Αναστολή λειτουργίας www.pHox.gr

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
viatherm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viatherm » 26 Ιαν 2012 21:25

andy12gr έγραψε: Πληροφοριακα για τη godaddy εχω και αλλο site σχεδον 1 χρονο και δεν ειχα κανενα προβλημα...κακως δεν εβαλα και τα αλλα sites απο την αρχη εκει.
+1
και εγω για την godaddy , 2 χρονια σχεδον και δεν εχει μπει ουτε χακερ , ουτε μια φορα κατω το site στο πολυ απλο και φθηνοτερο πακετο και ας ειμαι με αλλα 2000 site στο ιδιο μηχανημα !!
Μην το πετάς...www.xariseto.gr !!!

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 26 Ιαν 2012 21:48

nikolas27 έγραψε:απερισκεψια 1) εμπιστευεσαι την φιλοξενια σου στην ποιο χαλια εταιρια.

απερισκεψια 2) κραζεις τους αλλους για το λαθος σου.
Παιδιά μία εταιρεία έκλεισε. Προκάλεσε πλήγμα σε όλους μας αλλά σκεφτείτε τώρα ειλικρινά την θέση ΑΥΤΟΥ του ανθρώπου. Δεν θα θέλατε να είσαστε στην ΔΙΚΗ ΤΟΥ θέση...

και μην ακούσω τις γνωστές χαζομάρες ΕΓΩ δεν θα έφτανα σε αυτό το σημείο και ΕΓΩ είμαι αυτό κι ΕΓΩ εκείνο.... ειλικρινά τα σιχαίνομαι!

Απ' την στιγμή που κατα καιρούς είχατε προβλήματα ας φεύγατε...!
Ας σεβαστούμε λίγο και την δική του θέση και ας κρατήσουμε ένα επίπεδο στο όλο θέμα.

"Χάλια" εταιρεία; Ποιος το κρίνει αυτό το "ΧΑΛΙΑ";
Ο ιδρώτας του ανθρώπου; Τα χρήματα που έδωσε από την τσέπη του θέλοντας να έχει ευτυχισμένους πελάτες; ή οι πελάτες (συμπεριλαμβανομένου του εαυτού μου) που παρ' όλα τα ευτράπελα συνεχίζαμε να είμαστε πιστοί του ακόλουθοι απολαμβάνοντας τα καλούδια σε χαμηλές τιμές.

Κε Κασσάπη. Λυπάμαι πάρα πολύ για το πλήγμα σας...! Λυπάμαι που έγιναν έτσι τα πράγματα. Είμαι περήφανος που συνεργάστηκα με άνθρωπο που ακόμα και τώρα που τον βρίζουν αυτός κρατάει επίπεδο. Ελπίζω το μέλλον να σας δικαιώσει και να σας τα φέρει όλα δεξιά...

Αγαπητοί συμφορουμίτες. ΛΥΠΑΜΑΙ για τον τρόπο που φέρεστε... ΛΥΠΑΜΑΙ που συνεχίζεται 300 άτομα να ξεφτυλίζετε τον ΕΝΑΝ....!

Φιλικά και χωρίς καμία διάθεση να λογοφέρω!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ZaNaToS

Δημοσίευση από ZaNaToS » 26 Ιαν 2012 22:09

Στο άρθρο σου εδώ http://www.1host.gr/odigos.html αναφέρεις

Κώδικας: Επιλογή όλων

Σας εφιστούμε τη προσοχή, καθώς αρκετές τέτοιες "εταιρείες" το τελευταία διάστημα, που προσέφεραν ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ* πακέτα φιλοξενίας με ελάχιστα χρήματα, έχουν βαρέσει κανόνι, έχουν φύγει από την αγορά και τα sites των πελατών τους έμειναν ξεκρέμαστα.
*Σχετικά με τα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ πακέτα φιλοξενίας: Αυτά ΔΕΝ υπάρχουν. Σκεφτείτε απλά: Υπάρχει απεριόριστος σκληρός δίσκος ή απεριόριστες γραμμές; Η απάντηση είναι ξεκάθαρη: ΟΧΙ.
Και στα πακέτα σου http://www.1host.gr/web-hosting/ αναφέρεις "Απεριόριστες mysql db"

Μας δουλεύεις;

Η Mysql βάση πιάνει χώρο στον δίσκο, αρα όταν λές απεριόριστες mysql db πάλι ενοοείς απεριόριστο χώρο. ή μηπως αν εγώ θέλω 8000000000 mysql dbs με 1 GB κάθε μία θα μου δώσεις πρόσβασει σε 40 mysql servers? και θα τους πάρεις μόνο για πάρτυ μου;

Το να κοιτάς να αποκτήσεις πελάτες κατηγορώντας άλλους δεν είναι επαγγελματισμός.
1host έγραψε:Αρκετοί που διαμαρτύρεστε όμως, φταίτε και εσείς για την επιλογή σας..
Είναι το ίδιο όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω με τα κόμματα και τις ψήφους...
Μη διαμαρτύρεστε..Εσείς διαλέξατε φιλοξενία με 10€/χρόνο και ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΑΚΕΤΑ.
Διαβάστε κι αυτό όταν έχετε χρόνο:
http://www.1host.gr/odigos.html

Προφητικό; Το έχουμε γράψει πάνω από 4 μήνες..

Καλό κουράγιο και πιο συνειδητές αγορές, σε όλους σας τους τομείς.

ΥΓ:
Αν δείτε μια τηλεόραση 50" με 40€ θα την αγοράζατε; ή θα λέγατε, κινέζικη είναι θα κάνει μπαμ και θα πάθουμε ζημιά;....

Καλό βράδυ...
[/code][/quote]

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 26 Ιαν 2012 22:10

ti tragoudas re sy SoUpEr_PiLaS? kai liga tou exoun sourei... den eixan hosting se auton mono paidakia pou epaizan me ta joomla kai ta wordpress.. yphrxan kai polloi epaggelmaties pou evgazan xrhmata apo to-ta site tous..
Arkouse na pei oti kleino se 2-3 evdomades, patre ta site sas kai phgainete opou thelete.. den stelneis ena mhnyma ena oraio proi kai les: "kserete, den mporesa na peraso thn trixia apo to kefali ths velonas! katevazo diakoptes kai opoios prolavei pairnei ta arxeia tou kai sto kalo"
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 26 Ιαν 2012 22:13

fafos έγραψε:ti tragoudas re sy SoUpEr_PiLaS? kai liga tou exoun sourei... den eixan hosting se auton mono paidakia pou epaizan me ta joomla kai ta wordpress.. yphrxan kai polloi epaggelmaties pou evgazan xrhmata apo to-ta site tous..
Arkouse na pei oti kleino se 2-3 evdomades, patre ta site sas kai phgainete opou thelete.. den stelneis ena mhnyma ena oraio proi kai les: "kserete, den mporesa na peraso thn trixia apo to kefali ths velonas! katevazo diakoptes kai opoios prolavei pairnei ta arxeia tou kai sto kalo"
Καταρχάς δεν τραγουδάω. Μιλάω και πιο συγκεκριμένα γράφω.

Από εκεί και πέρα ξαναλέω....! Είσαι σοβαρός επαγγελματίας και βγάζεις φράγκα από τις σελίδες σου και θεωρείς σωστό να παραμένεις σε κάποιον "συνεργάτη" (ας το θέσουμε έτσι) που δεν κάνει την δουλειά που θες; Γιατί το κάνεις; Για την ψυχή της καημένης της γιαγιάκας σου;

Δεν λέω πως δεν έχουν δίκιο ΟΛΟΙ αυτοί.... αλλά ειλικρινά με αυτόν τον τρόπο δεν θα βγάλουν κάπου. Κι εγώ την πάτησα, κακό του κεφαλιού μου...!

Αλλά ξέρεις κάτι; Το έβαλα το αγγούρι στον κώλο μου. Τώρα ας το απολαύσω... ;-)

Φιλικά
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 26 Ιαν 2012 22:18

ZaNaToS έγραψε: Και στα πακέτα σου http://www.1host.gr/web-hosting/ αναφέρεις "Απεριόριστες mysql db"
Μάλλον μιλάει για τον αριθμό των βάσεων. Ο συνολικός χώρος περιορίζει στο χώρο του πακέτου.

Άβαταρ μέλους
xtreme84

Δημοσίευση από xtreme84 » 26 Ιαν 2012 22:40

1host έγραψε:Αρκετοί που διαμαρτύρεστε όμως, φταίτε και εσείς για την επιλογή σας..
Είναι το ίδιο όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω με τα κόμματα και τις ψήφους...
Μη διαμαρτύρεστε..Εσείς διαλέξατε φιλοξενία με 10€/χρόνο και ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΑΚΕΤΑ.
Διαβάστε κι αυτό όταν έχετε χρόνο:
http://www.1host.gr/odigos.html

Προφητικό; Το έχουμε γράψει πάνω από 4 μήνες..

Καλό κουράγιο και πιο συνειδητές αγορές, σε όλους σας τους τομείς.

ΥΓ:
Αν δείτε μια τηλεόραση 50" με 40€ θα την αγοράζατε; ή θα λέγατε, κινέζικη είναι θα κάνει μπαμ και θα πάθουμε ζημιά;....

Καλό βράδυ...
Είμαι κι εγώ ένας από τους εξαγριωμένους πελάτες της phox και έχω πάθει τεράστια ζημια σε 4 sites που ειχα εκει αλλα ρε φιλε το δικο σου post με εξαγριωσε περισσότερο...

Καλό είναι λοιπόν πριν κατηγορήσεις κάποιον επαγγελματια συναδελφο σου για να καρπωθείς τους πελάτες του, να είσαι πρώτα σίγουρος για τις δικές σου παροχές και υπηρεσίες.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση έγω δοκίμασα το δικό σου (κατω του μετριου host) με αγορά 6μηνου πακέτου για δοκιμή και πριν προλάβω να κλεισω 2μηνο την εκανα με ελαφρα... Ο λόγος; Το site είχε συνεχως προβληματα και ήταν down χωρίς προφανή λόγο.Όσο για την υποστήριξη ήταν απλά ανύπαρκτη...

Καλό σου βραδυ...
Εδώ θα δεις τι εστί Verikoko!

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 26 Ιαν 2012 22:41

SoUpEr_PiLaS έγραψε: Καταρχάς δεν τραγουδάω. Μιλάω και πιο συγκεκριμένα γράφω.

Από εκεί και πέρα ξαναλέω....! Είσαι σοβαρός επαγγελματίας και βγάζεις φράγκα από τις σελίδες σου και θεωρείς σωστό να παραμένεις σε κάποιον "συνεργάτη" (ας το θέσουμε έτσι) που δεν κάνει την δουλειά που θες; Γιατί το κάνεις; Για την ψυχή της καημένης της γιαγιάκας σου;

Δεν λέω πως δεν έχουν δίκιο ΟΛΟΙ αυτοί.... αλλά ειλικρινά με αυτόν τον τρόπο δεν θα βγάλουν κάπου. Κι εγώ την πάτησα, κακό του κεφαλιού μου...!

Φιλικά
den katalavaino ti grafeis kai ti enoeis.. to oti htan fthno dinei to dikaioma sthn etaireia na kremaei ton kosmo kai na zhtas na ton agiopoihsoume kiolas? yparxoun pantou fthinoteres etereies apo thn phox pou einai kyrioi stis synallages tous kai prin kleisoun to magazi (oxi aparaithta mono oi fthnes) eidopoioun ton kosmo.. O epaggelmatias to kanei gia to epaggelma tou.. poia psyxh ths giagias mou kai istories? to na eixes ena site sthn phox htan gia oikonomikh enisxysh ths etaireias? Na mazepsoume kan fragko an einai gia to palikari pou menei anergo..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 26 Ιαν 2012 22:59

fafos έγραψε:
SoUpEr_PiLaS έγραψε: Καταρχάς δεν τραγουδάω. Μιλάω και πιο συγκεκριμένα γράφω.

Φιλικά
den katalavaino ti grafeis kai ti enoeis.. to oti htan fthno dinei to dikaioma sthn etaireia na kremaei ton kosmo kai na zhtas na ton agiopoihsoume kiolas? yparxoun pantou fthinoteres etereies apo thn phox pou einai kyrioi stis synallages tous kai prin kleisoun to magazi (oxi aparaithta mono oi fthnes) eidopoioun ton kosmo.. O epaggelmatias to kanei gia to epaggelma tou.. poia psyxh ths giagias mou kai istories? to na eixes ena site sthn phox htan gia oikonomikh enisxysh ths etaireias? Na mazepsoume kan fragko an einai gia to palikari pou menei anergo..

Όπως προανέφερα παραπάνω, ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΤΗΝ PHOX.
Είναι 100% λάθος όλο αυτό... ακόμα κι αν γινόντουσαν βλακείες θα μπορούσε να ενημερώνει με συχνότερα mails και "εμφανίσεις"....!

Από εκεί και πέρα, το θέμα ξεφτυλίστηκε λιγάκι.... Με το να βρίζουμε, να κατηγορούμε, να μηνύουμε, να ειρωνευόμαστε και να κατηγορούμε έναν άνθρωπο δεν θα βγάλουμε άκρη.

Εμένα άνθρωπος που του είπα να μπει στην phox και βάλαμε την ιστοσελίδα του με απειλεί με μήνυση. Αλλά τι να κάνω; Να του πω άσε με εμένα αυτος φταίει; ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ. Κατάλαβε τι εννοώ...
Εικόνα

sintos

Δημοσίευση από sintos » 26 Ιαν 2012 23:21

Πάντως τόσο η 1host που κατασπαράζει τα υπολείμματα της phox όσο και η dnhost που προσφέρθηκε να κολλήσει ένα διαφημιστικό της πάνω στον τάφο της phox είναι συμπεριφορές που δείχνουν ότι ο ανταγωνισμός είναι σκληρός και δεν είναι πάντοτε με ... fair play.

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 26 Ιαν 2012 23:25

sintos έγραψε:Πάντως τόσο η 1host που κατασπαράζει τα υπολείμματα της phox όσο και η dnhost που προσφέρθηκε να κολλήσει ένα διαφημιστικό της πάνω στον τάφο της phox είναι συμπεριφορές που δείχνουν ότι ο ανταγωνισμός είναι σκληρός και δεν είναι πάντοτε με ... fair play.
+1
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 27 Ιαν 2012 00:37

SoUpEr_PiLaS έγραψε:"Χάλια" εταιρεία; Ποιος το κρίνει αυτό το "ΧΑΛΙΑ";
τα απειρα downtime (κατα τα αλλα 99,9% uptime)
το εντελως ανυπαρκτο support (κατα τα αλλα 12ωρο τηλεφωνικο support, με καποια επιφυλαξη, μπορει να ηταν 9)
η μη επιστροφη χρηματων (κλοπη, συμφωνεις;)
ο αντιεπαγγελματισμος (δεν κλεινουμε μια εταιρια ετσι ξαφνικα)
τα ψεμματα στην υποθεση με την hedzner και το κλεισιμο του σερβερ
και αλλα πολλα... παααααααρα πολλα!

δεν τον βριζω τον ανθρωπο ουτε και θα ηθελα να ειμαι στη θεση του αλλα οπως και να το κανουμε, η phox ηταν μια χαλια εταιρια.

Άβαταρ μέλους
Pesoner

Δημοσίευση από Pesoner » 27 Ιαν 2012 00:39

Παιδιά οι καλές εταιρίες δεν κλείνουν..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
boliziner

Δημοσίευση από boliziner » 27 Ιαν 2012 00:41

Οι άλλες εταιρίες τι θέλουν να δικαιολογήσουν; τις τιμές τους κράζοντας τους συνάδελφους τους; Κάτι σαν ξεκατίνιασμα μου κάνει. Φαντάσου να μπει και η tophost να λεει πάρτε από μένα κάνω καλύτερη προσφορά ( κάτι σαν λαϊκή μωρέ να φωνάζει ο ένας και ο άλλος) και να κράζει… αλλά ξέχασα αυτή είναι σοβαρή και δεν ψάχνει πελάτες σε forum και σε τάφους άλλων εταιριών όπως χαρακτήρισε ο sintos !

Οκ καταλαβαίνω να φωνάζουν οι πελάτες γιατί τους αναστάτωσε, έπεσαν σε αδιέξοδο που δεν τους λέει ο phox αν γίνει refund κτλ, αλλά οι εταιρίες ντροπή τους που πέσαν σαν τα κοράκια! αυτό που κάνετε είναι κακή διαφήμιση
Η πραγματικότητα είναι μια ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη αλκοόλ

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 27 Ιαν 2012 00:56

Ε όχι δεν το πιστεύω, τώρα που έφτιαχνα την ιστοσελίδα... :)
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες