Προβλημα στο facebook

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Roula25

Προβλημα στο facebook

Δημοσίευση από Roula25 » 23 Ιαν 2012 02:04

Ολοκληρώστε τον έλεγχο ασφάλειας
Χάρη στους ελέγχους ασφαλείας, το Facebook παραμένει αξιόπιστο και απαλλαγμένο από ανεπιθύμητο περιεχόμενο.
Δώστε τον κωδικό επιβεβαίωσης
Ένας κωδικός έχει σταλεί στον εξής αριθμό: 3069...........

Μόλις λάβετε τον κωδικό επιβεβαίωσης, πληκτρολογήστε τον παρακάτω. Έτσι θα επιβεβαιώσετε ότι είστε κάτοχος του λογαριασμού σας.

Ξαναστείλτε τον κωδικό

Κωδικός ασφαλείας:

εδω και 4 μερες δεν εχ λαβει κανενα μηνυμα στο κινητο και τα maill που εχω στειλει ηταν να μου πουν οτι δεν βλεπουν καποιο προβλημα και αν συνεχισει να ξαναστειλω.Εχω ξαναστειλει αλλα καμα απαντηση μηπως ξερετε τι γινεται?

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα στο facebook

Δημοσίευση από hitca » 23 Ιαν 2012 14:34

Μάλλον κάτι δεν έχεις κάνει σωστά.
Να ελέγξεις το τηλέφωνο εάν είναι σωστά τα νούμερα, υπ' όψιν ότι για διεθνείς κλήσεις και SMS απαιτείται μπροστά το διεθνές αναγνωριστικό κλήσης ( 0030xxx ).
Επίσης στα email σου να κοιτάξεις και τον φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας (spam) μήπως καταλήγουν εκεί.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Roula25

Προβλημα στο facebook

Δημοσίευση από Roula25 » 23 Ιαν 2012 15:25

Δεν εχω κανει κατι λαθος επισης ο αριθμος δεν αλλαζει απο κει ειναι ετσι αποθηκευμενος και φυσικα και ειναι σωστος.Τα e mail μου τα κοιταζω καθε μερα και την ανεπιθημητη δεν υπαρχε τιποτα.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα στο facebook

Δημοσίευση από hitca » 23 Ιαν 2012 17:19

Μήπως έχεις πέσει θύμα phishing από κάποιο fake site? Είναι πολύ συνηθισμένο αυτό... καλύτερα να μην στείλεις τίποτα παρά μόνο μέσα από το μενού ρυθμίσεων του λογαριασμού σου στο FB και οπωσδήποτε μέσω ασφαλούς σύνδεσης >> https://
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Roula25

Προβλημα στο facebook

Δημοσίευση από Roula25 » 23 Ιαν 2012 17:46

Δεν ξερω τι εχει γινει δεν μπορω να αλλαξω τιποτα ουτε απο τις ρυθμισεις δυστηχως η συνδεση εινα παντα ασφαλης :( :( :(

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες