Megaupload.com is dead...

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
pbarbalias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pbarbalias » 24 Ιαν 2012 16:32

Δάκτυλος του rapidshare τα κάνει όλα μου φαίνεται!!

Μπας και πάρει το αίμα τις πίσω η Γερμανία από τις ΗΠΑ για την κρίση..

:D

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 24 Ιαν 2012 17:26

mechpanos έγραψε:piratebay... αυτό είναι το μέλλον! Αυτοί είναι ικανοί να στείλουν server στο Φεγγάρι που δεν τους πιάνει η νομοθεσία για να γίνεται ο διαμοιρασμός ελεύθερα.

Όχι αυτοί τους έχουν θαμμένους τους servers στην Αίγυπτο.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 24 Ιαν 2012 18:56

kon73 έγραψε:Για μένα προσωπικά καλώς για την χώρα του και ο Ομπάμα δεν υποστηρίζει τέτοια νομοσχέδια γιατί ξέρει πως έτσι τροφοδοτεί νέες δημιουργίες εταιρειών εκτός ΗΠΑ.
Μην πιστεύεις τις δηλώσεις του Obama για τέτοια σημαντικά θέματα.
Είναι μακράν ο μεγαλύτερος ψεύτης που έχει περάσει από την Αμερική.

Ο Οbama έχει εμπλακεί στην δημιουργία αυτών των νομοσχεδίων (τα οποία έχουν ξεκινήσει χρόνια πριν και απλά έγιναν leak στο κοινό και έτσι τα ξέρουμε σήμερα).

Δες το «The Obama Deception» να καταλάβεις ποιος είναι ο Obama και για ποιον «δουλεύει» ;)
http://www.youtube.com/watch?v=eAaQNACwaLw

Piratebay FTW :D

Προσωπικά έχω κόψει όλα τα http downloads τύπου Rapidshare κλπ.

Τα torrents είναι τρομερή τεχνολογία βασισμένη στην αρχιτεκτονική του internet οπότε δεν βλέπω λόγο να πληρώνω τους Γερμανούς που ανά πάσα στιγμή μπορεί να δώσουν τα στοιχεία μου στην κάθε εταιρία που ισχύριζεται copyright infringement.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 27 Ιαν 2012 02:28

Why was MegaUpload really shut down?
In December of 2011, just weeks before the takedown, Digital Music News reported on something new that the creators of Megaupload were about to unroll. Something that would rock the music industry to its core.

I present to you... MegaBox. MegaBox was going to be an alternative music store that was entirely cloud-based and offered artists a better money-making opportunity than they would get with any record label.

"UMG knows that we are going to compete with them via our own music venture called Megabox.com, a site that will soon allow artists to sell their creations directly to consumers while allowing artists to keep 90 percent of earnings," MegaUpload founder Kim 'Dotcom' Schmitz told Torrentfreak

Not only did they plan on allowing artists to keep 90% of their earnings on songs that they sold, they wanted to pay them for songs they let users download for free.

"We have a solution called the Megakey that will allow artists to earn income from users who download music for free," Dotcom outlined. "Yes that's right, we will pay artists even for free downloads. The Megakey business model has been tested with over a million users and it works."
http://niburunews.com/index.php?option= ... &Itemid=44

Δεν έχω ιδέα αν ισχύει, δεν το έψαξα, απλά δίνω τροφή για μπλαμπλά :lol:

Άβαταρ μέλους
Pesoner

Δημοσίευση από Pesoner » 27 Ιαν 2012 03:03

Μια απορία που πάντα την έχω όταν κλείνουν τέτοια site.. Λένε ότι έχασαν οι εταιρίες 500εκ και βάλε. Πιστεύουν ότι όλοι αυτοί οι χρήστες θα αγόραζαν όλα αυτά που κατεβάζουν εαν δεν είχαν άλλη δυνατότητα;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Ιαν 2012 09:16

KAI ΟΜΩΣ μια ερευνα εχει δειξει οτι οσοι εχουν την δυνατοτητα να κατεβαζουν τετοια αρχεια αγοραζουν νομιμα τπο προιον

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιαν 2012 13:05

Το θέμα είναι να σου δίνουν τη δυνατότητα να πληρώσεις για να κατεβάσεις τις τελευταίες ταινίες που βγαίνουν και δεν παίζονται στο σινεμά ή ξένες σειρές. Γιατί εάν δεν έχεις τη δυνατότητα να τις προμηθευτείς νόμιμα, θα αναγκαστείς να τις κατεβάσεις παράνομα.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 31 Ιαν 2012 03:08

Προς διαγραφή τα δεδομένα στους servers του Megaupload

Οι αρχές των Ηνωμένων Πολιτειών ανακοίνωσαν ότι τα δεδομένα που βρίσκονται αποθηκευμένα στους servers της υπηρεσίας διαμοιρασμού αρχείων Megaupload θα διαγραφούν σύντομα, «ίσως και μέχρι την προσεχή Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου».
Αν και ουδείς μπορεί να διαμαρτυρηθεί για το υλικό που έχει ανέβει παρανόμως στους servers του megaupload, υπάρχει και το θέμα των αρχείων που δεν παραβιάζουν τη νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που έχουν ανεβάσει φωτογραφίες και video που τους ανήκουν και όπως όλα δείχνουν δε θα καταφέρουν να αποκτήσουν πρόσβαση σε αυτά τα αρχεία πριν οι αρχές προχωρήσουν στη διαγραφή τους. Υπενθυμίζεται ότι το Megaupload έκλεισε στις 19 Ιανουαρίου 2012 έπειτα από επιχείρηση των αρχών στις ΗΠΑ και τη Νέα Ζηλανδία κι έκτοτε δεν έχει κανείς πρόσβαση στην υπηρεσία.

Εν τω μεταξύ, οι αρχές εμφανίζονται διατεθειμένες να κάνουν «φύλλο και φτερό» τα logs της υπηρεσίας, αναζητώντας τις IPs των χρηστών που κατέβασαν επανειλημμένως προστατευόμενο υλικό. Δεν αποκλείεται να έχουμε πρόσφατα και διώξεις κατά φυσικών προσώπων που χρησιμοποιούσαν το Megaupload ως downloaders.

www.secnews.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 01 Φεβ 2012 10:45

fiskilis έγραψε:KAI ΟΜΩΣ μια ερευνα εχει δειξει οτι οσοι εχουν την δυνατοτητα να κατεβαζουν τετοια αρχεια αγοραζουν νομιμα τπο προιον
εάν είναι καλό... :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Φεβ 2012 17:39

cordis έγραψε:
fiskilis έγραψε:KAI ΟΜΩΣ μια ερευνα εχει δειξει οτι οσοι εχουν την δυνατοτητα να κατεβαζουν τετοια αρχεια αγοραζουν νομιμα τπο προιον
εάν είναι καλό... :)
και αυτο ειναι το λογικο
πρωτα βλεπεις η ακους το προιον και αν σου αρεσει το αγοραζεις, αλλιως μαπα το καρπουζι

η λυση σε αυτα θα ηταν οτι κατεβαινει απο τετοιο site να εχει καπιο χρονοκωδικα διαγραφης και αφου το ακουσεις 1-3 φορες να σβυνει αυτοματα και αν σου αρεσει να το αγοραζεις (το πως μπορει να γινει αυτο ειναι δουλια αλλων)

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 01 Φεβ 2012 18:34

Εγώ το κάνω αυτό με τα παιχνίδια. Κατέβασα το nba 2k12 δυο βδομάδες αφότου βγήκε -γιατί μεταξύ άλλων δεν είχα και λεφτά τότε-, έπαιξα για μερικές μέρες, και μόλις βρήκα λεφτά, πήγα και το αγόρασα.

Παλιότερα αγόραζα, no matter what, κάθε χρόνο το Championship Manager -μετέπειτα Football Manager-. Μέχρι που πέρσι το αγόρασα, είχε αλλάξει πολύ το και δεν μου άρεσε, δεν έπαιξα, και πήγαν χαμένα τα λεφτά μου.
Φυσικά, από τη στιγμή που το παιχνίδι έχει ανοίξει, κανείς δεν παίζει να μου επιστρέψει τα λεφτά, οπότε, πλέον πρώτα κατεβάζω για δοκιμή, και μετά, εφόσον ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου, αγοράζω. Fair and square.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες