Αναστολή λειτουργίας www.pHox.gr

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
diastasi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από diastasi » 27 Ιαν 2012 09:48

Καλημερα, Παναγιώτη ευχομαι ότι καλύτερο.
http://e-magazi.gr το δικο σου μαγαζι
http://diastasigr.com Graphic Creations

Άβαταρ μέλους
dionisis71
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dionisis71 » 27 Ιαν 2012 10:16

Καλημέρα,

δοκίμασα να κάνω login στο cpanel και στην ip που δόθηκε σε προηγούμενο post αλλά χωρίς επιτυχία. Δoκίμασα και το reset password αλλά δεν φαίνεται να λειτουργεί. Πως μπορώ να πάρω backup..; Ενα απλό site έχω χωρίς database γύρω στα 2ΜΒ.

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 27 Ιαν 2012 10:50

@phox: Αφου δεν εβγαινες οικονομικα γιατι δεν ανεβασες τις τιμες...το πιο απλο και λογικο που θα εκανε καποιος. Εγω και διπλασια τιμη θα τα πληρωνα αν ειχα καλες υπηρεσιες, η ποιοτητα ειναι πιο σημαντικη απο την ποσοτητα.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
LordOfRings

Δημοσίευση από LordOfRings » 27 Ιαν 2012 10:55

Κρίμα...

Ο άνθρωπος έδωσε μια λύση άλους τους αρεσει κ αλους οχι ..

Παιδια οποιοι εχουν κανένα μικρό site μπορώ να δώσω 5-10 πακετα απο το reseller μου δωρεάν για μερικούς μήνες... 1domain 1βάση δεδομένων και 100MB .

Πιστευω ειναι αρκέτα για ενα κανονικό site και ο σερβερ ειναι πολυ καλος .

Resandev

Δημοσίευση από Resandev » 27 Ιαν 2012 11:11

Καλημέρα σας

Εγώ μπόρεσα να κάνω ένα download των βάσεων την τελευταία στιγμή αλλά δεν έχω καταφέρει να πάρω ένα πρόσφατο backup όλων των αρχείων.

Ο server δεν αποκρίνεται στην δοσμένη IP και πόρτα. Θα επανέλθει κάποια στιγμή όταν πέσει το φόρτο απο τους χρήστες ώστε να μπορέσω να πάρω ένα backup?

Ευχαριστώ[/i]

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 27 Ιαν 2012 11:22

ZaNaToS έγραψε:Εμ.. ορίστε,
αν ο καταναλωτής κοιτάζει μόνο τι είναι πιο φθηνό..
παίρνει οτι πληρώνει.
Ποιος του φταίει μετά;
soffiakoyts έγραψε:Εγώ μίλησα στο live chat της stigmahost και μου έδωσαν 20% έκπτωση και 6 μήνες επέκταση. Καλό μου φαίνεται, αλλά θα κάνω μία έρευνα αγοράς για να δω μήπως υπάρχει τίποτα φθηνότερο. Καλό θα ήταν αν βρει και κάποιος άλλος κάτι καλύτερο να μας το ανακοινώσει.
Γεια σας,

Κανονικά δεν θα έστελνα μήνυμα καθώς είναι ευαίσθητο το θέμα.

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο παράπονο από την stigmahost, είμαι πελάτης τους.

Ας μην κρίνουμε αν δεν γνωρίζουμε. Σας το λέω εγώ που είμαι πελάτης τους.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Ιαν 2012 12:08

υπάρχουν πολλές καλές ελληνικές εταιρείες, με πολλούς ευχαριστημένους πελάτες.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 27 Ιαν 2012 12:22

:o :o
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 27 Ιαν 2012 12:37

Εγω θα σχολιασω κατι που μου εχει κανει εντυπωση απο τα πρωτα σχολια και γενικα το παρατηρω συνεχως απο ορισμενους και το εχω ξανα αναφερει σε παλαιοτερη αναρτηση που μιλουσαμε για "ορισμενους που χαλανες πιατσες"..

Τι παει να πει οτι οταν καποια εταιρεια πουλαει φθηνο hosting ειναι και εταιρεια μαπα?και δεν φερεται επαγγελματικα κτλπ κτλπ? Για εμενα το φθηνο hosting ειναι τα 40-50-60 euro στο 1gb..

Δεν μπορω να διανοηθω εν ετη 2012 και οταν υπαρχουν χιλιαδες hosting εταιρειες παγκοσμιως με οικονομικα πακετα να βλεπω καποιους να μιλουν για μη επαγγελματισμο απο αυτους που πουλανε φθηνα πακετα..Εχοντας datacenters σε ευρωπη..

Λοιπον κυριοι μου γιατι προσωπικα το καλαμι απ ορισμενους σ αυτο το forum παει και ερχεται πολυ τωρα τελευταια, επαγγελματισμος ειναι να μπορεις να υποστηριζεις τις υπηρεσιες που πουλας εχοντας το καλυτερο δυνατο κερδος για σενα συμφωνα με τους ανταγωνιστες σου.

Επαγγελματισμος δεν ειναι να πουλας 120euro φιλοξενια στα 500mb και να εισαι σε ευρωπαικους server βγαζοντας κερδος 100% αυτο ειναι απατεωνια..Οποτε σας συνιστω αλλη φορα να μην κατακρινεται ουτε το χαμηλο κοστος που βλεπετε αλλα τις υπηρεσιες που πουλανε και υποστηριζουν.Καποιοι βγαζουν τα ματια τους μπροστα απο εναν υπολογιστη για να εχουν live support και ορισμενοι "επαγγελματιες" δεν απαντανε ουτε στα tickets (εταιρειες μην πω..).

Οσο για την Phox λυπαμαι αλλα αν ισχυει οτι το επαθε δευτερη φορα επρεπε να προσεχε τις προσφερες.

Καλη τυχη σ ολους σας.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιαν 2012 12:50

1host έγραψε: 1) επειδη αναφερθηκε - τοσο η 1host οσο και οι dnhost,hyperhosting,cretaforce ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να κερδισουν πελατες απο εδω, καθως εχουν εντελως διαφορετικα πακετα, μη απεριοριστα αρα και εντελως διαφορετικο target group.
Πάντως μου έχουν έρθει κάποιοι πρωην πελάτες της phox που ήταν στο "unmetered" πακέτο και χρησιμοποιούσαν λιγότερο από 1GB χώρο στο δίσκο. Οπότε τους βγαίνει και πιο οικονομικά σε εμάς. Βέβαια επικοινώνησαν και κάποιοι άλλοι με αρκετά GB, που εάν τους φιλοξενούσαμε εμείς θα πλήρωναν λίγο πιο κάτω από το διπλάσιο από αυτό που πλήρωναν στη phox.

Resandev

Δημοσίευση από Resandev » 27 Ιαν 2012 13:17

Δεν ξέρω αν τίθεται πρόβλημα χώρου.

Πιο πολύ ζήτημα bandwidth και cpu. Όπως και QoS policies. Και το policy γενικά.

Το ζήτημα είναι ότι μπορεί οι χρήστες της Phox.gr να ήταν newbies στο θέμα του Hosting. Να μην γνώριζαν πόσο χώρο θα χρειαστούν και πηραν έναν unmetered. Και να χρησιμοποιούσαν λιγα GB χωρου και λιγα GB bandwidth το μήνα.

Οι τιμές είναι άμεσα συγκρίσιμες με κορυφαίες εταιρίες του εξωτερικού. Οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία σε αυτό.

Αν ο Έλληνας με κόστος ζωής και μισθό πολύ κατώτερο ενός αμερικάνου-ευρωπαίου, που μπορεί να ζει σε κάποια ορεινή περιοχή με dsl και μηδέν έξοδα αν δεν μπορεί να είναι ανταγωνιστικός, αξιόπιστος και να παρέχει σοβαρή υπηρεσία, τότε ας μην το κάνουμε αυτό το πράγμα που λεγεται Hosting στην Ελλάδα.

Το ζήτημα του απότομου shut down ήταν σε κάθε περίπτωση τελείως αντιεπαγγελματικό και εκθέτει επαγγελματικά τρίτους ανθρώπους που φιλοξενούντο στους server αυτούς. Παράλληλα εκθέτει τελείως τους ελληνικούς hosts (οι οποίοι σε κάτι τέτοια πρέπει να συνδικαλίζονται και να παρέχoυν μέγιστο support στου "πεσόντες") και με τις πρακτικές αυτές είναι , κατά την ταπεινή μου άποψη, πολύ δύσκολο να κρατηθούν σοβαροί πελάτες σε ελληνικούς Hosts.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Ιαν 2012 13:22

fiskilis έγραψε:
cordis έγραψε:υπάρχουν πολλές καλές ελληνικές εταιρείες, με πολλούς ευχαριστημένους πελάτες.
14.phox.gr
:o
έχεις διαβάσει καθόλου το post;
βλέπεις να την έχει ψηφίσει κανείς;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιαν 2012 13:23

Να ήξερες όμως πόσοι ξένοι webhosts κλείνουν κάθε ημέρα χωρίς να λένε καν ότι έκλεισαν. Κατεβάζουν διακόπτες χωρίς καμία άλλη επικοινωνία από τη μια στιγμή στην άλλη. Για αυτό μην κατηγορούμε όλους τους ελληνικούς webhosts που είναι ίσως πάνω από 1.000 εάν υπήρξε πρόβλημα με έναν από αυτούς.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Ιαν 2012 13:28

cordis έγραψε:
fiskilis έγραψε:
cordis έγραψε:υπάρχουν πολλές καλές ελληνικές εταιρείες, με πολλούς ευχαριστημένους πελάτες.
14.phox.gr
:o
έχεις διαβάσει καθόλου το post;
βλέπεις να την έχει ψηφίσει κανείς;
δεν ειπα αυτο
αλλα μου εκανε εντυπωση οτι περιλαμβανεται σε ενα τετοιο αρθρο
εκτος αν αφορα εταιρειες που εχουν καποια συμμετοχη εδω στο fs με ποστ και ανακοινωσεις

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης