίσετε τη δομή του XML Feed (αν είναι ενοποιημένο Feed μπορείτε να δείτε από εδώ τη δομή)

Συμπληρώνετε τα απαραίτητα στοιχεία και πατάτε από το μενού Διαχείρισης: Αυτοματισμός -> Εισαγωγή Προσφορών και πατάτε το link που σας εμφανίζει.

Αν δεν μπαίνουν οι προσφορές και απλά σας εμφανίζει ότι ολοκληρώθηκε, τότε παρακαλώ επικοινωνήστε με την εταιρεία hosting σας και ζητήστε τους να ενεργοποιήσουν τη ρύθμιση της PHP που επιτρέπει να διαβάζει απομακρυσμένα αρχεία XML.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό καθώς χωρίς αυτή τη ρύθμιση η PHP δεν έχει τη δυνατότητα να διαβάσει τα XML Feeds με σκοπό να μην εισάγονται οι προσφορές.

fr33stuff30

Δημοσίευση από fr33stuff30 » 21 Ιαν 2012 12:01

Προσωπικά θα σε στηρίξω, απλά είναι κάποια βασικά πραγματάκια που χωρίς αυτά χάνει σε ποιότητα.
Ήθελα να σε ρωτήσω αν γίνεται με κάποιο τρόπο να μην εμφανίζετε ο τίτλος του site στη μέση του header banner.
Ευχαριστώ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Affiliate Tools”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες