οι καλύτερες Ελληνικές εταιρείες hosting 2011 (ποιες θα είναι υποψήφιες; - σχόλια)

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

οι καλύτερες Ελληνικές εταιρείες hosting 2011 (ποιες θα είναι υποψήφιες; - σχόλια)

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιαν 2012 11:41

βάζω τυχαία εδώ μια λίστα με αυτές που μου ήρθαν στο μυαλό και συμμετέχουν στο forum.
βάλτε από κάτω όσες νομίζετε ότι ξέχασα ή ότι πρέπει να είναι στην ψηφοφορία για να την φτιάξω.
αστεϊσμοί, μπηχτές θα διαγράφονται από το θέμα χωρίς προειδοποίηση.

1host
hyperhosting
datahost
intechs
phox
tophost
cretaforce
prowebsector

συγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποιον, έβαλα απλά όσες μου ήρθαν τώρα στο μυαλό.

ελεύθερα και χωρίς παρεξήγηση προσθέτετε και την δικιά σας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cordis την 10 Ιαν 2012 12:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιαν 2012 16:55

σωστός..
+ hosting-web

βάλτε σήμερα! αύριο ανεβάζω την ψηφοφορία!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 04 Ιαν 2012 17:02

Pointer
stigmahost
papaki
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιαν 2012 17:34

papaki είναι τα domains της tophost ;)
- follow me @twitter

1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 04 Ιαν 2012 17:35

Η stigmahost είναι Κυπριακή - Όχι Ελληνική....Όπως - νομίζω - και η AWS.

datahost
superweb

Γενικά, Γιάννη θες να συμπεριλάβεις όλες τις εταιρείες; Γιατί η λίστα είναι μεγαλύτερη και από τα deal sites ^_^
Μήπως να πάρεις τη λίστα από την ΕΕΤΤ αν τις θες όλες;
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιαν 2012 17:37

CyberCr33p έγραψε:Μέχρι πόσες χωράει το poll ;
20

1host έγραψε: Γενικά, Γιάννη θες να συμπεριλάβεις όλες τις εταιρείες; Γιατί η λίστα είναι μεγαλύτερη και από τα deal sites ^_^
Μήπως να πάρεις τη λίστα από την ΕΕΤΤ αν τις θες όλες;
Θέλω αυτές που χρησιμοποιούν τα μέλη και μπορούμε να τις ψηφίσουμε με κάποιον λόγο. Γι' αυτό κάνω και ένα pre-Poll θέμα. Αυτό δηλαδή. ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
apitsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apitsos » 04 Ιαν 2012 19:09

Η pla.NET.gr παρέχει web hosting από ιδιόκτητους server σε ελληνικό Datacenter με διασύνδεση απευθείας στον ελληνικό IX. Επιπρόσθετα παρέχουμε πακέτα φιλοξενίας για μεταπωλητές και πρόσφατα αναπτύξαμε και το cloud και προσφέρουμε VPS βασισμένα σε VMware ESXi servers. Όλη η υποδομή είναι ιδιόκτητη και βρίσκεται πίσω από redundant συνδέσεις 100 Mbps.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αναφερθείτε στο website μας, www.pla.net.gr.

Ευχαριστώ πολύ!
Anything can be achieved!

pla.NET.gr | web hosting, VPS, web design & more services

NIkoz

Δημοσίευση από NIkoz » 04 Ιαν 2012 19:12

http://adplus.gr/gr/
http://superweb.gr/
http://tophost.gr/

Πολύ ενδιαφέρων κίνηση αλλά δυσανασχετώ ως προς την αντικειμενικότητα των αποτελεσμάτων μιας και πολλοί από τους παραπάνω providers έχουν ως προεπιλογή στην δημιουργία λογαριασμών τα εκτός Ελλαδικού χώρου datacenters τους. Αν μπορούσες κατά την δημιουργία του poll να επισημάνεις ότι ποθητή είναι η ψήφος όσων έχουν χρησιμοποιήσει ή χρησιμοποιούν υπηρεσίες από τις υποψήφιες εταιρίες αλλά με γνώμονα πως διαχειρίζονται λογαριασμούς-πακέτα με βάση την Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 05 Ιαν 2012 01:30

1host έγραψε:Η stigmahost είναι Κυπριακή - Όχι Ελληνική....Όπως - νομίζω - και η AWS.
Εχει έδρα στη Κύπρο, δραστηριοποείται στην Ελλάδα γιατι να μην μπει; Ελληνική δεν θεωρείται εν τέλει;

Εξαλλου υπάρχει και το stigmahost.gr(φοργουορντ στο com)
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες