onlyfreegr .. επειδή τα θέλουμε ΟΛΑ FREE!!

Εδώ μπορείτε να παρουσιάσετε την σελίδα σας. Να γνωρίζετε όμως ότι κάθε δημόσια προβολή φέρνει και τις αντίστοιχες κρίσεις και γνώμες. Αν θέλετε την λεπτομερή γνώμη μας για την σελίδα σας τοποθετήστε ένα θέμα εδώ...

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
FreeZ

Δημοσίευση από FreeZ » 11 Δεκ 2011 07:27

πολυ αστειο το site, δεν μου ξανα ετυχε σε ολο το ιντερνετ. το ωραιο ειναι πως το εχει κανει με μερακι, ειναι και κομψό οσο για τον σχεδιασμο. μονο που ξεφευγει κάπως απο τα στανταρ των εμπορικων sites. κατι μου θυμισε Θαναση Βεγγο με το που ξαναειδα το site. εκεινο το σκατοπουλι που πεταει κιολας ξυλωσετο οσο ειναι νωρις, δεν προκειται να εχεις κερδος απο το τουιτα και αν ακομα σε μαθουν καποιοι δεν θα σε παρουν στα σοβαρα. το τουιτα ειναι στο φιναλε μια απατη. ειχαμε το facebook ειναι και πιο σοβαρο. αν ειναι να πεταει κατι, βαλε καμια διαφημηση να οικονομισης κανενα φρανκο ας ειναι και λιγα cent, κατι θα ειναι και αυτο.
Εικόνα

tokafeneiomas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tokafeneiomas » 12 Δεκ 2011 00:19

Πολύ όμορφο το blog φίλε μου. Αν και έχει έχει βελτιωθεί περισσότερο μετά τις τελευταίες τροποποιήσεις. Συνέχισε έτσι και μπράβο γιατί είναι πολύ όμορφα σχεδιασμένο και αρκετά πρωτότυπο θα έλεγα.
Τα αγαθά αποκτώνται με κόπο!

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 13 Δεκ 2011 21:50

Τώρα που έφυγαν τα περισσότερα πράγματα που δημιουργούσαν το χάος, μπορώ να πω πιο συγκεκριμένα:

1) alert: Πατήστε CTRL + D και προσθέστε μας, στα αγαπημένα σας.
Δεν χρειάζεται να πετιέται σε κάθε άνοιγμα. Παράλληλα το τεράστιο αστέρι δεξιά για τον ίδιο λόγο είναι... ΤΕΡΑΣΤΙΟ!

2) O Firefox μου απέκρυψε 2 popup παράθυρα! Γιατί έχεις popup παράθυρα;

3) Αυτό το γκρι πλαίσιο που κατεβαίνει στο κέντρο της οθόνης -που στο κάτω κάτω δεν έχει καμία ουσία- μήπως να έφευγε;

4) Γιατί το κύριο μενού είναι τόοοσο χαμηλά; Αυτό δεν υποτίθεται ότι είναι το κύριο εργαλείο για τον επισκέπτη; Γιατί να το ψάχνει;

5) Η γραμματοσειρά σου. Άλλη για τα ελληνικά κι άλλη για τα αγγλικά (προφανώς έχεις επιλέξει την αγγλική, αλλά δεν έχει ελληνικά support κι εμφανίζει μια άλλη default).

6) Υπερβολικά πολλά χρώματα. Όλα αυτά έντονα σε μαύρο φόντο που σημαίνουν ένα πράγμα: Κούραση στα μάτια!

7) Πολλά κινούμενα πράγματα (διαφημίσεις, gifs, κυλιόμενα μηνύματα). Πολλή "φασαρία" χωρίς ιδιαίτερο λόγο

8.) Facebook, twitter, rss, newsletter. Πολλά κουμπιά, περισσότερος από ένας τρόποι για το ίδιο πράγμα και συνολικά τρώνε πολύ χώρο χωρίς να προσφέρουν κάτι παραπάνω. Ειδικά το πουλάκι που πετάει, αποσπά την προσοχή.

9) Πάρα πολλά widgets και γενικά freebies που πνίγουν το περιεχόμενο. Το ότι υπάρχουν πολλά, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα βάλουμε όλα σε μια σελίδα.

10) Τα πιο όμορφα πράγματα είναι τα απλά.

Valantis32xanthi

Δημοσίευση από Valantis32xanthi » 14 Δεκ 2011 01:33

Αύριο κιόλας να είσαι σίγουρος πως θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα το διορθώσω κι' άλλο το blog και περιμένω και πάλι τις συμβουλές σου.
onlyfreegr blog - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΩΡΕΑΝ!!
http://onlyfreegr.blogspot.com

artonweb
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από artonweb » 14 Δεκ 2011 16:11

Φίλε καλή η προσπάθεια σου αλλά,
1. έχεις υπερβολικό αριθμό από διαφημίσεις.
2. το "You might also like:" ,καλό ειναι να μην επαναλαμβάνεται συνέχεια με επαναλαμβανόμενα άρθρα.

Αυτά από εμένα.
Καλή δύναμη.
http://artonweb.gr Μελέτη,Σχεδιασμός και Δημιουργία ιστοσελίδων.

Valantis32xanthi

Δημοσίευση από Valantis32xanthi » 14 Δεκ 2011 19:49

Λοιπόν παιδιά στη συνέχεια της βελτίωσης του blog, διόρθωσα ήδη τα ακόλουθα.

1- To alert για το bookmark το έκανα να εμφανίζετε μόνο περνώντας το mouse πάνω από το αστέρι(το οποίο το μίκρυνα και λίγο) και να μην επανεμφανίζετε το alert
όταν περνάει το mouse και πάνω από το κείμενο : Προσθέστε μας, στους σελιδοδείκτες.
(Θα ήταν καλύτερα το alert μήνυμα, να μην άνοιγε και να το έγραφα απλά σαν κείμενο από κάτω?)

2- Για τα popup που μου είπες έχω την εντύπωση ότι τα έβγαλα όλα, θα ήθελα να μου πεις αν στα ξανανοίξει και αν περιέχουν διαφημίσεις για να τα ψάξω.

3- Το Γκρι πλαίσιο που κατέβαινε στο κέντρο της οθόνης από το facebook το έχω αφαιρέσει.

4- Το κύριο μενού ήδη έχει ανέβει πρώτο.

Να ρωτήσω κάτι για το 8. Το πούλι του twiter το έχω ήδη αφαιρέσει, τι προτείνεις να αφήσω απο τα υπόλοιπα (rss, twiter banner, facebook banner, newsletter)?

Τα υπόλοιπα (5,6,7,8,9 ) θα τα φτιάξω απόψε αν προλάβω.
onlyfreegr blog - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΩΡΕΑΝ!!
http://onlyfreegr.blogspot.com

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 15 Δεκ 2011 23:10

Μήπως να κάνεις ποιο μικρό το λογότυπο; Έχω 24 αρα οθόνη με ανάλυση 1600*1024 και με πόνεσε το μάτι.

Επίσκέπτες ανα τον κόσμο; Τι έιναι αυτό; Και άν έχεις επισκέπτες απο ξωτερικό γιατι να το δείχνεις; ¨ενας απο εξωτερικό δεν θα μπεί γιατι είδα ότι δεν έχεις μεταφράση σε αγγλικά
η μετάφραση μέσω google είναι λάθος

starfish

Δημοσίευση από starfish » 16 Δεκ 2011 10:27

Λοιπόν κοίτα.
Μια τέτοια δουλειά που όπως κατάλαβες θέλει ΠΟΛΥ βελτίωση, θέλει να είσαι και αποφασιστικός.

Με αυτόν τον τον τρόπο δεν θα βγάλεις άκρη.
Αφαίρεσε τα ΠΑΝΤΑ εκτός από το περιεχόμενο. Animated gifs, διαφημίσεις, banners, pop ups, widgets, google translate, οτιδήποτε έχει κίνηση, στατιστικa κτλ.

Κράτα μόνο τα post με τίτλο και κείμενο, RSS, tag cloud
(σε άλλο σημείο όμως), ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ banner facebook και twitter.

Κράτα μόνο τα απολύτως βασικά και όσο πιο απλά και διακριτικά γίνεται και από εκεί και πέρα μιλάμε για πως μπορείς να το βελτιώσεις. Αλλιώς ειλικρινά τσάμπα παιδεύεσαι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σας παρουσιάζω την σελίδα μου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες