οι καλύτεροι Έλληνες freelancers web developers 2011 (ποιοι θα είναι υποψήφιοι;) - σχόλια

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
xNikos

οι καλύτεροι Έλληνες freelancers web developers 2011 (ποιοι θα είναι υποψήφιοι;) - σχόλια

Δημοσίευση από xNikos » 04 Ιαν 2012 21:08

Γιάννη,

Είναι καλό το θέμα που άνοιξες.

Πούσαρε το όμως στο Newsletter και σε όποια άλλα μέσα διαθέτεις να δούμε καλούς developers, που έχει ανάγκη η αγορά ..

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιαν 2012 21:10

έτσι, το σημαντικό είναι η παρουσίαση της δουλειάς. γι' αυτό να μην έχουμε ντροπές, αλλά συμμετοχές! :)

εγώ θα το πουσάρω, αλλά βάλτε κι εσείς ένα χεράκι. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
drumaddict

Δημοσίευση από drumaddict » 04 Ιαν 2012 23:29

Πολυ ωραίες οι δουλειες σου!Δουλεύεις Flash CS5 ή καθαρό Actionscript IDE?Flex?Έιδα ότι έχεις κανει και πολυ καλο SEO στις Flash δουλειές σου.Εχω γραψει ένα tutorial για SEO στο Flex,(sto google "Flex SEO Kabaskalis"),δε ξέρω αν χρησιμποποιείς παρόμοια μέθοδο.
Panagiotis_Gkatzelidis έγραψε:Όνομα ή username : Παναγιώτης Γκατζελίδης
Προσωπική Ιστοσελίδα: pgworks.gr
δυνατός στα: Flash, Actionscript 3, CSS3, Wordpress, jQuery

έργο 1: mplusm.gr
συμμετοχή στο έργο: Όλο το έργο

έργο 2: smponiasmarble.gr

έργο 3: architecture-3.com

Να ξαναπώ ότι δεν ποστάρω για τον διαγωνισμό αλλά για μια μικρή παρουσιάση της δουλειάς μου.

INFOWEBSPHERE CMS.Built with Yii framework

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Panagiotis_Gkatzelidis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Panagiotis_Gkatzelidis » 06 Ιαν 2012 18:59

Σε ευχαριστώ drumaddict,

Λοιπόν χρησιμοποιώ το CS5 περισσότερο από συνήθεια. Στην ουσία έχω φτιάξει ένα δικό μου framework - πακέτο από κλάσεις δικές μου αλλά και έτοιμες και βασίζομαι εκεί. Συνήθως ξεκινάω με τη λογική να έχω deep linking αλλά τα πολλά υπομενού και η λογική ότι πατώντας ένα κουμπί πρώτα φεύγει με κάποιο animation το ήδη υπάρχον και έπειτα μπαίνει το καινούριο, το καθιστούν πολύ δύσκολο.

Διάβασα τα άρθρα σου και σίγουρα τα μισά δεν τα έχω κάνει. Θα μου είναι πολύ χρήσιμα σε κάποιο μελλοντικό project.

Να σου πω την αλήθεια πάντως, αποφεύγω πλέον το flash και έχω αφοσιωθεί σε wordpress με δικά μου templates. To flash μόνο σε πολύ ειδικές περιπτώσεις και επιπλέον δεν το ζητάνε. Άσε που βλέπω ότι τα περισσότερα θα μπορούσα σήμερα να τα κάνω και με javascript ως ένα βαθμό.

Χαιρετισμούς
Panagiotis Gkatzelidis - freelance web designer
// www.pgworks.gr

kostas0928

Δημοσίευση από kostas0928 » 27 Ιαν 2012 09:17

Παιδιά μέχρι πότε είναι η προθεσμία για δήλωση συμμετοχών και με ποιο τρόπο ακριβώς θα γίνει η ψηφοφορία ?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Ιαν 2012 11:59

η ψηφοφορία θα γίνει όπως έχουμε κάνει με τα hosts, δηλαδή θα είναι θετικές ψήφοι με reviews από τα μέλη.

η δήλωση είναι έως τέλους Ιανουαρίου 2012.

Φεβρουάριο θα κάνουμε την ψηφοφορία.

Αλλά, όπως γράφουν και οι πιο πολλοί συμμετέχοντες, πιο σημαντικό είναι η προβολή της δουλειάς σας, παρά το πόσους ψήφους θα πάρει ο καθένας...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

megsk

Δημοσίευση από megsk » 03 Φεβ 2012 11:38

Πιστεύω ότι πρέπει να γράφουμε συμμετοχή σε όλο το έργο μόνο αν έχουμε δημιουργήσει τα πάντα εμείς πχ το template να μην το έχουμε αγοράσει απο το template monste , themeforest ect.. για να αναγνωριστεί η δουλειά των παιδιών που έχουν κάνει μεγαλύτερη δουλειά και έχουν δαπανήσει χρόνο. Πάντα καλοπροαίρετα μιλάω και εγώ στην δουλεία μου templates χρησιμοποιώ συνήθως λόγω έλλειψης χρόνου.

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 03 Φεβ 2012 14:10

γιαννη η ψηφοφορια να γινει οπως με τα hosts αλλα δικαιωμα ψηφου να εχουν αυτοι που εχουν πανω απο 15 ή 20 μηνυματα.Γιατι το 30% των προηγουμενων που ψηφισαν ειχαν 5 μηνυματα και πιο λιγα!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Φεβ 2012 15:36

θα γίνει όπως τα hosts και βλέπουμε, γιατί μπορεί να είχαν λίγα μηνύματα (είναι κάτω του 30% που λες), αλλά μόνο 6 ήταν νέες εγγραφές μόνο για την ψήφο. Αυτοί οι 6 ψήφισαν 4 διαφορετικές εταιρείες, οπότε δε μπορούμε να πούμε ότι αλλοίωσαν το αποτέλεσμα ή ότι έγιναν κακόβουλα.

το ότι μπαίνουν κι απλά διαβάζουν δε σημαίνει ότι δεν έχουν δικαίωμα να έχουν άποψη. ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
sitemania
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sitemania » 07 Φεβ 2012 03:43

1. Ερώτηση : Πως θα συγκρίνουμε κάποιον που είναι καθαρά web designer με κάποιον που είναι καθαρά web developer ?

2. Με αυτό που λέει ο megsk συμφωνώ και εγώ. Καλό θα ήταν να μην γράφουμε 100% εαν έχουμε χρησιμοποιήσει έτοιμα templates.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 07 Φεβ 2012 12:42

μεγάλη κουβέντα ανοίγεις billy ;P

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 07 Φεβ 2012 17:39

νομίζω το όνομα του topic τα λέει όλα "οι καλύτεροι Έλληνες freelancers web developers" :)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 07 Φεβ 2012 17:55

έτσι κι αλλιώς, το ποιος θα βγει πρώτος, δεύτερος, κ.τ.λ. λίγη σημασία έχει και το βλέπετε ότι το γράφουν και πολλοί συμμετέχοντες στα σχόλιά τους.

το θέμα είναι ή συμμετοχή και να προβληθούν οι Έλληνες freelancers που κάνουν πραγματικά κάτι.
- follow me @twitter

Arancia

Δημοσίευση από Arancia » 08 Φεβ 2012 15:20

Παιδιά καλησπέρα! Πώς ψηφίζουμε;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες