ελληνικα σε flash dynamic text

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
katerina28

Δημοσίευση από katerina28 » 23 Ιαν 2012 17:35

Αντιμετωπίζω και εγω ενα προβλημα με τα ελληνικα σε flash.Εχω ενα template που για να αλλάξω οτι τίτλους εχει το swf βρίσκονται σε ενα txt αρχείο οταν γράφω στα αγγλικά δεν εχει πρόβλημα στα ελληνικά ομως δεν τα εμφανίζει καθόλου κάνω embed ελληνικές γραμμ αλλά και πάλι τίποτα? :(

Άβαταρ μέλους
HeRu
Flash Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από HeRu » 24 Ιαν 2012 09:28

Ποια έκδοση του Flash χρησιμοποιείς ?

Μήπως το txt αρχείο σου δεν είναι αποθηκευμένο σαν UTF-8 ?

Άβαταρ μέλους
webstudio
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webstudio » 24 Ιαν 2012 15:55

katerina28 έγραψε:Αντιμετωπίζω και εγω ενα προβλημα με τα ελληνικα σε flash.Εχω ενα template που για να αλλάξω οτι τίτλους εχει το swf βρίσκονται σε ενα txt αρχείο οταν γράφω στα αγγλικά δεν εχει πρόβλημα στα ελληνικά ομως δεν τα εμφανίζει καθόλου κάνω embed ελληνικές γραμμ αλλά και πάλι τίποτα? :(

prepi na alaksis ke tous xaraktires tis gramatosiras tou dinamikou kimenou mesa sto flash eki dld pou emfanizi ta kimena tou exoterikou txt sto panel ton idiotiton tou kimenou mesa sto flash alaxe ti gramatosira px se Georgia ke to Anti-alias kanto Use device fonts

katerina28

Δημοσίευση από katerina28 » 24 Ιαν 2012 19:12

webstudio που να ψάξω στο flash για να βρώ απο που εμφανίζει το txt αρχείο μόνο τις γραμματοσηρές βλέπω πχ Α Font 1 κτλ

Άβαταρ μέλους
webstudio
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webstudio » 24 Ιαν 2012 21:56

katerina28 έγραψε:webstudio που να ψάξω στο flash για να βρώ απο που εμφανίζει το txt αρχείο μόνο τις γραμματοσηρές βλέπω πχ Α Font 1 κτλ

logika prepi na exis ena fla to anigis me to adobe flash ke kanis tis alages opos sou proipa sto dinamiko plesio kimenou pou emfanizi to exoteriko txt

Άβαταρ μέλους
webstudio
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webstudio » 24 Ιαν 2012 21:58

webstudio έγραψε:
katerina28 έγραψε:webstudio που να ψάξω στο flash για να βρώ απο που εμφανίζει το txt αρχείο μόνο τις γραμματοσηρές βλέπω πχ Α Font 1 κτλ

logika prepi na exis ena fla to anigis me to adobe flash ke kanis tis alages opos sou proipa sto dinamiko plesio kimenou pou emfanizi to exoteriko txt
http://imageshack.us/photo/my-images/856/42427080.jpg/

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης