Έλληνας 103 ετών χρήστης του Facebook !

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 18 Δεκ 2011 10:19

https://www.facebook.com/Leonidas.Panoutsopoulos

About Leonidas:
Η αλήθεια είναι ότι είμαι γεννημένος το 1908 αλλά όχι ότι κρύβω χρόνια, απλά το Facebook δε μου επέτρεπε για κάποιο λόγο να επιλέξω ως χρονολογία γέννησης το 1908? Γιατί? Η τρίτη ηλικία δεν έχει δικαίωμα στα social network media?

@Γιωργο (DGeorge), κι εσυ στα 103 ακομα στο Freestuff Θα εισαι.

:P :pint:

Οραιος. Να χα κι εγω εναν τετοιο παππου
:P

[Humor Mode]
Και όποια ενδιαφερεται:
Relationship Status: Widowed
[/Humor Mode]
:D
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 18 Δεκ 2011 14:30

ε καλα μην τρελενεσε
ενας εγγονος η δισεγγονος το εφτιαξε για τον παπου και του εβαλε και μερικες φωτο

μου αρεσει που λεει ενα ρεπορτας χρηστης 106 ετων που γεννηθηκε το 1910!!!!

Όπως θα καταλάβετε, είναι λίγο αδύνατο να γράφω εγώ ή να χειρίζομαι αυτό το σύστημα. Για το λόγο αυτό, τα δισέγγονα μου, θα με ενημερώνουν και μέσω αυτών θα μπορώ να συμμετέχω.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 18 Δεκ 2011 14:55

Χωρίς να κρίνω ποιός χειρίζεται ή διαχειρίζεται την σελίδα του, σίγουρα του δίνει δύναμη, κουράγιο και φυσικά μεγάλη ευχαρίστηση.
Είναι ένα από τα καλά του FB, που επιτρέπει σε ανθρώπους μεγάλης ηλικίας να ξεπεράσουν την μοναξιά τους και να βρούν ευχαρίστηση και κοινωνικότητα έστω και έτσι.

Εγώ προσωπικά τον έβαλα αμέσως στην λίστα μου, του αφιέρωσα και ένα ζεϊμπέκικο ( http://youtu.be/Xlf7RCgNnfw ) γιατί μου θυμίζει άμεσα την αγαπημένη γιαγιά μου (μεγαλύτερη απ' αυτόν, γεννηθείσα το 1900) που «έφυγε» πλήρης ημερών μόλις πέρισυ.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 26 Δεκ 2011 22:40

Ο άνθρωπος αυτός είναι καταπληκτικός !

...κοιτάξτε τι έγραψε :
Εικόνα

η συνέχεια εδώ >>> http://www.facebook.com/Leonidas.Panout ... 0765160496
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 27 Δεκ 2011 13:24

[offtopic]
hitca σε OSX εισαι?
Βλεπω shadows sto screenshot σου γιαυτο ρωταω
[/offtopic]
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Δεκ 2011 13:30

Στην ουσια ΔΕΝ εγραψε!
Απλα διηγηθηκε στα εγγονια του μια ιστορια οπως χιλιαδες αλλοι παπουδες στα εγγονια τους!
hitca έγραψε:Ο άνθρωπος αυτός είναι καταπληκτικός !
...κοιτάξτε τι έγραψε :
Εικόνα

η συνέχεια εδώ >>> http://www.facebook.com/Leonidas.Panout ... 0765160496
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 27 Δεκ 2011 15:11

@fiskilis
καταλαβαίνω ότι αυτός ο άνθρωπος είναι υπέργηρος και φυσικά ότι τον βοηθούν οι συγγενείς του στις όποιες δημοσιεύσεις του, αλλά αυτό δεν μας εμποδίζει καθόλου να τον έχουμε στη λίστα μας και να απολαμβάνουμε τα γραφόμενά του.
Δεν έχω κανένα λόγο να μήν χαίρομαι για ότι ανακοινώνει, είναι (άς πούμε) ένα ζωντανό κομμάτι της Ελλάδας, ένας άνθρωπος που αξίζει τον σεβασμό μας και μερικά από αυτά πού γράφει (όπως αυτό που ανέφερα) δεν νομίζω ότι το βλέπουμε και κάθε μέρα (μια ιστορία του 1920 !).
Έχεις δίκιο που λές ότι είναι ένας παππούς όπως πολλοί άλλοι, αλλά αυτός ειδικά θα έλεγα ότι είναι κάπως ξεχωριστός.

Προσωπικά τον απολαμβάνω και μου αρέσει ιδιαιτέρως που ότι γράφει είναι καλογραμμένο, τονισμένο και κυρίως ευγενικά διατυπωμένο. Ίσως να υπερβάλλω ή να δίνω παραπάνω σημασία απ' ότι πρέπει αλλά θα μου επιτρέψεις να τον θεωρώ σαν ένα φωτεινό παράδειγμα (...στην μαυρίλα που μας περιβάλλει και ειδικά στο περιβάλλον του FB).
Τονίζω επίσης την χαρά του για την συμμετοχή του και προφανώς την θετική ενέργεια που εισπράττει....
Εικόνα

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να επιμείνουμε περισσότερο σε αυτό το θέμα. Τουλάχιστον εγώ δεν θα αναφερθώ ξανά.

@Connor MacLeod
όχι, απλώς τα δημιουργεί το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ για τέτοια στιγμιότυπα. Είναι το Ashampoo Snap.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες