Φιλοξενία Ιστοσελίδας

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από CyberCr33p » 08 Ιαν 2012 23:15

Εδώ βλέπω ότι αναφέρεις ότι ήσουν ο ίδιος πελάτης μας και έφυγες γιατί δεν ήσουν ευχαριστημένος: http://www.insomnia.gr/topic/247728-sos ... ng-επιγων/

Σε αυτό το forum όμως αναφέρεις ότι "φίλος" σου ήταν πελάτης μας και έφυγε.

Αποφάσισε επιτέλους εάν εσύ ήσουν πελάτης ή ο "φίλος" σου, γιατί συνεχώς πέφτεις σε αντιφάσεις :hammer:

Μετά λες ότι δεν είσαι ο ίδιος doomya στο freestuff.gr με τον doomya στο insomnia.gr

Όπως και να έχει η ιστορία σου μπάζει από παντού και σίγουρα δεν πείθει κανέναν.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από korgr » 08 Ιαν 2012 23:25

CyberCr33p έγραψε:
Όπως και να έχει η ιστορία σου μπάζει από παντού και σίγουρα δεν πείθει κανέναν.
Για τους άλλους δεν ξέρω, αλλά εμένα δεν με πείθει σίγουρα! :D
Και επειδή θα σπεύσει να με βγάλει και μένα πελάτη σου, να αναφέρω πως πουλάω shared hosting, δεν αγοράζω :lol:

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από gvard » 08 Ιαν 2012 23:31

Καλησπέρα,

doomya αν είναι να λες ο,τιδήποτε αρνητικό για μία εταιρία πρέπει να αναφέρεις το domain το οποίο φιλοξενούταν εκεί, έτσι θα μπορέσει και η εταιρία να μας πει τη δική της γνώμη και να βγάλουν οι υπόλοιποι τη δική τους.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

doomya

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από doomya » 08 Ιαν 2012 23:33

CyberCr33p έγραψε:
Επειδή δεν ξέρεις να κάνεις σωστό optimization στα προγράμματα που χρησιμοποιείς ή και λάθος επιλογή στα προγράμματα δεν σου φταίω εγώ.

......

Είναι απλό, σε ένα μηχάνημα με semi-dedicated βάζουμε 5 accounts, δηλαδή κέρδος 100 ευρώ / μήνα (λιγότερο είναι εάν βάλεις και το setup fee και ότι οι περισσότεροι πληρώνουν / έτος που κοστίζει φτηνότερα) και έχουμε να κάνουμε συντήρηση/διαχείριση στον server και support στους πελάτες μια χαρά μου φαίνεται η τιμή.

Πίστεψέ με ότι δεν "σπρώχνω" τα πακέτα semi-dedicated σε άτομα που δεν τα χρειάζονται και πολλές φορές μου έχουν έρθει άτομα για να πάρουν πακετο semi-dedicated για νέα σελίδα και τους έχω προτείνει shared hosting και όταν κάποια στιγμή ξεπεράσει τα όρια του shared η σελίδα τότε συζητάμε για semi-dedicated.

Το ότι εσύ μπορεί να ξέρεις (αν και αμφιβάλλω με αυτά που λες) να διαχειριστείς ένα server δεν σημαίνει ότι συμφέρει κάποιον να πάρει έναν dedicated και να το διαχειρίζεται ο ίδιος γιατί είτε δεν έχει τις γνώσεις είτε δεν έχει τον χρόνο να το κάνει αυτό. Τον πελάτη τον ενδιαφέρει να έχει καλό hosting ώστε να μην ασχολείται με αυτό, και να έχει χρόνο ώστε να επικεντρωθεί στην επιτυχία του site του.

.....

Εάν πιστεύεις ότι ένα wordpress σωστά στημένο με supercache ενεργή δεν μπορεί να σηκώσει 1000+ ταυτόχρονους επισκέπτες όταν γίνεται η χρήση του lighttpd για web-server είσαι γελασμένος.
CyberCr33p έγραψε:
Επειδή δεν ξέρεις να κάνεις σωστό optimization στα προγράμματα που χρησιμοποιείς ή και λάθος επιλογή στα προγράμματα δεν σου φταίω εγώ.

Εάν πιστεύεις ότι ένα wordpress σωστά στημένο με supercache ενεργή δεν μπορεί να σηκώσει 1000+ ταυτόχρονους επισκέπτες όταν γίνεται η χρήση του lighttpd για web-server είσαι γελασμένος.

Είπα εγώ ότι ξέρω ; Άπλα σκέψου ότι τώρα μιλώ μέσω Skype με τους συνεργάτες της εταιρίας μου (εκτός Ελλαδας) , έχουμε ανοίξει όλοι αυτό το ποστ , τρώμε ποπκορν και πινατς και γελάμε με τα γραφόμενα σου , και η μ@λακεια είναι ότι σε κάποιους πρέπει να τις μεταφράζω στα Αγγλικά :pint: Σε πληροφορώ ότι με το Supercache έγινε της π@υταν@ς το γέλιο :) :) :)

Μην ορκίζεσαι οτι ο NS45.cretafarm.gr έχει μόνο 5 ..... ;)

Τον Ελληνα πελάτη τον ενδιαφέρει να πιάνουν τόπο τα χρήματα του και να μην του τάζουν λαγούς με πετραχήλια

Δηλαδή στην δική σου περίπτωση

ο πελάτης ήταν Tophost > Πήγε Cretafarm> στο επόμενο Spike θα κάτσει > Στο μεθ' επόμενο spike Θα τα μαζέψει > Μέτα θα ψάχνει Hosting εξωτερικό .....

Πόσο να κάνει υπομονή ο Ελληνας ; αφού τους τάζετε ταχύτατους λαγούς με ι7 ! Καθιστέ μετά και κράξτε τα "αργά Ping" του εξωτερικού,ψάξτε πελάτες με τα ντουφέκια και φαγωθεί τε οι Ελληνικές εταιρίες μεταξύ σας... έχεις δει να έχει συμβεί ποτέ κάτι αντίστοιχο σε Forum του εξωτερικού ; Όχι! Έχεις αναρωτηθεί το γιατί ; Διότι οι σοβαρές εταιρίες δεν προσφέρουν παπατζες και δεν πουλάνε Shared Πακέτα 30 Ευρώ !

Ρε CyberCr33p στο είπα και στο Insomnia , όταν είχα ξανά έρθει Ελλαδα για διακοπές .... Το Marketing στα Forum είναι Νεκρό βρες άλλους τρόπους θα σε φάνε οι ξένοι χαχαχαχαχ

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από CyberCr33p » 08 Ιαν 2012 23:36

Δεν έχεις πάντως απαντήσει ακόμα σε αυτό που σε έχω ρωτήσει.

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από adiaforosgr » 09 Ιαν 2012 01:11

Πάντως δε ξέραμε ότι έχουμε μεγαλοεπιχειρηματίες του τύπου doomya μεταξύ μας εδώ μέσα με πολυεθνικές :D

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από cordis » 09 Ιαν 2012 03:16

η επόμενη βρισιά έχει δώρο ένα ban.
και διέγραψε τις βρισιές που υπάρχουν στα μηνύματα αλλιώς θα υπάρχει το ίδιο δώρο.

ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

servetas
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από servetas » 09 Ιαν 2012 17:27

doomya έγραψε:έχεις δει να έχει συμβεί ποτέ κάτι αντίστοιχο σε Forum του εξωτερικού ; Όχι! Έχεις αναρωτηθεί το γιατί ;
Να διορθώσω την απάντηση; Μάλλον επειδή δεν ασχολούνται με σπίρτα "πελάτες" όπως εσένα...

Καλημέρα σας και ναι...γέλασα πολύ, όντας πελάτης της prohoster.gr (διευκρινίζω για τον φίλο μας).

makphil62

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από makphil62 » 09 Ιαν 2012 20:34

Είπα εγώ ότι ξέρω ; Άπλα σκέψου ότι τώρα μιλώ μέσω Skype με τους συνεργάτες της εταιρίας μου (εκτός Ελλαδας) , έχουμε ανοίξει όλοι αυτό το ποστ , τρώμε ποπκορν και πινατς και γελάμε με τα γραφόμενα σου , και η μ@λακεια είναι ότι σε κάποιους πρέπει να τις μεταφράζω στα Αγγλικά Another pint of beer Σε πληροφορώ ότι με το Supercache έγινε της π@υταν@ς το γέλιο

Μην ορκίζεσαι οτι ο NS45.cretafarm.gr έχει μόνο 5 .....

Τον Ελληνα πελάτη τον ενδιαφέρει να πιάνουν τόπο τα χρήματα του και να μην του τάζουν λαγούς με πετραχήλια

Δηλαδή στην δική σου περίπτωση

ο πελάτης ήταν Tophost > Πήγε Cretafarm> στο επόμενο Spike θα κάτσει > Στο μεθ' επόμενο spike Θα τα μαζέψει > Μέτα θα ψάχνει Hosting εξωτερικό .....

Πόσο να κάνει υπομονή ο Ελληνας ; αφού τους τάζετε ταχύτατους λαγούς με ι7 ! Καθιστέ μετά και κράξτε τα "αργά Ping" του εξωτερικού,ψάξτε πελάτες με τα ντουφέκια και φαγωθεί τε οι Ελληνικές εταιρίες μεταξύ σας... έχεις δει να έχει συμβεί ποτέ κάτι αντίστοιχο σε Forum του εξωτερικού ; Όχι! Έχεις αναρωτηθεί το γιατί ; Διότι οι σοβαρές εταιρίες δεν προσφέρουν παπατζες και δεν πουλάνε Shared Πακέτα 30 Ευρώ !

Ρε CyberCr33p στο είπα και στο Insomnia , όταν είχα ξανά έρθει Ελλαδα για διακοπές .... Το Marketing στα Forum είναι Νεκρό βρες άλλους τρόπους θα σε φάνε οι ξένοι χαχαχαχαχ

Φίλε εαν ειχα ολα αυτα που λες δεν θα καθομουν να τσακωνομουν σε φορουμ, θα τρωγα ποπ κορν και θα παιζα με τα δολλαρια μου (γιατι τα ευρο για σενα να φανταστω ειναι φθηνιες).Ελα πες δεν χωνευεις την cretaforce κανε της και μαυρη διαφημιση εαν θες αλλα να σου πω κατι.,,Το παιδι μονο και μονο με αυτα που λες θα πατησει να δει τι σοι εταιρεια ειναι αυτη η cretaforce και αν κανει πως κοιταει το portfolio της μαλλον θα ξεφτιλιστεις.Γι αυτο να ξερεις οταν πετας λασπη να ξερεις να την πετας με τροπο γιατι τις πιο πολλες φορες το μαυρο marketing για ορισμενους ειναι ασπρο.Και κατι τελευταιο, οταν σε στριμωχνουν μην ξεκινας και αναλυεις τα τεχνικα χαρακτηριστα του καθε server και λες περι vps και το ενα και το αλλο ρεζιλευεσαι ξανα...

Για να μην ξεχασω, ουτε πελατης της cretaforce ειμαι ουτε δουλευω εκει ουτε εχω σκοπο να ζητησω ποσοστα για τα καλα μου λογια απο την cretaforce.Δυστυχως για σενα η cretaforce ειναι μια απο τις καλυτερες εταιρειες στην ελλαδα και παω στοιχημα οτι οι ιδιοκτητες της δεν θα τρωνε ποπ κορν αυτη την ωρα και θα καθονται μπροστα απο τον υπολογιστη χαζευοντας αυτα που λεμε εδω...! Keep walking...

Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από stevebat » 09 Ιαν 2012 21:03

Εγώ τρώω τυρόπιτα,
πειράζει; :)

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από korgr » 09 Ιαν 2012 21:29

bouzouste έγραψε:Εγώ τρώω τυρόπιτα,
Γύρνα το σε ποπ κορν αμέσως γιατί το ban παραμονεύει :P

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από stewas » 09 Ιαν 2012 21:47

Cretaforce? ειστε χαλια εταιρια...μια φορα που ειχα προβλημα απο δικο μου λαθος τελικα στον σερβερ σας τολμησατε και με εξυπηρετησατε 4 η ωρα το πρωι. ντροπη και παλι ντροπη να εχετε support νυχτιατικα. για αυτο και εγω θα σας διαφημισω περισσοτερο για φιλους, για να μαθετε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stewas την 09 Ιαν 2012 21:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από stewas » 09 Ιαν 2012 21:47

bouzouste έγραψε:Εγώ τρώω τυρόπιτα,
που την βρηκες την τυροπιτα ρε?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιαν 2012 16:08

πέρασαν πολλές μέρες και οι βρισιές δεν διαγράφηκαν. = ban
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Φιλοξενία Ιστοσελίδας

Δημοσίευση από nackgr » 15 Ιαν 2012 21:43

quit έγραψε:Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό topic αλλα θέλω να μου προτείνετε αξιόπιστες εταιρίες που ασχολούνται με το web hosting.
Ευχαριστώ και καλή χρονιά ξεχασα να σας πώ!
οπως καταλαβες δεν ρωτανε τετοια πραγματα !!!
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες