Ανάκτηση δεδομένων απο σκληρό δίσκο

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
blackm76

Δημοσίευση από blackm76 » 09 Ιαν 2012 01:51

γεια σας,θα ηθελα τη βοήθεια σας σε κατι,υπάρχει πρόγραμμα που να βρίσκει χαμένα αρχεία;παράδειγμα ένας υπολογιστής για κάποιο λόγο επειδή ζορίστηκε πέρασε σε ασφαλή λειτουργία και τα αρχεία που είχε αποθηκευμένα δεν φαίνονται,υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορούμε να τα βρούμε για να τα πάρουμε και μετά να κάνουμε φορμάτ η πρέπει να πάρουμε το σκληρό όλο μαζί να τον βάλουμε σαν δευτερεύον σε άλλο υπολογιστή για να πάρουμε τα αρχεία;;;;;αν υπάρχει πείτε μου σας παρακαλώ ποιο είναι αυτό είναι ανάγκη.Η παράδειγμα αν σβήστηκε κάτι καταλάθος ή έσβησα κάτι καταλάθος υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ανάκτησεις αρχείων;;;;Όπως επίσεις έχω ακούσει πως υπάρχει πρόγραμμα ανάκτησεις αρχείων ακόμα και μετά απο φορμάτ,θα ηθελα να μου πείτε και αυτο αν ειναι δυνατων σας παρακαλω πολυ......

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 09 Ιαν 2012 04:41

Υπάρχουν πολλά προγράμματα επαναφοράς αρχείων (file recovery) ελεύθερα ή εμπορικά πχ. το Recuva

Επίσης το θέμα έχει αναφερθεί πολλές φορές σε συζητήσεις στο forum, με αναζήτηση πχ. επαναφορά αρχείων ή κάτι παρόμοιο θα βρείς πολλές σχετικές αναφορές που αξίζουν να προσέξεις για να έχεις αποτελέσματα στην περίπτωσή σου.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

blackm76

Δημοσίευση από blackm76 » 09 Ιαν 2012 23:01

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου θα το ψάξω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες