Πρόβλημα με backlink

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
npaipal
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από npaipal » 28 Δεκ 2011 21:58

Για σας θέλω να κάνω μια ερώτηση. Ερασιτεχνικά έφτιαξα μια σελίδα σε html http://www.serviceiphones.gr/
και έβαλα κάποια back links προσπαθώντας να την προωθήσω. Βρήκα κάποια backlink σε τσόντες δύστυχος Μπορώ να κάνω τίποτα να τα σβήσω εννοώ να τα αγνοεί η google? Το link για το απρεπές περιεχόμενο δεν το βάζω γιατί μάλλον δεν είναι σωστό για το freestuff ; (Δεν είμαι επαγγελματίας).

npaipal
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από npaipal » 28 Δεκ 2011 22:16

Και μια δεύτερη ερώτηση. Προσπαθώ να βάλω κάτω την υπογραφή και δεν μπορώ. Λέει ότι είναι off η html ενώ στο προφίλ την έχω βάλει on. Πρέπει να το βάλω έτσι? <a href="http://www.serviceiphones.gr">επισκευή iphone </a>?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από cordis » 28 Δεκ 2011 22:29

αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βγάλεις τα links.

html δεν είναι πουθενά ενεργό μέσα στο forum θα πρέπει να το κάνεις με BBCode όπως είναι μέσα στα μηνύματα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

npaipal
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από npaipal » 28 Δεκ 2011 22:44

cordis έγραψε:αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βγάλεις τα links.

html δεν είναι πουθενά ενεργό μέσα στο forum θα πρέπει να το κάνεις με BBCode όπως είναι μέσα στα μηνύματα.
Ευχαριστώ αλλά μήπως μπορείς να μου τα κάνεις και τα δύο λίγο ποιο λιανά ?

npaipal
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από npaipal » 28 Δεκ 2011 23:20

το bbcode το βρήκα για το πρώτο θέμα τι ακριβως εννοείς να βγάλω τα links ?

buyfansgr
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από buyfansgr » 29 Δεκ 2011 09:38

Τα links δεν σβήνονται :hammer: .Το μόνο που μπορέις να κάνεις θεωρητικά είναι να επικοινωνήσεις με τον κάθε webmaster του κάθε site που θέλεις και να σου αφαιρέσει το link. Μπορείς να κάνεις και redirect αλλά και οι δύο λύσεις που σου είπα έχουν πολύ λίγες πιθανότητες επιτυχίας. Πρέπει να ξέρεις όμως οτι δεν σου κάνει τόσο κακό αν το link έρχετε στο site σου έστω και απο τέτοιο site.Μετράει βέβαια και το πόσο νέο είναι το site σου.Αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να το ξεχάσεις και να συνεχίσεις να χτίζεις ποιοτικά backlinks όχι υπερβολές σιγα σιγα 8)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από cordis » 29 Δεκ 2011 12:01

buyfansgr έγραψε:Τα links δεν σβήνονται :hammer: .Το μόνο που μπορέις να κάνεις θεωρητικά είναι να επικοινωνήσεις με τον κάθε webmaster του κάθε site που θέλεις και να σου αφαιρέσει το link.
φυσιολογικο αυτο... Δε νομιζω οτι εγω εδωσα καποιον τροπο που δεν γινεται...
Εκτως κι αν ειναι forum, οποτε μπορεις και μονος σου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

buyfansgr
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από buyfansgr » 29 Δεκ 2011 12:51

Tα backlinks δεν σβηνονται :hammer: πήγαινε στον ή στην npaipal

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από cordis » 29 Δεκ 2011 17:33

δηλαδή αν σβήσεις την υπογραφή σου από εδώ το backlink που δημιουργείται από την υπογραφή σου δεν θα σβηστεί...

ή αν κάποιος που έχω συνεργασία με links μου πει τέρμα και βγάλουμε τα Links από τις σελίδες μας, παρ' όλα αυτά τα backlinks θα παραμείνουν...

...ωραίο κι αυτό, κάτι μάθαμε και σήμερα...

την υπόλοιπη πρόταση δεν την καταλαβαίνω για να την απαντήσω... κάποιες λέξεις πρέπει να λείπουν.
- follow me @twitter

buyfansgr
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από buyfansgr » 29 Δεκ 2011 17:54

Νομίζω ότι στο πρώτο ποστ αναφέρει το site και απο οτι καταλαβα δεν ειναι forum.
Όσο για το δεύτερο στο προηγούμενο ποστ ανέφερα ότι αν επικοινωνήσει με τον webmaster του site που θελει να βγάλει το link μπορει να το κανει.Τί έμαθες σήμερα δεν κατάλαβα δες το ποστ μου και αν δεν καταλαβαινεις κατι πες μου να στο εξηγησω.Δεν έχει forum ουτε έκανε ανταλλαγή link με κανέναν αλλα το λινκ μπηκε καταλαθος σε τσοντο site οπότε αυτά που λές είναι άκυρα με το θέμα.Σε άλλη περίπτωση δεν θα ήταν

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από cordis » 29 Δεκ 2011 18:10

buyfansgr έγραψε:Όσο για το δεύτερο στο προηγούμενο ποστ ανέφερα ότι αν επικοινωνήσει με τον webmaster του site που θελει να βγάλει το link μπορει να το κανει.
και συμφώνησα, και μου την είπες που συμφώνησα...

έχεις χάσει λίγο το νόημα του forum... ο λόγος σου μεγαλώνει όσο βοηθάς και όχι όταν βρίσκεις νέους τρόπους για να μου την πεις.
- follow me @twitter

buyfansgr
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από buyfansgr » 29 Δεκ 2011 18:23

Μα αυτό έκανα με το πρώτο μου πόστ βοήθησα τον συγκεκριμένο χρήστη που είχε συγκεκριμένο πρόβλημα.Δεν είχε ούτε forum ούτε έκανε ανταλλαγη backlink

Συγνώμη άν παραφέρθηκα και το εννοώ :oops:

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από cordis » 29 Δεκ 2011 18:47

ok ;)

πολλές φορές ο γραπτός λόγος παρερμηνεύετε. ;)
- follow me @twitter

npaipal
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από npaipal » 29 Δεκ 2011 23:01

Τελικά ρε παιδιά κάνουν ζημιά ή όχι ; Έχω ακούσει ότι μπορώ να κάνω αναφορά στην google ισχύει; Εννοώ να κάνω αναφορά για αγνόηση των link.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με backlink

Δημοσίευση από cordis » 29 Δεκ 2011 23:04

πόσα είναι αυτά τα link; 10δες, 100αδες ή 1000δες;
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες