οι καλύτερες Ελληνικές εταιρείες Hosting 2011/12 (ψηφοφορία)

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 15 Ιαν 2012 00:11

εταιρεία Hosting: cretaforce.gr
site(s) που έχω εκεί: deal-deal.gr
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Άψογο support, χαμηλές τιμές, αξιοπιστία, cretapanel(!), απειρα domains

mrmobile
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrmobile » 15 Ιαν 2012 01:01

εταιρεία Hosting: cretaforce.gr
site(s) που έχω εκεί: www.mrmobile.gr , www.female-deals.gr , www.31days.gr και πολλά άλλα
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: εχει καταπληκτικό support, όποτε χρειάστηκα βοήθεια την είχα άμεσα, έχει ταχύτατους προσφάτως αναβαθμισμένους servers, χαμηλές τιμές, απεριόριστα domains και τέλος το εύχρηστο cretapanel που με απλές κινήσεις κάνεις τα πάντα!

Stuffman

Δημοσίευση από Stuffman » 15 Ιαν 2012 13:56

εταιρεία Hosting: Cretaforce.gr
site(s) που έχω εκεί: www.highphysics.com
την εταιρεία την προτείνω γιατί: έχει καλή τεχνική υποστήριξη, για τις τιμές και για τις προσφορές της

Άβαταρ μέλους
staaronis3
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από staaronis3 » 15 Ιαν 2012 17:00

εταιρεία Hosting: CretaForce
site(s) που έχω εκεί: staaronis3.net, FrequencyRadio.net, elenacooking.net, δεκάδες sites πελατών
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: έχει πολύ χαμηλες τιμές ως προς τις υπηρεσίες που παρέχει, το control panel (cretapanel) είναι εύχρηστο - γρήγορο - με όλες όσες λειτουργείες χρειάζομαι για να κάνω τη δουλειά μου - χωρις να επηρεάζετε απο την έλειψη γραφικού περιβάλλοντος και στο οποίο μπορώ να προτείνω λειτουργείες τις οποίες προσθέτουν άμεσα, έχω πρόσβαση μέσω SSH και με απλές εντολές αναβαθμίζω, μεταφέρω, και εγκαθιστώ websites και προγράμματα, ενώ επεξεργάζομαι άμεσα πχ τα configuration files ή κάνω αλλαγές στα css χωρίς να χρειάζετε να ανεβοκατεβάζω (μέσω του nano), έχω πλήρη στατιστικά μέσω του awstats (το οποίο βολέβει απίστευτα και τους πελάτες μου), στον κάθε server μπαίνει μικρός αριθμός απο πελάτες (το οποίο μπορεί να το δει ο καθ ένας, αν κάνει απλά "ls /home/www/") ενώ το όλο στήσιμο με το FreeBSD, το lighttpd κλπ κάνει τον κάθε server πιο γρήγορο σε σχέση με των ανταγωνιστικών εταιριών, αφού δεν φορτώνετε τόσο πολύ, το uptime δεν ξέρω αν είναι ακριβώς 100% ή 99,9999% πάντως ποτέ δεν μου παραπονέθηκε κανείς ότι δεν έχει πρόσβαση στο site του ή ότι καθυστερεί να φορτώσει, φυσικά όταν χρειαστώ τεχνική υπσοτήριξη (ακόμα και για δικό μου λάθος) την έχω άμεσα. Βέβαια μπορεί να είναι κι άλλα αλλά τώρα δεν τα θυμάμαι. Με λίγα λόγια είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο την εταιρία και τις υπηρεσίες της εδώ και 4,5 χρόνια που είμαι πελάτης της, όπως και όλοι μου οι πελάτες και συνεργάτες που έχουν πάει εκεί.

Ελπίζω να σας κάλυψα.

Άβαταρ μέλους
kwstas_pap

Δημοσίευση από kwstas_pap » 16 Ιαν 2012 16:07

εταιρεία Hosting: http://www.intechs.gr
site(s) που έχω εκεί: http://www.lyhnia.gr , http://www.grafotipos.gr , http://www.grandesecreto.gr κ.ά.
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: έχει αστραπιαίο και αποτελεσματικό support ακόμα και στις πιο custom απαιτήσεις μου(σηκώνω εντελώς customised κώδικα php)!

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 16 Ιαν 2012 20:27

εταιρεία Hosting: cretaforce
site(s) που έχω εκεί: www.asking.gr
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: πολυ καλες τιμες, ικανοποιητικο και φιλικο support

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 16 Ιαν 2012 20:30

εταιρεία Hosting: hyperhosting
site(s) που έχω εκεί: www.posna.gr
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: εξωπραγματικο (για τα ελληνικα δεδομενα) support.

nikolaosk

Δημοσίευση από nikolaosk » 17 Ιαν 2012 20:42

εταιρεία Hosting:www.xelixis.net
site(s) που έχω εκεί:www.nksolutions.gr,www.donprovolone.gr
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Υπάρχει πολύ καλή άμεση συνεργασία. Πάρα πολύ καλό επίπεδο τεχνικών γνώσεων και γρήγορη επίλυση των προβλημάτων. Αξιόπιστοι web servers με πολύ καλά control panels

Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από artemioskas » 18 Ιαν 2012 01:15

εταιρεία Hosting: stigmahost.gr
site(s) που έχω εκεί: linuxfan.gr
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Καλές τιμές και πολύ καλό support!
-- Η φωτογραφία είναι μια αυστηρή και εκθαμβωτική ποίηση του πραγματικού... Άνσελ Άνταμς --

softwhere

Δημοσίευση από softwhere » 18 Ιαν 2012 09:51

εταιρεία Hosting: xelixis.net
site(s) που έχω εκεί: πάνω από 100 πολύ σοβαρά σε κίνηση Site/Portal/Applications.
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Πολύ καλό support, έχω συνεργαστεί με πολλές εταιρίες για hosting αλλά μόνο ή Xelixis μου δίνει ολοκληρωμένη λύση και είναι δίπλα μου σε ότι συμβεί. Δοκιμάστε την αξίζει πραγματικά. Εγινε transfer πριν χρόνια σε πάνω από 100 domains με όλες τις υπηρεσίες και καταλαβαίνετε ότι το έχουμε ελέγξει πάρα πολύ.

Άβαταρ μέλους
dthebest

Δημοσίευση από dthebest » 18 Ιαν 2012 13:57

εταιρεία Hosting: Hyperhosting.gr
site(s) που έχω εκεί: http://futurebusinessnow.eu/ , bestgreeksites.gr και άλλα
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: έχει άψογη εξυπηρέτηση , με ενημερώνουνε χωρίς πρόβλημα σε θέματα που δεν γνωρίζω , άμεση απόκριση στα tickets , φιλικότατοι στον πελάτη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dthebest την 20 Ιαν 2012 19:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
YpsilonWD
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από YpsilonWD » 18 Ιαν 2012 14:46

εταιρεία Hosting: intechs.gr
site(s) που έχω εκεί: autosportvellios.gr , ypsilonwd.eu , makeitalone.eu , logintech.eu
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Φθηνές τιμές, εκπληκτικό host και φυσικά support 24/7 ! Ενδεικτικά έστειλα Mail Κυριακή μεσημερί και μου ρθε απάντηση μετά απο 5 λεπτά!!!
YWD | Ypsilon Web Design

Εικόνα

Pitbullgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Pitbullgr » 18 Ιαν 2012 16:03

εταιρεία Hosting: CRETAFORCE.GR
site(s) που έχω εκεί: Pitbull.gr, pitbullforum.gr, Antrishop.gr, efikontaxi.gr, estiabakery.gr, gprivate.gr, kalpachidis.com, kalogria.gr, kyrpagiannis.gr, midenistis.gr, ome-moto.com, pro-house.gr, sporting-gym.gr, και άλλα forums..
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Προσωπικά ξεκίνησα συνεργασία απο το 2007-8. Μονο καλά λόγια έχω να πω για την Cretaforce και μόνο, είτε απο εξυπηρέτηση, είτε απο συνεργασία.. Βλέπω τα υπόλοιπα μέλη το τι έχουν γράψει, και με έχουν καλύψει πλήρως. Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει μέχρι να το δοκιμάσει.

Άβαταρ μέλους
smarag

Δημοσίευση από smarag » 18 Ιαν 2012 16:07

εταιρεία Hosting: Hyperhosting.gr
site(s) που έχω εκεί: yoursite.gr , www.hellascom.gr
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Η Τεχνικη υποστηριξη και η εξυπηρέτιση τους ειναι πολυ καλή το συστήνο στους φίλους μου.

Kotsolis

Δημοσίευση από Kotsolis » 18 Ιαν 2012 16:11

εταιρεία Hosting: HyperHosting
site(s) που έχω εκεί: GameWorld.gr
την εταιρεία την ψηφίζω γιατί: Έχει το χαμηλότερο ping στον server, τις καλύτερες τιμές της ελληνικής αγοράς σε VPS και γρήγορη εξυπηρέτηση.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες