Παύση καμπάνιας Crazydeals λόγο μεγάλου % ακυρώσεων, πληρωμή σε όλες τις προμήθειες!

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό ClickBanner Affiliate Network.

Συντονιστής: ClickBanner

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Παύση καμπάνιας Crazydeals λόγο μεγάλου % ακυρώσεων, πληρωμή σε όλες τις προμήθειες!

Δημοσίευση από ClickBanner » 24 Ιαν 2012 12:20

Αγαπητοί affiliates,

Στην προσπάθειά μας να προσφέρουμε ακόμα καλύτερες υπηρεσίες σε εσάς και στις διαφημιζόμενες επιχειρήσεις στο δίκτυό μας, ωφείλουμε να παρατηρούμε περιστατικά τα οποία δεν είναι συνηθισμένα.

Για αυτόν τον λόγο, η καμπάνια CrazyDeals θα κατέβει σήμερα απο το δίκτυό μας.

Παρατηρήσαμε πολύ μεγάλο ποσοστό ακυρώσεων για το διάστημα από τις 23 Οκτωβρίου έως και 31 Δεκεμβρίου (80% ακυρωμένες πωλήσεις).

Έχουμε ενημερώσει τον διαφημιζόμενο για την παύση της καμπάνιας και μόλις έχουμε νεότερα από εκείνον για τους λόγους των ακυρώσεων θα σας ειδοποιήσουμε σχετικά.

Μέχρι τότε, το ClickBanner θα εγκρίνει και θα πληρώσει σε όλους τους affiliates όλες τις προμήθειες για όλες τις πωλήσεις που έχουν γίνει το συγκεκριμένο διάστημα ακόμα και αυτές που ο διαφημιζόμενος έχει δηλώσει ως ακυρωμένες.

Σας παρακαλούμε σταματήστε την προώθηση έως ότου έχουμε την ολοκληρωμένη ενημέρωση από τον διαφημιζόμενο.

Με εκτίμηση,

Η ομάδα του ClickBanner

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 24 Ιαν 2012 12:54

ClickBanner έγραψε:Αγαπητοί affiliates,

Στην προσπάθειά μας να προσφέρουμε ακόμα καλύτερες υπηρεσίες σε εσάς και στις διαφημιζόμενες επιχειρήσεις στο δίκτυό μας, ωφείλουμε να παρατηρούμε περιστατικά τα οποία δεν είναι συνηθισμένα.

Για αυτόν τον λόγο, η καμπάνια CrazyDeals θα κατέβει σήμερα απο το δίκτυό μας.

Παρατηρήσαμε πολύ μεγάλο ποσοστό ακυρώσεων για το διάστημα από τις 23 Οκτωβρίου έως και 31 Δεκεμβρίου ( 80% ακυρωμένες πωλήσεις).

Έχουμε ενημερώσει τον διαφημιζόμενο για την παύση της καμπάνιας και μόλις έχουμε νεότερα από εκείνον για τους λόγους των ακυρώσεων θα σας ειδοποιήσουμε σχετικά.

Μέχρι τότε, το ClickBanner θα εγκρίνει και θα πληρώσει σε όλους τους affiliates όλες τις προμήθειες για όλες τις πωλήσεις που έχουν γίνει το συγκεκριμένο διάστημα ακόμα και αυτές που ο διαφημιζόμενος έχει δηλώσει ως ακυρωμένες.

Σας παρακαλούμε σταματήστε την προώθηση έως ότου έχουμε την ολοκληρωμένη ενημέρωση από τον διαφημιζόμενο.

Με εκτίμηση,

Η ομάδα του ClickBanner
Σωστό το clickbanner, αν και δεν έχω πωλήσεις από Crazydeals.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 24 Ιαν 2012 12:57

bibisidis έγραψε:Τελευταία έχω ακυρώσεις από crazydeals. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος μήπως?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Ιαν 2012 13:25

ClickBanner έγραψε: Μέχρι τότε, το ClickBanner θα εγκρίνει και θα πληρώσει σε όλους τους affiliates όλες τις προμήθειες για όλες τις πωλήσεις που έχουν γίνει το συγκεκριμένο διάστημα ακόμα και αυτές που ο διαφημιζόμενος έχει δηλώσει ως ακυρωμένες.
Μπράβο, πολύ καλή κίνηση!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 24 Ιαν 2012 13:50

Ούτε και εγώ έχω πωλήσεις αλλά μπράβο στο clickbanner για αυτή του την απόφαση
best seller

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 24 Ιαν 2012 14:23

Καλημέρα,

Βέβαια για να ιδρώσει το αυτί του crazydeals θα πρέπει να αφαιρέσετε την προώθηση του μέχρι να εξηγήσει τι γίνεται, διαφορετικά θα έχει τσάμπα διαφήμιση.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 24 Ιαν 2012 19:10

Πολύ καλή κίνηση.... ελπίζουμε να έχει συνέχεια και αποτέλεσμα!
www.Bonusdeals.gr: Ολες οι προσφορές σε 1 σελίδα
www.Fthina-Aeroporika.gr: Φθηνά Αεροπορικά
www.fashionlike.gr: FashionLike.gr: Ο απόλυτος Οδηγός μόδας!

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 24 Ιαν 2012 19:40

γιαυτο το γουσταρο το δικτυο αυτο, γιατι με της κινισης του μιλαει στην καρδια μου!!! με το παραπανω υπερδικαιο ειναι !

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 25 Ιαν 2012 11:46

bibisidis έγραψε: Τελευταία έχω ακυρώσεις από crazydeals. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος μήπως?
Προφανώς για να προκύψει τέτοια ανακοίνωση από πλευράς δικτύου θα το έχουν δυστυχώς παρατηρήσει πολύ...
ClickBanner έγραψε:
Μέχρι τότε, το ClickBanner θα εγκρίνει και θα πληρώσει σε όλους τους affiliates όλες τις προμήθειες για όλες τις πωλήσεις
που έχουν γίνει το συγκεκριμένο διάστημα ακόμα και αυτές που ο διαφημιζόμενος έχει δηλώσει ως ακυρωμένες.

Μου κάνει εντύπωση η τόσο αποφασιστική κίνηση της clkbnnr για την από μέρους της εξόφληση των afflte.
Σίγουρα είναι πολύ θετική για όλους όσους τρέχουν την καμπάνια μέσω
clkbnnr, αλλά δεν κρύβω ότι μου προκαλεί και δεύτερες σκέψεις
για τις πραγματικές διαστάσεις που μπορεί να έχει το όλο θέμα και τις οποίες ίσως να μην γνωρίζουμε...

Δεν παίρνεις τόσο εύκολα τέτοιες μεγάλες αποφάσεις, γιατί σίγουρα το κόστος θα είναι
μεγάλο για το δίκτυο και άρα η απόφασή του είναι πραγματικά μεγάλη.

Προσωπικά, στην καμπάνια τυχαίνει να έχω πωλήσεις μόνο μέσω lnkwse.
Είχα πρόσφατα -μεταξύ άλλων- και ακύρωση πώλησης αξίας 500+ Ευρώ και τις τελευταίες ημέρες
που μου ήρθαν πάλι αντίστοιχες μεγάλες πωλήσεις (μάλλον από ξενοδοχεία ή υπηρεσίες ομορφιάς)
τρέμω τη στιγμή που θα πάρω την "ετυμηγορία" του διαφ/νου και θα δω το status μετά τον έλεγχο.

Μήπως έχει τεθεί το ανάλογο θέμα και από lnkws ή μήπως κάποιος άλλος έχει κάνει σχετικό ερώτημα?
Ίσως να έπρεπε να το ανακινήσουμε γενικότερα αν συνεχίσουμε να έχουμε υποψίες και προβλήματα επαναλαμβανόμενων ακυρώσεων.

Και μια πρόταση προς το freestuff και τα μέλη του:
Ίσως με την ευκαιρία αυτή θα πρέπει να ανοιχτεί και μια άλλη συζήτηση με θέμα κάποια βασικά
και σοβαρά αιτήματα των affiliate προς τα δίκτυα γενικά για τις επόμενες καμπάνιες
και συμφωνίες που θα συναφθούν....
Γιατί να αποδεχόμαστε ακυρώσεις χωρίς αιτιολογία?
Γιατί να αλλάζουν οι όροι μονομερώς στην πορεία (ποσοστά, περιορισμοί κλπ?)
Γιατί να μην "τιμωρούνται" με κάποιου είδους "πρόστιμο" όταν αλλάζουν τον κώδικα
και δεν ενημερώνουν μέχρι να ανακαλύψουμε εμείς ότι οι πωλήσεις μας δεν καταγράφονται?
Είμαι σίγουρα ότι σε μια άλλη συζήτηση μόνο με αυτό το θέμα θα έχουμε όλοι μας
να προτείνουμε πολύ σημαντικές για όλους μας αλλαγές σε κάποια πράγματα.

Δεν είμαστε λίγοι, δουλεύουμε πολύ και για όλους και θα πρέπει να ακουστούμε!

Μπράβο στην clckbnr που δείχνει σεβασμό στον κόπο των συνεργατών της,
τους οποίους βλέπω -ίσως και για πρώτη φορά- να αντιμετωπίζονται με τρόπο καλύτερο
(πιο υπέρ τους) σε σχέση με τους διαφημιζόμενους, τους οποίους κάποιες φορές νιώθω
ότι τα δίκτυα αντιμετωπίζουν πιο πολύ με τη σκέψη "τους έχουμε ανάγκη"
με αποτέλεσμα τελικά αρκετοί από αυτούς να εκμεταλλεύονται το όλο σύστημα
και να κάνουν ότι θέλουν. (μπαινοβγαίνουν, αλλάζουν δίκτυα, ανεβοκατεβάζουν προμήθειες,
αλλάζουν όρους, δεν υποχρεούνται να δίνουν εξηγήσεις για όλες τις ακυρώσεις
-όπως κανονικά θα έπρεπε όλοι μαζί να έχουμε απαιτήσει- κλπ κλπ.....)

Θα περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τις εξελίξεις στο όλο θέμα.

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 25 Ιαν 2012 12:29

Μια διόρθωση.... τελικά είχα πωλήσεις και από clckbnr
οι οποίες μόλις είδα ότι επιβεβαιώθηκαν όλες εχτές όπως ανέφερε το δίκτυο.

Για κάποιο λόγο εχτές που το έψαχνα, αλλά και σήμερα δεν εμφανίζεται
η καμπάνια όταν κοιτάς τα συνολικά στατιστικά για κάποιες ημερομηνίες,
αλλά μόνο αναζητώντας τα στατιστικά του συγκεκριμένου δικτύου και
αν πετύχεις να αναζητήσεις τη συγκεκριμένη ημερομηνία που έχει αλλαγές!

Φαντάζομαι αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι για την clkbnr δεν θεωρείται ενεργή προς το παρών.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ClickBanner”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες