γεφυρα για αυτοματη ανανεωση βασης

Συζητήσεις για την βάση δεδομένων MySQL και το phpMyAdmin

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
ovelixa

γεφυρα για αυτοματη ανανεωση βασης

Δημοσίευση από ovelixa » 15 Ιαν 2012 21:28

Χαιρετώ όλη την παρέα , και να σας ευχαριστήσω γιατί μέσα από το φόρουμ έχω βρει πολλές λύσεις σε διάφορα προβλήματα που είχα !!:)

Επίσης να με συγχωρέσετε αν η ερώτηση που εχω σας φανεί αστεία ή χαζη αλλα ειμαι καινουργιος και προσπαθω να μαθω οσα περισσότερα μπορω :)

Μετα τα σαλια και τα καλοπιάσματα θα μπω κατευθείαν στο ψητό !!!

Εχω φτιαξει μια σελιδα για ενα παιχνιδι στην οποια εχω βαλει μεσα διαφορα σκριπτακια και ενα απο αυτα ειναι να δειχνει ποιοι παιχτες ειναι online , ποιοι εχουν το ποιο μεγαλο σκορ και αλλα τέτοια διαφορα ...

Τωρα τι εχω κανει , εχω φτιαξει μια βαση Μysql στην σελιδα που με φιλοξενεί και αντλώ τα στοιχεια που θελω να δειξω στην σελιδα απο αυτη την βαση ..

top player

Η πραγματικη βαση του παιχνιδιου ειναι σε ενα αλλο υπολογιστή , και 2 φορες την μερα παιρνω ενα αντιγραφω απο την βαση του παιχνιδιου και την αντικαθιστώ με την βαση που εχω την σελιδα στο ιντερνετ .. ( αυτο το κανω χειροκίνητα ) ':-?'

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε αυτο να μπορει να γινετε αυτοματα ?? και αν γινετε η ανανεωση να γινετε οσο το δυνατων ποιο τακτικα ?? ( πχ. καθε 15 λεπτα ) ??

Αυτο το κανω γιατι μου εχουν πει οτι ετσι εχω ποιο μεγαλη ασφαλεια και οτι ειναι πολυ δυσκολο καποιος να μπει στην Mysql του παιχνιδιου και να μου κανει ζημια ..

Ξεχασα να σας πω οτι εχω διαφορετικο αccount και pass σε καθε βαση ..

Παρακαλω αν γνωριζει καποιος κατι ας μου πει , θα με γλυτωσει απο πολυ κοπο και χρονο :) :-?

Απάντηση

Επιστροφή στο “MySQL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες