Πρώτη ΔΩΡΕΑΝ Πλατφόρμα deal aggregator για τους Affiliates [έως 1.5]

εργαλεία που έχουν φτιάξει Έλληνες και μας βοηθάνε στο Affiliate Marketing
Κλειδωμένο
kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 21 Ιαν 2012 12:09

Για να μην εμφανίζεται ο τίτλος θα πρέπει να κάνεις αλλαγές στο CSS.

Οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν είναι στο αρχείο CSS: ./templates/css_structure.css

Οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν είναι από εκεί που λέει:

Κώδικας: Επιλογή όλων

/* begin Logo */
μέχρι

/* end Logo */

alexdas

Δημοσίευση από alexdas » 21 Ιαν 2012 12:24

ggirtsou έγραψε:Δεν είναι πολύ δύσκολο. Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να δημιουργήσετε ένα XML Feed και αν είναι ενοποιημένο Feed (δηλαδή να είναι Feed από κάποιο Affiliate Network που περιέχει προσφορές απ' όλα τα Deal Sites), να επιλέξετε ενοποιμένο Feed. Αν όχι επιλέξτε απλό Feed.

Το μόνο που έχετε να κάνετε μετά είναι να ορίσετε τη δομή του XML Feed (αν είναι ενοποιημένο Feed μπορείτε να δείτε από εδώ τη δομή)

Συμπληρώνετε τα απαραίτητα στοιχεία και πατάτε από το μενού Διαχείρισης: Αυτοματισμός -> Εισαγωγή Προσφορών και πατάτε το link που σας εμφανίζει.

Αν δεν μπαίνουν οι προσφορές και απλά σας εμφανίζει ότι ολοκληρώθηκε, τότε παρακαλώ επικοινωνήστε με την εταιρεία hosting σας και ζητήστε τους να ενεργοποιήσουν τη ρύθμιση της PHP που επιτρέπει να διαβάζει απομακρυσμένα αρχεία XML.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό καθώς χωρίς αυτή τη ρύθμιση η PHP δεν έχει τη δυνατότητα να διαβάσει τα XML Feeds με σκοπό να μην εισάγονται οι προσφορές.
Τις προσφορές τις παίρνω όχι όμως όλες,σε ορισμένα deal sites παρ'όλο που υπάρχουν μέσα στο ενοποιημένο xml feed, δεν μπορώ να πάρω τις προσφορές ενώ τις υπόλοιπες τις τραβάει κανονικά.

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 21 Ιαν 2012 12:41

Μπορείτε να δείτε εδώ για τις προσφορές που δεν εισάγονται λόγω του ότι δεν έχουν όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 21 Ιαν 2012 18:53

Υπάρχει μια νέα έκδοση (1.4) με πολλές διορθώσεις και νέα χαρακτηριστικά που εσείς ζητήσατε!

- Έχει προστεθεί η δυνατότητα να βλέπετε τις 5 πιο διάσημες προσφορές (βάση των κλικ που έχουν κάνει οι χρήστες)
- Προστέθηκαν πιο φιλικά URLs στις προσφορές.
- Διορθώθηκε ένα λάθος στην προβολή της σελίδας προσφοράς.
- Προστέθηκε η δυνατότητα ενημέρωσης των κουπονιών που έχουν αγοραστεί για μια προσφορά.
- Προστέθηκαν νέα κλειδιά στις γλώσσες (Ελληνικά και Αγγλικά).
- Διορθώθηκε το πρόβλημα που δεν γινόταν η δημιουργία XML Feed μέσω Chrome.

fr33stuff30

Δημοσίευση από fr33stuff30 » 22 Ιαν 2012 09:33

ggirtsou έγραψε:Υπάρχει μια νέα έκδοση (1.4) με πολλές διορθώσεις και νέα χαρακτηριστικά που εσείς ζητήσατε!

- Έχει προστεθεί η δυνατότητα να βλέπετε τις 5 πιο διάσημες προσφορές (βάση των κλικ που έχουν κάνει οι χρήστες)
- Προστέθηκαν πιο φιλικά URLs στις προσφορές.
- Διορθώθηκε ένα λάθος στην προβολή της σελίδας προσφοράς.
- Προστέθηκε η δυνατότητα ενημέρωσης των κουπονιών που έχουν αγοραστεί για μια προσφορά.
- Προστέθηκαν νέα κλειδιά στις γλώσσες (Ελληνικά και Αγγλικά).
- Διορθώθηκε το πρόβλημα που δεν γινόταν η δημιουργία XML Feed μέσω Chrome.

Ωραίος!

Μετά το update, όταν μπαίνω στη σελίδα ενώ έχω επιλέξει να εμφανίζονται οι προσφορές σε στήλες, το γυρίζει αμέσως σε γραμμές.

"- Προστέθηκε η δυνατότητα ενημέρωσης των κουπονιών που έχουν αγοραστεί για μια προσφορά."

Τι εννοείς με αυτό; Αυτό που λέγαμε για τον αριθμό των αγορών; Γίνεται αυτόματα;

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 22 Ιαν 2012 09:50

fr33stuff30 έγραψε: Ωραίος!

Μετά το update, όταν μπαίνω στη σελίδα ενώ έχω επιλέξει να εμφανίζονται οι προσφορές σε στήλες, το γυρίζει αμέσως σε γραμμές.

"- Προστέθηκε η δυνατότητα ενημέρωσης των κουπονιών που έχουν αγοραστεί για μια προσφορά."

Τι εννοείς με αυτό; Αυτό που λέγαμε για τον αριθμό των αγορών; Γίνεται αυτόματα;
Μπορεί να έχεις επιλέξει να εμφανίζονται οι προσφορές σε στήλες, αλλά αν στο cookie που έχει δημιουργήσει η εφαρμογή λέει να εμφανίζονται σε γραμμές, τότε το αλλάζει αυτόματα. Χρησιμοποίησε τα κουμπάκια αλλαγής προβολής που βρίσκονται στην εφαρμογή για να ορίσεις την προβολή που θες.

Αυτό που κάνει η εφαρμογή είναι να δει την προκαθορισμένη ρύθμιση (αυτή που ορίζεις εσύ) αλλά μετά ο επισκέπτης μπορεί να θέλει να τα βλέπει με άλλη προβολή. Και επειδή θέλουμε να εμφανίζουμε την σελίδα ανάλογα με τις προτιμήσεις του χρήστη, δημιουργούμε ένα cookie (ιντερνετικό μπισκότο όπου αποθηκεύονται διάφορες πληροφορίες) και του το εμφανίζουμε αναλόγως.

Ναι, αυτό είναι για τον αριθμό των αγορών που έχουν γίνει. Θα δεις ότι πλέον δεν εμφανίζει μόνο "η προσφορά προστέθηκε" αλλά λέει και "η προσφορά ενημερώθηκε" αν δει διαφορετική ποσότητα αγορών κουπονιών.

Καλές δουλειές σε όλους!

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 22 Ιαν 2012 09:52

Στην σελίδα Παρουσίαση Deal Aggregator μπορείτε να δείτε διάφορες εικόνες από την εφαρμογή που παρουσιάζουν τη λειτουργικότητά της και διάφορα video-βοηθήματα τα οποία θα αυξάνονται με τον καιρό.

Αν θέλετε να δείτε κάτι συγκεκριμένο ζητήστε το να φτιάξουμε το βίντεο ώστε να δείτε την διαδικασία βήμα-βήμα.

fr33stuff30

Δημοσίευση από fr33stuff30 » 22 Ιαν 2012 10:40

ggirtsou έγραψε:
fr33stuff30 έγραψε: Ωραίος!

Μπορεί να έχεις επιλέξει να εμφανίζονται οι προσφορές σε στήλες, αλλά αν στο cookie που έχει δημιουργήσει η εφαρμογή λέει να εμφανίζονται σε γραμμές, τότε το αλλάζει αυτόματα. Χρησιμοποίησε τα κουμπάκια αλλαγής προβολής που βρίσκονται στην εφαρμογή για να ορίσεις την προβολή που θες.

Αυτό που κάνει η εφαρμογή είναι να δει την προκαθορισμένη ρύθμιση (αυτή που ορίζεις εσύ) αλλά μετά ο επισκέπτης μπορεί να θέλει να τα βλέπει με άλλη προβολή. Και επειδή θέλουμε να εμφανίζουμε την σελίδα ανάλογα με τις προτιμήσεις του χρήστη, δημιουργούμε ένα cookie (ιντερνετικό μπισκότο όπου αποθηκεύονται διάφορες πληροφορίες) και του το εμφανίζουμε αναλόγως.

Ναι, αυτό είναι για τον αριθμό των αγορών που έχουν γίνει. Θα δεις ότι πλέον δεν εμφανίζει μόνο "η προσφορά προστέθηκε" αλλά λέει και "η προσφορά ενημερώθηκε" αν δει διαφορετική ποσότητα αγορών κουπονιών.

Καλές δουλειές σε όλους!
Έχεις δίκιο, τα cookies ήταν, τα διέγραψα και όλα οκ, thanks

"Ναι, αυτό είναι για τον αριθμό των αγορών που έχουν γίνει. Θα δεις ότι πλέον δεν εμφανίζει μόνο "η προσφορά προστέθηκε" αλλά λέει και "η προσφορά ενημερώθηκε" αν δει διαφορετική ποσότητα αγορών κουπονιών."

:clap:

darampatz

Δημοσίευση από darampatz » 23 Ιαν 2012 20:31

ggirtsou έγραψε:
@Seneca: Το "πρόβλημα" με το κενό XML Feed μπορεί να προκαλείται για δύο λόγους:
1) δεν έχετε γράψει κάποιο XML tag σωστά.
2) έχετε ορίσει πολλές απαραίτητες πληροφοριές για τις προσφορές και μέσα στο Feed δεν υπάρχουν όλες οπότε δεν εισάγονται προσφορές.
3) υπάρχει κάποιος περιορισμός από τον server σας και δεν μπορεί η PHP να "διαβάσει" αρχεία από άλλους servers.
Καλησπέρα,
έχω εγκαταστήσει τοπικά την εφαρμογή σου, αλλά δεν μπορώ να φορτώσω τις προσφορές. Το μήνυμα που μου δείχνει είναι "Κενό XML Feed" και για το feed της clickbanner αλλά και της linkwise.
Αφού τσέκαρα το 1,2 έχω καταλήξει ότι δεν μου παίζει για τον λόγο 3. Ποια μπορεί να είναι η ρύθμιση που επιτρέπει να διαβάσει η PHP αρχεία από άλλους server?

Θα εκτιμούσα αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Ιαν 2012 20:35

darampatz έγραψε:
ggirtsou έγραψε:
@Seneca: Το "πρόβλημα" με το κενό XML Feed μπορεί να προκαλείται για δύο λόγους:
2) έχετε ορίσει πολλές απαραίτητες πληροφοριές για τις προσφορές και μέσα στο Feed δεν υπάρχουν όλες οπότε δεν εισάγονται προσφορές.
3) υπάρχει κάποιος περιορισμός από τον server σας και δεν μπορεί η PHP να "διαβάσει" αρχεία από άλλους servers.
Καλησπέρα,
έχω εγκαταστήσει τοπικά την εφαρμογή σου, αλλά δεν μπορώ να φορτώσω τις προσφορές. Το μήνυμα που μου δείχνει είναι "Κενό XML Feed" και για το feed της clickbanner αλλά και της linkwise.
Αφού τσέκαρα το 1,2 έχω καταλήξει ότι δεν μου παίζει για τον λόγο 3. Ποια μπορεί να είναι η ρύθμιση που επιτρέπει να διαβάσει η PHP αρχεία από άλλους server?

να ζητησεις να σου ανοιξουν την case καθως ειναι πανω απο το συνηθες οριο αυτο που ζητα η εφαρμογη

darampatz

Δημοσίευση από darampatz » 23 Ιαν 2012 20:49

fiskilis έγραψε:
darampatz έγραψε:
ggirtsou έγραψε:
Καλησπέρα,

να ζητησεις να σου ανοιξουν την case καθως ειναι πανω απο το συνηθες οριο αυτο που ζητα η εφαρμογη
έχω εγκαταστήσει τοπικά την στο pc μου την εφαρμογή. Μήπως φταίει που χρησιμοποιώ proxy? Με proxy από browser φορτώνει το xml

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 24 Ιαν 2012 03:11

Η ρύθμιση της PHP που πρέπει να είναι ενεργοποιημένη είναι η allow_url_fopen έτσι ώστε με την συνάρτηση file_get_contents() να μπορεί να διαβάζει απομακρυσμένα αρχεία.

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις από το php.ini του server σου αφού το τρέχεις τοπικά.

Άβαταρ μέλους
Easyrider
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Easyrider » 24 Ιαν 2012 22:45

Σε 2 διαφορετικους servers που προσπαθησα δεν καταφερα να το τρεξω ακομη.. 404 - Not Found :-?

CHMOD 777 κανονικα.

και σε cpanel:
Not Found
The requested URL /deals/home was not found on this server.

rewrite?
Δημήτρης

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 24 Ιαν 2012 22:56

Πρέπει να ζητήσεις από την εταιρεία hosting σου να ενεργοποιήσουν τα rewrite rules.

Άβαταρ μέλους
Easyrider
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Easyrider » 24 Ιαν 2012 23:04

Απο whm/cpanel:

root@server [~]# httpd -l | grep -i rewrite
  mod_rewrite.c
Δημήτρης

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Affiliate Tools”