Ξαφνικό πρόβλημα με "500 Internal Server Error" μετά από μεταφορά σε άλλο server

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Ξαφνικό πρόβλημα με "500 Internal Server Error" μετά από μεταφορά σε άλλο server

Δημοσίευση από B_Dark » 03 Ιαν 2012 23:08

CyberCr33p έγραψε:Ο webhost σου δουλεύει με suphp που σημαίνει ότι όταν κάποιος μπαίνει στη σελίδα σου ξεκινάει ένα νέο php process (από αυτά εμφανίζει το μήνυμα Cannot allocate memory). Εάν έχεις πολλά plugins και modules ενεργά τότε εκτελούνται περισσότερα mysql queries που παίρνουν περισσότερη ώρα να εκτελεστούν επομένως χρειάζεται περισσότερος χρόνος για να τερματιστεί το php process. Τώρα δεν ξέρω εάν υπάρχει όριο στη RAM ανά hosting account ή εάν ο webhost τρέχει τα hosting σε VPS και έχει πιάσει το όριο της RAM. Απλά σκέψου ότι κάνοντας πιο ελαφρύ το site τρέχουν λιγότερα ταυτόχρονα php processes, επομένως τρώνε λιγότερη RAM, άρα και δεν θα δημιουργείται τόσο συχνά το πρόβλημα που αναφέρεις.
βρήκα 3-4 plugin που δημιουργούν αυτά τα προβλήματα.. λογικά είναι πιο βαριά από τα υπόλοιπα..θα στείλω μήνυμα στους δημιουργούς να το κοιτάξουν..
Music is the spirit of love, happiness and life...

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 07 Ιαν 2012 13:43

CyberCr33p έγραψε:Ποια plugins είναι αυτά;
File Base, Redirection, Users Online

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 07 Ιαν 2012 19:22

CyberCr33p έγραψε:Οπότε λύθηκε το πρόβλημα;
αν και έβαλα ένα άλλο download manager και πάλι μου βγάζει 500 internal server error και Fatal error: Out of memory (allocated 37486592) (tried to allocate 1024 bytes) in /home/site/public_html/site.gr/wp-includes/widgets.php on line 808 είτε του έχω απενεργοποιημένο είτε όχι..

τι να πω με έχει κουράσει να ψάχνω πιο και τι δεν του κάνει, γιατί περισσότερο χρόνο ασχολούμαι με αυτό παρά να το ανανεώνω το τελευταίο καιρό...

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 12 Ιαν 2012 22:14

τώρα πάω να φορτώσω ένα plugin από το pc μου και μου βγάζει .. "The file exceeds the upload_max_filesize in php.ini." στο php.ini έχω memory_limit = 256M και το plugin είναι 2,75mb ..... τι στο ...

έχω reseller hosting και limits: 1gb memory and use of 1 core

πως μπορώ να τσεκάρω κατά πόσο περνάω το όριο ξαφνικά..

Αυτά είναι τα στατιστικά μου στο Current Usage CPU Usage (υπάρχει άλλος ποιο έμπιστος τρόπος ή είμαι καλυμμένος με αυτόν?!)
Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Ιαν 2012 22:19

Άλλο το upload_max_filesize και άλλο το memory_limit.

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 12 Ιαν 2012 23:51

CyberCr33p έγραψε:Άλλο το upload_max_filesize και άλλο το memory_limit.
File Uploads upload_max_filesize Maximum allowed size for uploaded files. 850M

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Ιαν 2012 23:56

Κάνε και ένα έλεγχο και στο post_max_size

Επίσης ανέβασε ένα αρχείο με όνομα phpinfo.php όπου μέσα θα γράφεις:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<?
phpinfo&#40;&#41;;
?>
και πες το url του για να δω μήπως δεν κάνεις με το σωστό τρόπο τις ρυθμίσεις και παραμένουν οι παλιές

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 13 Ιαν 2012 00:21

CyberCr33p έγραψε:Κάνε και ένα έλεγχο και στο post_max_size

Επίσης ανέβασε ένα αρχείο με όνομα phpinfo.php όπου μέσα θα γράφεις:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<?
phpinfo&#40;&#41;;
?>
και πες το url του για να δω μήπως δεν κάνεις με το σωστό τρόπο τις ρυθμίσεις και παραμένουν οι παλιές
post_max_size 80M 80M

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 13 Ιαν 2012 00:23

τα στατιστικά πιο πάνω είναι οκ? μιποσ πρέπει να πάω σε cloud server και αυτό είναι το πρόβλημα?

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 13 Ιαν 2012 00:28

Δεν γνωρίζω το setup που έχει ο webhost σου, αλλά μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά όταν εμφανίζει το MCPU από το screenshot που έστειλες κάποιες φορές με κόκκινο χρώμα.

Το καλύτερο που θα έχεις να κάνεις μιας και το πρόβλημα αφορά υπηρεσία hosting, είναι να ρωτήσεις τον webhost σου γιατί γίνεται αυτό με το upload. Είμαι σίγουρος ότι για να συνάντησες εσύ το ίδιο πρόβλημα θα το έχουν συναντήσει και άλλοι πελάτες τους οπότε ίσως ξέρουν ήδη τη λύση.

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 13 Ιαν 2012 00:51

CyberCr33p έγραψε:Δεν γνωρίζω το setup που έχει ο webhost σου, αλλά μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά όταν εμφανίζει το MCPU από το screenshot που έστειλες κάποιες φορές με κόκκινο χρώμα.

Το καλύτερο που θα έχεις να κάνεις μιας και το πρόβλημα αφορά υπηρεσία hosting, είναι να ρωτήσεις τον webhost σου γιατί γίνεται αυτό με το upload. Είμαι σίγουρος ότι για να συνάντησες εσύ το ίδιο πρόβλημα θα το έχουν συναντήσει και άλλοι πελάτες τους οπότε ίσως ξέρουν ήδη τη λύση.
litespeed webserver & cloudlinux installed

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 13 Ιαν 2012 02:04

Intel(R) Xeon(R) CPU E5506 @ 2.13GHz/24GB ddr3
CloudLinux Server release 5.7 64 bit/litespeed webserver
Entry Processes 30

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 13 Ιαν 2012 17:50

1.μου λένε επίσης ότι έχω 1gb memory, αλλά στα στατιστικά πιο πάνω φαίνεται ότι έχω ότι έχω 2gb ή κάνω λάθος?!

2.Επίσης, ότι με αφήνουν να έχω όριο 25 concurrent connections αυτό σημαίνει ότι μπορούν ταυτόχρονα διαφορετικά 25 άτομα σε 25 διαφορετικά πράγματα στο σίτε μου σωστά?

3.το concurrent connections είναι το entry processes?

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες