Φιλοξενία Ιστοσελίδας

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
quit

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από quit » 07 Ιαν 2012 18:35

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό topic αλλα θέλω να μου προτείνετε αξιόπιστες εταιρίες που ασχολούνται με το web hosting.
Ευχαριστώ και καλή χρονιά ξεχασα να σας πώ!

quit

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από quit » 07 Ιαν 2012 19:18

παιδια κανείς δεν γνωρίζει?

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από dva_dev » 07 Ιαν 2012 20:04

Οταν λες αξιόπιστες τι ακριβώς εννοείς;

quit

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από quit » 07 Ιαν 2012 21:42

εννοω καποια εταιρεια που να μην σέρνεται. και απο εξωτερικο και απο ελλαδα

quit

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από quit » 07 Ιαν 2012 21:43

οταν λέω αξιοπιστη εννοώ στην πάροδο του χρόνου
μην εκει που δουλευουν όλα μια χαρα ξαφνικα πέσει ο server και δεν φαινονται οι σελίδες

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από dva_dev » 07 Ιαν 2012 21:58

Νομίζω ότι θα ήταν αρκετό για αρχή να κάνεις μια αναζήτηση στο forum να δεις τι είδους προβλήματα έχουν αναφέρει οι χρήστες για τις διάφορες εταιρίες, να δεις πότε/πως/εάν λύθηκαν, να δεις τι κόστος έχει η κάθε εταιρία (αναλόγως βέβαια τα χαρακτηριστικά του hosting) και αποφασίζεις.
Ετσι κι αλλιώς στο κόστος της φιλοξενίας οι διαφορές είναι μικρές (αν είναι να πας σε κάποια "ακριβότερη" εταιρία επειδή δεν έμεινες ευχαριστημένος με τη "φτηνότερη" καπνίζεις το πολύ πολύ 2 πακέτα τσιγάρα λιγότερα το μήνα και σου μένουν και ρέστα να τα φας στα σουβλάκια).

quit

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από quit » 07 Ιαν 2012 22:27

εσυ τι μου προτείνεις απο την εμπειρια σου?

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από dva_dev » 07 Ιαν 2012 23:10

Να δείς αυτό

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από bibisidis » 08 Ιαν 2012 00:21

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την cretaforce.

Στο ένα το πακέτο που πληρώνω έχω πάνω από 30 sites. Υπήρξαν στιγμές που είχα στο ένα μόνο το site πάνω από 1000 online χωρίς να αντιμετοπίσω το παραμικρό πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από nikolas27 » 08 Ιαν 2012 15:24

cretaforce και intechs για φιλοξενια στην ευρωπη
hyperhosting για ελλαδα

doomya

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από doomya » 08 Ιαν 2012 15:43

bibisidis έγραψε: πάνω από 1000 online χωρίς να
1000 τον μήνα;
1000 ταυτόχρονα ;
1000 την ημέρα ;

σε ρωτώ για τους 1000 διότι μου φαίνεται λίγο ασαφές και ψηλό-χλωμό να έχει πχ 1000 ταυτόχρονους σε shared πακέτο ....

εξάλλου εδώ http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... &start=225

ο CyberCr33p λέει ξεκάθαρα
"Εάν μπουν εκατοντάδες/χιλιάδες κόσμος ταυτόχρονα κανένα shared hosting δεν θα τον καλύψει. Εγώ θα πρότεινα μια λύση τύπου semi-dedicated, όπου έναν dedicated server τον μοιράζονται λίγα μόνο sites με αποτέλεσμα το κάθε site να μπορεί να χρησιμοποιεί περισσότερους πόρους από τον server σε σχέση με ένα shared hosting πακέτο."

Tώρα πως κάλυψε εσένα μάλλον θα είναι ...κανένας 'μαγικός server'
ΥΓ. κανετε την διαφήμιση αλλα καντε την λίγο ποιο πιστευτή :hammer: :hammer:

Φίλος μου είχε site στην Cretaforce αλλά μόνο Force δεν ήταν και έφυγε άρον άρον ...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από CyberCr33p » 08 Ιαν 2012 17:59

doomya έγραψε: ο CyberCr33p λέει ξεκάθαρα
"Εάν μπουν εκατοντάδες/χιλιάδες κόσμος ταυτόχρονα κανένα shared hosting δεν θα τον καλύψει. Εγώ θα πρότεινα μια λύση τύπου semi-dedicated, όπου έναν dedicated server τον μοιράζονται λίγα μόνο sites με αποτέλεσμα το κάθε site να μπορεί να χρησιμοποιεί περισσότερους πόρους από τον server σε σχέση με ένα shared hosting πακέτο."

Έχει πακέτο semi-dedicated: http://www.cretaforce.gr/services/semi-dedicated
doomya έγραψε: Φίλος μου είχε site στην Cretaforce αλλά μόνο Force δεν ήταν και έφυγε άρον άρον ...
Ποιος ήταν αυτός ο φίλος σου που έφυγε άρον άρον; Εάν είναι δώσε περισσότερες πληροφορίες για να πω και την δικιά μου οπτική γωνία γιατί απ' όσο ξέρω δεν έχει υπάρξει κανείς που να έχει φύγει άρον άρον όπως λες.

ΥΓ: Εσύ δεν είσαι που έμπαινες και στο insomnia.gr και έλεγες ότι τα 10-15 άτομα που έχουν πει θετικά λόγια για εμάς ότι είναι υπάλληλοί μας;

EDIT: Ορίστε σε βρήκα ( http://www.insomnia.gr/topic/337088-web ... ain-names/ )

doomya

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από doomya » 08 Ιαν 2012 18:24

CyberCr33p έγραψε:
doomya έγραψε: ο CyberCr33p λέει ξεκάθαρα

Έχει πακέτο semi-dedicated: http://www.cretaforce.gr/services/semi-dedicated
doomya έγραψε: Φίλος μου είχε site στην Cretaforce αλλά μόνο Force δεν ήταν και έφυγε άρον άρον ...
Ποιος ήταν αυτός ο φίλος σου που έφυγε άρον άρον; Εάν είναι δώσε περισσότερες πληροφορίες για να πω και την δικιά μου οπτική γωνία γιατί απ' όσο ξέρω δεν έχει υπάρξει κανείς που να έχει φύγει άρον άρον όπως λες.

ΥΓ: Εσύ δεν είσαι που έμπαινες και στο insomnia.gr και έλεγες ότι τα 10-15 άτομα που έχουν πει θετικά λόγια για εμάς ότι είναι υπάλληλοί μας;
Χμ....
Πως ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος χρήστης έχει το συγκεκριμένο πακέτο ;

Μήπως όντως καλά τα γράφω και χρήστης είναι "κολλητός" και μπήκε μέσα στο φόρουμ για "διαφήμιση" ;
ή μήπως είναι και ο μοναδικός σου πελάτης , οπότε οκ πάω πάσο. :lol: :lol:

Πάντως ο θεματοθέτης εταιρίες Web hosting ζήτησε όχι για Vps/semi κτλ κτλ

Και μια και είσαι εδώ βρε CyberCr33p για λύσε μου και μια απορία , τι Configuration έχει Server σου που :

α. Είναι χωρισμένος σε VPs (φαντάζομαι σε αρκετά και όχι ένα-δυο , διαφορετικά δεν θα είχες κέρδος)
β. Ένας από όλους τους Vps στον ίδιο server αντέχει 1000 επισκέπτες (spike) και μπορεί να έχει και άλλα Domain και να τα σερβίρει και αυτά σωστά δίχως προβλήματα .
γ. Οι άλλοι VPS του ιδίου Server να έχουν επισκέψεις και όλα τα VPS να λειτουργούν άψογα;

ΥΓ συστηματικός στα φόρουμ βλέπω αλλά για την δικιά σου εταιρία δεν θέλεις να ακούς τίποτα ενώ τις άλλες (πχ τοπικ Phox) μπαίνεις και σχολιάζεις ....

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από bibisidis » 08 Ιαν 2012 18:28

doomya έγραψε:
1000 τον μήνα;
1000 ταυτόχρονα ;
1000 την ημέρα ;
1000+ ταυτόχρονα. Την ίδια στιγμή και μόνο στο ένα το site. Το πακέτο που έχω είναι το sd1 με τα 25 ευρώ και το site είναι το facebookfails.gr.

doomya

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από doomya » 08 Ιαν 2012 18:33

Ο ένας μπαίνει στις 8 και 59 να σχολιασει και ο άλλος στις 9 και 28 παλι καλα που δεν μπήκατε ταυτόχρονα

Α ρε γέλια απόψε.... :lol: :lol: :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες