οι καλύτερες Ελληνικές εταιρείες hosting 2011 (ποιες θα είναι υποψήφιες; - σχόλια)

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

οι καλύτερες Ελληνικές εταιρείες hosting 2011 (ποιες θα είναι υποψήφιες; - σχόλια)

Δημοσίευση από CyberCr33p » 05 Ιαν 2012 16:26

inBlogger έγραψε:
1host έγραψε:Η stigmahost είναι Κυπριακή - Όχι Ελληνική....Όπως - νομίζω - και η AWS.
Εχει έδρα στη Κύπρο, δραστηριοποείται στην Ελλάδα γιατι να μην μπει; Ελληνική δεν θεωρείται εν τέλει;

Εξαλλου υπάρχει και το stigmahost.gr(φοργουορντ στο com)
Από τη στιγμή που απευθύνεται σε Έλληνες πελάτες και υπάρχει η παρουσία της σε αυτό το forum πρέπει να μπει. Επίσης καλό είναι στο poll να επιτρέπεται το multiple choice μιας και κάποιος μπορεί να θεωρεί καλές παραπάνω από μια εταιρεία.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Ιαν 2012 19:23

έχουμε καταλήξει στην λίστα; να φτιάξω την ψηφοφορία;

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 05 Ιαν 2012 20:24

inBlogger έγραψε:
1host έγραψε:Η stigmahost είναι Κυπριακή - Όχι Ελληνική....Όπως - νομίζω - και η AWS.
Εχει έδρα στη Κύπρο, δραστηριοποείται στην Ελλάδα γιατι να μην μπει; Ελληνική δεν θεωρείται εν τέλει;

ΦΠΑ που αποδίδει; Και τα παγκόσμια τέρατα (HostGator, JustHost etc) έχουν υπερπολλαπλάσιους Έλληνες πελάτες της Stigmahost και δεν βλέπω να αναφέρονται :)

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 06 Ιαν 2012 23:44

adiaforosgr έγραψε:
inBlogger έγραψε:

ΦΠΑ που αποδίδει; Και τα παγκόσμια τέρατα (HostGator, JustHost etc) έχουν υπερπολλαπλάσιους Έλληνες πελάτες της Stigmahost και δεν βλέπω να αναφέρονται :)

Ρε συ αδιαφορος σημασια εχει που αποδιδει το ΦΠΑ? ή οι υπηρεσίες που προσφέρει είναι μόνο σε έλληνες? Αναφέρει για παράδειγμα πολυεθνικες με εξεφτελιστικά hosting που είναι σαν να κερνανε καφε σε εθνικη οδο.Εδω υπαρχουν εταιρειες που δεν κοβουν καν τιμολογιο.Ας μπουν όλες οι εταιρεις που τα domains τους ειναι σε gr.Eδω δεν εχει προβλημα το παιδι απο την creta.Τεσπα μην το παρεις σαν επιθεση προς το προσωπο σου αλλα οταν πουλαει υπηρεσιες αποκλειστικα υπηρεσίες προς Ελληνες.

Υ.Γ:Δεν ειμαι πελατης καποιας κυπριακης εταιρειας και της συγκεκριμενης μπορεις να το εξακριβωσεις και απο τις υπογραφες μου.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 06 Ιαν 2012 23:49

Το θέμα είναι να μπουν εταιρείες που έχουν παρουσία σε αυτό το forum. Το να μπουν άλλες δεν έχει και πολύ νόημα μιας και υπάρχει ο περιορισμός των 20 απαντήσεων στο poll και υπάρχουν εκατοντάδες webhosts στην Ελληνική αγορά και χιλιάδες παγκοσμίως.

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 06 Ιαν 2012 23:51

CyberCr33p έγραψε:Το θέμα είναι να μπουν εταιρείες που έχουν παρουσία σε αυτό το forum. Το να μπουν άλλες δεν έχει και πολύ νόημα μιας και υπάρχει ο περιορισμός των 20 απαντήσεων στο poll και υπάρχουν εκατοντάδες webhosts στην Ελληνική αγορά και χιλιάδες παγκοσμίως.
Σ αυτο συμφωνω, απλα ο διαχωρισμος που εγινε δεν μου αρεσε και γι αυτο απαντησα στον adiaforogr

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Ιαν 2012 03:14

NIkoz έγραψε: Πολύ ενδιαφέρων κίνηση αλλά δυσανασχετώ ως προς την αντικειμενικότητα των αποτελεσμάτων μιας και πολλοί από τους παραπάνω providers έχουν ως προεπιλογή στην δημιουργία λογαριασμών τα εκτός Ελλαδικού χώρου datacenters τους. Αν μπορούσες κατά την δημιουργία του poll να επισημάνεις ότι ποθητή είναι η ψήφος όσων έχουν χρησιμοποιήσει ή χρησιμοποιούν υπηρεσίες από τις υποψήφιες εταιρίες αλλά με γνώμονα πως διαχειρίζονται λογαριασμούς-πακέτα με βάση την Ελλάδα.
δεν θα είναι με poll η ψηφοφορία.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 10 Ιαν 2012 02:28

hyperhosting the best!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 10 Ιαν 2012 02:30

και για να μην φανώ και αχάριστος, η conexus που φιλοξενεί το paniliakos.net δωρεάν υπό την μορφή χορηγίας, είναι πολύ καλή αλλά έχει server στην Γερμανία...πάντως, πάει σφαίρα!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιαν 2012 11:30

το θέμα με τις προτάσεις κλειδώνει.
κάνω σούμα και επανέρχομαι. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιαν 2012 12:15

και το θέμα αυτό ανοίγει για σχόλια πάνω στην ψηφοφορία που γίνετε εδώ: http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=59954
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιαν 2012 15:42

από την στιγμή που η ψηφοφορία είναι τόσο "σφικτή", νομίζετε ότι μπορεί να βγει ο όρος "μέλος πριν από 1/1/2012" ή όχι;
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 10 Ιαν 2012 15:54

Κοίτα από τη στιγμή που υπάρχει επιβεβαίωση μέσω του domain, πιστεύω ότι είναι δύσκολο να μπει κάποιος και να ψηφίσει χωρίς πράγματι να έχει hosting από τον αντίστοιχο webhost. Από την άλλη εάν αφήσεις ανοιχτή την ψηφοφορία για νέα μέλη τότε μπορεί κάποιος webhost να ενημερώσει τους πελάτες του, για να γραφτούν μόνο και μόνο για να ψηφίσουν.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιαν 2012 15:58

θα πρέπει όμως να είναι σίγουρος ότι δε θα τους χάσει, γιατί θα διαβάσουν και τα θετικά των άλλων. :)
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες