Διακοπή προώθησης καμπάνιας λόγω ΜΕΙΩΣΗΣ προμήθειας

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 10 Ιαν 2012 11:13

επειδή η κατάσταση είναι ενοχλητική καθώς σε βάζουν στο παιχνίδι με καλή προμήθεια και μετά από λίγο καιρό σου λένε μείωση ... εγώ τουλάχιστον από εδώ και πέρα θα σταματώ την προώθηση οποιασδήποτε καμπάνιας το κάνει αυτό αρχής γενομένης από αυτήν εδώ
GeorgeCh-ForestView έγραψε:Αγαπητοί συνεργάτες σας ενημερώνουμε πως η νέα προμήθεια που θα ισχύσει από αύριο 10/01/2012 για την εγγραφή στο newsletter της Wind είναι 0,73 ευρώ/lead.
ο λόγος είναι η μείωση από 1 ευρώ σε 0.73 ευρώ

-----

αν και εσείς έχετε κάτι παρόμοιο η προχωράτε σε παρόμοια ενέργεια το λέτε εδώ για να ενημερωθούν και οι εταιρείες και ο πελάτης οτι μας δυσαρεστεί η κίνησή του

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιαν 2012 11:27

αν ήταν εξαρχής 0.50 - 0.60, όπου κάπου εκεί κυμαίνονται οι περισσότερες με lead, θα την προωθούσες;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 10 Ιαν 2012 11:34

cordis έγραψε:αν ήταν εξαρχής 0.50 - 0.60, όπου κάπου εκεί κυμαίνονται οι περισσότερες με lead, θα την προωθούσες;
και 0.30 να ηταν ναι

αλλα αμα σε γλυκαινει με 1 ευρω και μετα σου λεει με εκανες μαγκα παρε μια μειωση 30% τοτε αν δεν αντιδρασεις τωρα ομαδικα σε λιγο θα σου πει παρε αλλο ενα 30% και ευχαριστημενος να εισαι

εγω ετσι το βλεπω

και δεν ειναι η πρωτη καμπανια που το κανει αυτο
το κανουν ολοι μετα απο λιγο καιρο αν το εχεις παρατηρησει

GeorgeCh-ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeorgeCh-ForestView » 10 Ιαν 2012 11:41

Άγγελε επισυνάπτω την απάντηση μου από το προηγούμενο thread και σε αυτό!
GeorgeCh-ForestView έγραψε:Άγγελε φυσικά και είναι επιλογή σου και μπορείς να κάνεις ότι επιθυμείς. Εμείς δεν μπορούμε να σε πιέσουμε απο την πλευρά μας αλλά θα ήθελα να παραθέσω μερικά δεδομένα

1) Για lead-registration σε newsletter καμπάνια το 0,73 εξακολουθεί και είναι αρκετά μεγάλο σε σχέση με το μεσοσταθμικό που υπάρχει για σχετικές καμπάνιες στην αγορά
2) Πολύ σύντομα θα υπάρξει dedicated σελίδα της Wind όπου οι χρήστες θα κάνουν εγγραφή στο newsletter για να κερδίσουν ενα δώρο μετά απο διαγωνισμό. Η σελίδα αυτή θα είναι μόνο για τους συνεργάτες της Forestview και η προμήθεια θα είναι 0,73 ευρώ για κάθε εγγραφή.

Αν εσύ θεωρείς πως το 0,73 ευρώ είναι πολύ λίγο για τα δικά σου standards τότε μπορείς να σταματήσεις να την τρέχεις. Εγώ πάντως ξέρω από τα mails αλλά και τα τηλέφωνα που πήρα πως η συγκεκριμένη καμπάνια άρεσε σε πάρα πολλούς affiliates της Forestview και πιστεύω πως παρόλο που θα δίνει 0,73 τώρα θα συνεχίσουν οι συνεργάτες να την τρέχουν γιατί είναι μια πολύ αξιόλογη καμπάνια ενώ πολύ μεγάλου και γνωστού brand.

Να σημειώσω πως ειδικά η Forestview συνήθως δίνει bonus στις καμπάνιες ενώ έχουμε τρέξει lead-newsletter registration καμπάνιες με αρκετά γεναιόδωρη προμήθεια όπως ήταν αυτή της Swiss αλλά και της Wind τώρα.
Χαραλαμπάκης Γιώργος
Performance Marketing Manager At ForestView

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιαν 2012 11:43

@fiskilis
:)
είναι κι αυτό μια οπτική γωνία. :D
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 12 Ιαν 2012 23:39

:)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DimitriosX την 13 Ιαν 2012 02:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

gib

Δημοσίευση από gib » 13 Ιαν 2012 02:28

νομίζω πως η λογική του @fiskilis είναι εντελώς σωστή. και δεν μιλάω μόνο την συγκεκριμένη καμπάνια αλλά για όλες.
είναι καιρός πια να δώσουμε περισσότερη αξία στη δουλειά που κάνουμε και αν δεν της δώσουμε πρώτα ΕΜΕΙΣ δεν θα τη δώσουνε ΠΟΤΕ και οι άλλοι.
προσωπικά έχω σταματήσει προ πολλού την προώθηση της καμπάνιας elapare μετά από απανωτές ακυρώσεις.
έχω αποφασίσει εδώ και πάρα πολύ καιρό ότι : ό,τι με χαλάει θα βγαίνει από τον δρόμο μου.
όπως επίσης όταν βλέπω το παραμικρή αλλαγή σε κάτι που δεν μου αρέσει πάλι εκτός θα είναι.
ας μην ξεχνάμε ότι οι καμπάνιες είναι εκατοντάδες. δεν υπάρχει για μένα δικαιολογία στο να μένουμε σε μία ή σε κάποιες που δεν μας σέβονται.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης