Αναζητώ χορηγό hosting!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αναζητώ χορηγό hosting!

Δημοσίευση από mechpanos » 08 Δεκ 2011 10:32

Καλημέρα, όπως λέει και ο τίτλος του θέματος, βρίσκομαι σε αναζήτηση λύσεων για το hosting του paniliakos.net, καθώς λόγω υποχρεώσεων και έλλειψης χρόνου, έχω ελαττώσει την δραστηριοποίησή μου με αυτό και ασχολούμαι ελάχιστα, για την συντήρησή του.
Ο ιστότοπος λειτουργεί από και για τους επισκέπτες του και έχει ένα ζωντανό forum φιλάθλων του Πανηλειακού.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος φίλος του freestuff που παρέχει υπηρεσίες φιλοξενίας να μας διαθέσει χώρο έναντι διαφήμισης ή/και παροχή χώρου για διαφημίσεις, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου.

Το site είναι σε Joomla, και το forum σε phpBB δηλαδή απαιτείται php και mysql υποστήριξη.
Το μέσο μηνιαίο bandwidth για το 2011 ήταν περίπου 900MB με peak τα 1.27 GB τον περασμένο μήνα. Ενδεχομένως τα νούμερα αυτά να αυξηθούν για το 2012 καθώς παρατηρείται ότι αναλόγως με την πορεία της ομάδας και την εξέλιξη του πρωταθλήματος η επισκεψιμότητα αυξάνεται και αυτή την στιγμή ο Πανηλειακός είναι μόνος πρώτος, στην βαθμολογία του Νοτίου Ομίλου της Football League 2.

Η απαιτούμενη χωρητικότητα δεν είναι μεγάλη, αφού περιοριζόμαστε στο joomla installation και στο phpBB χωρίς να τα έχουμε και πολύ φορτωμένα με παραπανίσια extentions.

Το domain είναι σε ισχύ και ανανεωμένο και αφορά ξεχωριστό κομμάτι, από το hosting αλλά είναι πιθανό όταν χρειαστεί ανανέωση, να το μετακινήσω στον πάροχο του hosting.

Για οποιαδήποτε πληροφορία, στην διάθεσή σας!

ΥΓ.: Παρακαλώ αν κάποιος mod θεωρεί ότι θα έπρεπε να μπει σε άλλη θεματική ενότητα, να το μετακινήσει και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη όμως δεν έχουμε ξεκάθαρη τέτοια ενότητα και θεώρησα χρηστικότερο να δημοσιεύσω το θέμα μου, εδώ!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Αναζητώ χορηγό hosting!

Δημοσίευση από nackgr » 08 Δεκ 2011 11:15

εχεις πμ :)
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αναζητώ χορηγό hosting!

Δημοσίευση από mechpanos » 08 Δεκ 2011 15:17

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους φίλους που απάντησαν θετικά στο αίτημά μου (εκτός από τον nackgr που έχει απαντήσει και εδώ, είχα άλλο ένα pm από γνωστό μέλος του Freestuff και μια προσφορά κατευθείαν στο mail μου, δεν κοινοποιώ ποιοί είναι αλλά τους ευχαριστώ όλους θερμά!!!).

Έχω ήδη μιλήσει με ένα μέλος και συνάδελφο μηχανικό και έχω ψιλοκαταλήξει, αν όλα πάνε καλά το θέμα θα θεωρηθεί επιλυμένο καθώς μου έδωσε ένα πακέτο που έρχεται κουτί!

Θεωρώ ηθικό εκτός από την δικιά του διαφήμιση, να τοποθετήσω ένα banner του freestuff καθώς μέσα από εδώ μου προσφέρθηκαν περισσότερες της 1 λύσης και έχω την δυνατότητα να συνεχίσω να υποστηρίζω δικτυακά την ομάδα μου!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ λοιπόν, σε όλους!!!

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αναζητώ χορηγό hosting!

Δημοσίευση από mechpanos » 14 Δεκ 2011 10:06

Καλημέρα παίδες!
Ευχαριστώ και πάλι όλους τους φίλους που μου έκαναν προτάσεις θέλοντας να με εξυπηρετήσουν, το θέμα πλέον έχει λυθεί.
Από τις προτάσεις που μου έγιναν επέλεξα την Conexus τον ιδιοκτήτη της οποίας ευχαριστώ πολύ!

Ήδη έχω περάσει το paniliakos.net στον server της, η διαδικασία έγινε ταχύτατα και εγώ δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτε, πέρα από το να τους στείλω το backup του cpanel...Άψογη εξυπηρέτηση και συνεννόηση!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες