Η Google σηκώνει ποτέ τηλέφωνο;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 07 Δεκ 2011 21:38

Πήρα μερικά τηλέφωνα ( στην λίστα τους http://www.google.com/about/corporate/c ... dress.html ), αλλά όλα βγάζουν νούμερα για να μιλάς μόνο σου ή τηλεφωνητή. Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο είτε στην Ελλάδα που να μιλάνε Έλληνες είτε στο εξωτερικό που να μιλάνε αγγλικά; Πήρα και το ελληνικό γραφείο αλλά και πάλι εκεί δεν το σηκώνουν.
Και είναι πολύ σοβαρό θέμα και αφορά άμεσα google, blogger.com και πρέπει να μιλήσω απευθείας μαζί τους, αφού στην Ελλάδα δυστυχώς δεν μπορείς να βγάλεις άκρη. :)
Δεν απαντάνε στα email, δεν απαντάνε στα τηλέφωνα, πουθενά...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 07 Δεκ 2011 23:08

Απαντουν σε prive τηλεφωνα που εμεις οι κοινοι θνητοι δεν εχουμε δυστηχως προσβαση!

Βεβαια αν η σελιδα σου ειχε κανα μυρριο θεασεις την ημερα ηδη θα σε ειχαν παει αυτοι τηλεφωνο πριν καταλαβεις εσυ οτι εχεις προβλημα! κατι σε Τσακ Νορις περιπου!

μπορω να βοηθεισω σε κατι ;

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 07 Δεκ 2011 23:09

Δεν ξέρω Άγγελε αν μπορείς να βοηθήσεις ή αν μπορεί κάποιος άλλος. Θα κάνω κάποιες κινήσεις αυτές τις μέρες κι αν δεν βρω λύση, θα σε πάρω τηλ ή θα σου στείλω μήνυμα να μου πεις τι μπορώ να κάνω εγώ και κάποια άλλα άτομα. :)
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 07 Δεκ 2011 23:47

Πάντως επειδή την ξέρω την Google και ότι η ΔΗΕ δεν παίζει να κάνει κάτι, επειδή μάλλον θα έχω τις ip που θέλω σε λίγες μέρες, που τις δίνω ώστε να προχωρήσουν όλες οι διαδικασίες Άγγελε; Στην ΔΗΕ ή επικοινωνω με τον ΟΤΕ να μου δώσει τα όνοματα;
Αυτό που προσπαθώ να κάνω, είναι να ξεσκεπάσω 4 σχετικά γνωστά μπλογκ που συκοφαντούν πάρα πολλά ανήλικα - ενήλικα άτομα, αστυνόμια και άλλους πολλούς αλλά και διαφημιζουν πορείες και σπασίματα ανθρώπων και αστυνομικών.
Φυσικά η αστυνομία ( και συγκεκριμένα η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ενώ το γνωρίζει εδώ και πάνω από έναν χρόνο, λέει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα επειδή είναι η Google... )
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 08 Δεκ 2011 00:07

ok, αν τα λάβω ( πιστεύω πως ναι ) θα σε ενημερωσω. thanks. καλό βράδυ Άγγελε!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 08 Δεκ 2011 01:04

Επειδή δεν έχω καταλάβει, η Google έχει σχέση με την ΓΚΟΥΓΚΛ ΕΛΛΑΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ε.Π.Ε. που είναι στην ίδια διεύθυνση κι έχει τηλέφωνο ίδιο με εταιρεία που το site της δεν φαίνεται να έχει σχέση με την google?

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 08 Δεκ 2011 08:03

Καλημέρα,

Η Google στην Ελλάδα έχει παρουσιά μόνο για marketing, είχα πάρει τηλέφωνο και είχα πάει από τα γραφεία τους (τα οποία εξυπηρετούνται από γραφεία τρίτης εταιρίας οπως αναφέρει ο EneMe με time shared χώρους αν κατάλαβα καλά) αλλά δεν θα σε βοηθήσουν για το συγκεκριμένο θέμα που θες από την Ελλάδα.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

gdimi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gdimi » 08 Δεκ 2011 13:24

Spyrostagas έγραψε:Πάντως επειδή την ξέρω την Google και ότι η ΔΗΕ δεν παίζει να κάνει κάτι, επειδή μάλλον θα έχω τις ip που θέλω σε λίγες μέρες, που τις δίνω ώστε να προχωρήσουν όλες οι διαδικασίες Άγγελε; Στην ΔΗΕ ή επικοινωνω με τον ΟΤΕ να μου δώσει τα όνοματα;
Αυτό που προσπαθώ να κάνω, είναι να ξεσκεπάσω 4 σχετικά γνωστά μπλογκ που συκοφαντούν πάρα πολλά ανήλικα - ενήλικα άτομα, αστυνόμια και άλλους πολλούς αλλά και διαφημιζουν πορείες και σπασίματα ανθρώπων και αστυνομικών.
Φυσικά η αστυνομία ( και συγκεκριμένα η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ενώ το γνωρίζει εδώ και πάνω από έναν χρόνο, λέει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα επειδή είναι η Google... )
Καταρχήν πρέπει να έχεις στα υπ'όψιν πως δεν γίνεται ιδιώτης να ζητήσει τα στοιχεία κάποιου για ένα account internetικό. Θα πρέπει να υπάρχει εισαγγελέας και μέσω αυτού η δίωξη να ζητήσει τα στοιχεία αυτά.

Επίσης από περιέργεια, ποια είναι αυτά τα 4 γνωστά blogs?
"We will create a civilization of the Mind in Cyberspace. May it be more humane and fair than the world your governments have made before."

hybridwebs.gr

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 08 Δεκ 2011 19:05

Καλησπέρα gdimi
είναι συγκεκριμένα 4 δημοφιλή μπλογκ ( όχι Τρωμακτικό και τέτοιου τύπου ) είναι μπλογκ που γράφουν μόνο ψέμματα, trollaρουν και γράφουν και πολλές συκοφαντίες. Όπως γνωρίζει από μπλογκς, θα έχει ακούσει για αυτά, καθώς έχουν γίνει και κατηγορίες από διάσημους και άσημους προς τα συγκεκριμένα μπλογκ αλλά ακόμη δεν έχει γίνει κάτι.
Προς το παρόν επικοινωνησα και με ένα πολύ γνωστό ξένο site που τους φιλοξενεί το ιδιότυπο chat του μπλογκ τους, ώστε να λάβω τα στοιχεία, αλλά σε επικοινωνία που είχα χτες με τον υπεύθυνο, δυστυχώς και σε αυτό το γνωστο ξένο site που είναι ( .com ) χρειάζεται να ζητήσει στοιχεία μόνο εισαγγελέας.
Πραγματικά όμως εγώ που έχω site, αν ήξερα ότι στο site μου ή σε υπηρεσίες που προσφέρω γίνονται αισχρά και γράφονται αισχρά πράγματα, θα έδινα τα στοιχεία σε όποιον τα ζητούσε, εφόσον αληθεύαν αυτά που λέει, δεν θα καθόμουν να περιμένω εισαγγελέα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 08 Δεκ 2011 19:11

Σπυρο μπορει να εχεις δικιο και ισως εχεις δικιο
ΑΛΛΑ
η Google δεν λογοκρινει το περιεχωμενο παρα μονο αν εχει διαπραχθει κακουργηματικου χαρακτηρα αδικημα συμφωνα με τους νομους των ΗΠΑ
μπορει βεβαια να κοψει το adsense αν υπαρχει εκει με μια καταγγελια με αναφορα της παραβιασης

σκεψου ομως οτι η Google βασιζεται στην ελευθερια του λογου ασχετα αν ειναι συκοφαντικος η διαστρεβλωτικος της αληθιας

αν θες δωσε με pm τα Link να σου πω περισσοτερα επειδη υπαρχει και αλλος τροπος εκτος της Google

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 08 Δεκ 2011 19:40

Spyrostagas έγραψε:Πραγματικά όμως εγώ που έχω site, αν ήξερα ότι στο site μου ή σε υπηρεσίες που προσφέρω γίνονται αισχρά και γράφονται αισχρά πράγματα, θα έδινα τα στοιχεία σε όποιον τα ζητούσε, εφόσον αληθεύαν αυτά που λέει, δεν θα καθόμουν να περιμένω εισαγγελέα.
Πέρα από το προφανές, ότι θα βρεις τον μπελά σου γιατί μπορεί να σε κυνηγήσει δικαστικά, εάν δώσεις στοιχεία κάποιου πελάτη σου σε τρίτα άτομα και όχι εάν ζητηθούν από τις αρμόδιες αρχές σκέψου και το ενδεχόμενο κάποιος "θιγόμενος" που πλέον θα ξέρει τα στοιχεία αυτού που τον έθιξε να πάει και να του στήσει ένα καρτέρι έξω από το σπίτι του και να έχουμε παρατράγουδα.

Το μόνο που μπορεί να κάνει η google είναι να απενεργοποιήσει αυτά τα blogs, στοιχεία δεν μπορεί να δώσει.

FreeZ

Δημοσίευση από FreeZ » 09 Δεκ 2011 06:27

η google ειναι εκει που υπαρχει χρημα δεν την ενδιαφερει ο μικροκοσμος μας ρε παιδια. αυτος ειναι ο σκοπος το περισσοτερο χρημα και οχι το λιγοτερο. σημερα σε απενεργοποιει αυριο αν δεν εχει να χασει και εσυ μπορεις να κερδισεις διχως δαπανες σε αποζημιωσεις σε ενεργοποιει και παλι. ολα τα αλλα ειναι χαζα και παλι σχετικα με το χρημα. αν παρανομεις θα σε κρινη το δικαστηριο και οχι η google. εκτος βεβαια αν δεν θελει να σε πληρωσει τα χρηματα απο το adsense. παντος εμενα καποτε με απενεργοποιησε καποια domains αλλα με πληρωσε καποιο πενταψηφιο ποσο που με χρωστουσε. απο αυτη την αποψη δεν μπορω να παραπονεθω. μηπως η google ολη παιρνει αποφασεις καποιοι ανθρωποι ειναι απο ξυπνιους μεχρι εξυπνοτερους. αν τυχεις σε εξυπνοτερο αναλογη θα ειναι η εξυπηρετηση που θα σε κανει. τελος παντων αρκετα γραψαμε, για αυτο το χρονο. χι χι
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες