Πλατφόρμα deal aggregator για τους Affiliates [έκδοση 1.6]

εργαλεία που έχουν φτιάξει Έλληνες και μας βοηθάνε στο Affiliate Marketing
Κλειδωμένο
agrog

Δημοσίευση από agrog » 02 Φεβ 2012 11:51

Αυτό γίνεται από τις ρυθμίσεις διαφημίσεων χρησιμοποιώντας το δημιουργικό εικόνας από το affiliate network ή από άλλο μενού της αρχικής σελίδας διαχειρισης?

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 02 Φεβ 2012 11:51

Ναι από τις ρυθμίσεις διαφημίσεων.

agrog

Δημοσίευση από agrog » 04 Φεβ 2012 22:12

Καλησπέρα παιδια. Ενω παιρνω τον κωδικα απο το image δημιουργικο της καμπανιας απο το affiliate network μου κ τον επικολλω και στα δυο πεδια στις ρυθμισεις διαφημισεων, η σελιδα δεν εμφανιζει τπτ; γνωριζει κανεις αυτο το προβλημα; Σε βαση με joomla σε αλλο site με την ιδια διαδικασια γινεται.. Το ιδιο κ με τις διαφημισεις απο το google adsense.. Καμια ιδεα..;

fr33stuff30

Δημοσίευση από fr33stuff30 » 05 Φεβ 2012 10:52

Καλημέρα, θα μπορούσα να εμφανίζω τις προσφορές by default τυχαία και όχι αλφαβητικά στη home page;
Είναι πολλές οι αλλαγές στον κώδικα?
Το λέω διότι κάποια deal sites επιδιώκουν να βρίσκονται πρώτα αλφαβητικά συνεχώς και η σελίδα είναι σαν να παραμένει με τις ίδιες προσφορές κάθε μέρα. (Γνωρίζω το feature της βιτρίνας, αλλά θέλω το site πλήρως αυτοματοποιημένο).

Ευχαριστώ

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 05 Φεβ 2012 17:22

Γεια σας,

Για όποια βοήθεια/ερώτηση/υποστήριξη χρειάζεστε παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχουμε αποφασίσει ότι δεν θα παρέχουμε δωρεάν υποστήριξη για τις δωρεάν εκδόσεις.

Αν έχετε αγοράσει την εφαρμογή τότε έχετε δωρεάν υποστήριξη. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ευχαριστώ.

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 05 Φεβ 2012 17:30

Γεια σας,

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι στις 5 Φεβρουαρίου ολοκληρώθηκε η νέα έκδοση του Deal Aggregator (έκδοση 1.7) στην οποία έχουν γίνει πολλές διορθώσεις και κάποιες προσθήκες.

Συνοπτικά:
- Έχει προστεθεί η δυνατότητα να ορίζετε σε ποιο νόμισμα θα είναι ο Deal Aggregator σας (π.χ. ευρώ, δολλάριο κλπ).
- Έχει βελτιωθεί κατά πολύ το σύστημα που επεξεργάζεται και ελέγχει τα XML Feed.
- Έχει προστεθεί έλεγχος της ώρας ώστε να γνωρίζουμε ακριβώς πότε λήγει μια προσφορά και έχει βελτιωθεί και το σύστημα αντίστροφης μέτρησης λήξης προσφοράς.
- Διορθώσεις στο Rotator Widget και σε πολλά άλλα σημεία της εφαρμογής.

Πιο αναλυτικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε μέσα στο αρχείο ZIP που θα κατεβάσετε με την εφαρμογή.

Για πληροφορίες ως προς το πώς θα το αποκτήσετε επικοινωνήστε μαζί μας.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Φεβ 2012 17:51

ggirtsou έγραψε:Έχουμε αποφασίσει ότι δεν θα παρέχουμε δωρεάν υποστήριξη για τις δωρεάν εκδόσεις.
αν και το κόστος είναι ελάχιστο, θα ήταν καλό να το ξέρουν αυτό από την αρχή αυτό, γιατί όλοι αυτοί που την είχαν ήταν και οι beta testers...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 05 Φεβ 2012 17:55

cordis έγραψε: αν και το κόστος είναι ελάχιστο, θα ήταν καλό να το ξέρουν αυτό από την αρχή αυτό, γιατί όλοι αυτοί που την είχαν ήταν και οι beta testers...
Επέτρεψέ μου να πω ότι όλοι όσοι είχαν κατεβάσει την εφαρμογή ήξεραν ότι είναι λογικό να βγάλει προβλήματα, γι' αυτό άλλωστε έχει φτάσει και στην έκδοση 1.7, επειδή διορθώθηκαν και συνεχώς μπαίνουν νέα χαρακτηριστικά.

Δεν είναι μεγάλο το κόστος να δώσει κάποιος 15 ευρώ για μια ολόκληρη εφαρμογή και να έχει δωρεάν updates + δωρεάν υποστήριξη.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Φεβ 2012 18:05

το είπα κι εγώ ότι το κόστος δεν είναι μεγάλο, αλλά όλες αυτές οι αλλαγές πορείας κουράζουν τον κόσμο και δεν είναι σωστό για αυτόν...

Δωρεάν με τίτλο "Μην δίνετε άλλα λεφτά!" > Με δωρεά 25 ευρώ > Δωρεάν έκδοση και έκδοση των 70 ευρώ > Δωρεάν έκδοση και έκδοση των 15 ευρώ > μόνο πληρωμένη έκδοση.

Αυτά μέσα σε δύο μήνες παρά 2 ημέρες. :)

τεσπα, από την στιγμή που δεν υπάρχει ποια η δωρεάν έκδοση κλειδώνω το άλλο θέμα για να μη γράφει ο κόσμος. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

kapoios001

Δημοσίευση από kapoios001 » 05 Φεβ 2012 20:40

ΟΚ εγώ κατάλαβα ότι εννοείς πως το κόστος της υποστήριξης από μέρους μου προς τον κόσμο δεν είναι μεγάλο. Άκυρο.

Οι αλλαγές είναι διορθώσεις προβλημάτων/σφαλμάτων και προσθήκη λειτουργικότητας/νέων χαρακτηριστικών. Υπάρχει σε όλα τα προγράμματα και οι χρήστες είναι χαρούμενοι επειδή το πρόγραμμα που χρησιμοποιούν τους βγάζει λεφτά.

Είναι σαν να λέμε σε σένα "γιατί άλλαξες τη σελίδα του freestuff και δεν την άφησες όπως ήταν όταν έκανες το site για πρώτη φορά;"

Εκτός αυτού μια αναβάθμιση που κάνουν δεν παίρνει πάνω από μερικά λεπτά.

Το ότι άλλαξα την στάση μου και από δωρεάν πρότρεπα τον κόσμο να κάνει δωρεά για να υποστηρίξει το project δεν σημαίνει κάτι.

Άρα, πάλι είναι σαν να λέμε ότι το freestuff.gr δεν χρειάζεται οικονομική υποστήριξη και ότι πληρώνεις τα έξοδα από την τσέπη σου. Όχι, έχει διαφημίσεις, συμφωνίες κλπ. Το ίδιο πράγμα είναι και στο πρόγραμμά μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο με τον οποίο το λες.

Δηλαδή πιστεύεις ότι θα έπρεπε να συνεχίσω να το αναπτύσσω χωρίς να βγάζω τα προς το ζην;

mrmobile
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrmobile » 05 Φεβ 2012 22:57

Ρε παιδια γιατι τετοια "επιθεση" στον Κο Γκίρτσου? Γιατι να του κοβουμε τα φτερα ετσι αδοξα? Ενα νεο παιδι, με ονειρα και οραμα, και εμεις οι ιδιοι τον αναγκασαμε να στραφει στο εξωτερικο (codecanyon) οπως τελικα κανουμε με ολους οσους αξιζουν στην Ελλαδίτσα μας και τους διώχνουμε εκτος Ελλαδας. Έδωσε ΔΩΡΕΑΝ ενα εργαλειο, σε ολους μας... Ενα εργαλειο που δουλεψε πανω σε αυτο σχεδον 2 μηνες... Εδωσε ΔΩΡΕΑΝ ενα εργαλειο που καποιοι απο εμας θα βγαλουν , αν δεν βγαζουν ηδη λεφτα... Μεχρι την εκδοση 1.5 ειχε ΔΩΡΕΑΝ 24ωρο support. Ειχε την ΛΑΘΟΣ ιδεα να ζηταει "ελεημοσυνη" για ενα εργαλειο που αξιζει πολυ περισσοτερα απο 70 ευρω.. Ειδε οτι δεν ειχε ΚΑΜΙΑ σχεδον ανταποκριση... Αν το εργαλειο αυτο το πουλουσε 400-500 ευρω, ολο και καποιος θα το αγοραζε... Αλλα στα 70, κανεις, ισως ελαχιστοι... Και καταλληγουμε να του βαζουμε χερι, γιατι? Γιατι αποφασισε να στραφει στους ξενους, που αυτοι θα δωσουν αυτα τα 15 ευρω ή 20 δολλαρια να αγορασουν αυτο που αξιζει πολυ περισσοτερα? Εγω ειμαι ενας απο αυτους που αγορασαν το εργαλειο αυτο... Ειμαι απο τους πρωτους beta tester και πολλες απο τις αλλαγες που απολαμβανουν ολοι οι free χρηστες εχουν ζητηθει απο εμενα... Αγορασα το εργαλειο και ζητησα να μην βγει το link του κατασκευαστη... Ο ιδιος δεν το δεχτηκε και το αφαιρεσε... Και επιμενω... Γιατι τοση αχαριστια σε ενα ΝΕΟ παιδι, που εκανε το λαθος να δωσει ΔΩΡΕΑΝ ενα εργαλειο για να βγαλουμε λεφτα? Γιατι να δεχτει τετοιο κραξιμο για την αλλαγη πολιτικης του? Μηπως γιατι σαν Ελληναραδες, δεν εχουμε μαθει ακομα να εκτιμαμε τιποτα? Μηπως γιατι μας βολευει το ΔΩΡΕΑΝ και δεν εχουμε το θαρρος να πουμε έστω ενα ευχαριστω? Ελπιζω Κε Γκιρτσου, να μην απογοητευτεις... Ελπιζω να δουμε το ονομα σου καποια στιγμη με μεγαλα γραμματα, και να λεμε μεσα μας "αυτον τον τυπο τον ειχα πιασει κοροιδο οταν ηταν μικρος..., μου χαρισε 2 μηνες δουλειας του για να βγαλω λεφτα και τον κοροιδευα..."

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Φεβ 2012 23:41

Δεν κάνω καμία επίθεση στον Κο Γκίρτσου, και ούτε καν διαβάζω την θυμωμένη του απάντηση, γιατί σίγουρα δεν έχει καταλάβει τι του λέω. Και δεν πιστεύω να έχει και παράπονο από την υποστήριξη που είχε και έχει η προσπάθειά του και από την κοινότητα και από εμένα.

Απλά προσπαθώ να του δώσω να καταλάβει ότι δεν μπορεί να αλλάζει από την μια ημέρα στην άλλη 180 μοίρες και μετά ξανά 180 και ξανά χωρίς να υπάρχει δυσαρέσκεια.

Δικό του είναι, ότι θέλει το κάνει, όσο θέλει το πουλάει. ;)
- follow me @twitter

mrmobile
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrmobile » 06 Φεβ 2012 00:19

H αλλαγη πολιτικης του ειναι ενα θεμα, αλλα δεν νομιζω πως 15 ευρω ειναι τιμη πωλησης... Εγω νομιζω πως δινοντας ενα τετοιο εργαλειο 15 ευρω ειναι σαν να συνεχιζει να το χαριζει, αλλα το χαριζει σε αυτους που ασχολουνται λιγο πιο σοβαρα με το θεμα... Δεν απευθυνεται σε αυτους που ειχαν ενα .blogspot.com και εστησαν ενα aggregator εκει νομιζοντας οτι θα γινουν πλουσιοι...

Φυσικα και στο προηγουμενο μου μηνυμα, δεν απευθυνομουν μονο σε σενα, αλλα σε ολους οσους δεν εκτιμησαν την κινηση του.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Φεβ 2012 00:30

Φυσικά και τα 15 ευρώ είναι εξευτελιστικά για αυτά που κάνει η εφαρμογή.

Και νομίζω ότι τώρα κατάλαβες το point μου, αλλά συνεχίζεις να με συμπεριλαμβάνεις στους "αχάριστους" και σε "οσους δεν εκτιμησαν την κινηση", κι ας το έχω προωθήσει το εγχείρημα όσο μπορώ...
- follow me @twitter

mrmobile
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrmobile » 06 Φεβ 2012 00:37

Δεν χαρακτηρίσα κανέναν προσωπικά αχάριστο... Ουτε εχω διαθεση να κανω τον δικηγορο του Κου Γκίρτσου. Δεν ξερω καν αν ασχολείσαι με το "σπορ" του aggregator ουτε αν εχεις χρησημοποιησει, δοκιμασει ή αγορασει το script του. Δεν ξερω αν εχεις ή οχι στηριξει την προσπαθεια του, αν το εχεις κανει μπραβο σου γιατι πρεπει να στηριζουμε τετοιες δουλειες και ειδικα απο νεα παιδια...

"Αλλαζουμε τα δεδομενα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ" ειναι το μοτο στο site της εφαρμογης... Απο εκει να καταλαβεις οτι ειναι καποιος που εχει ονειρα... Αν μιλησα με επιθετικο υφος σε καποιο απο τα μηνυματα μου ειναι γιατι ΔΕΝ εχουμε ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα, εγω εσυ, οι αλλοι, να στερησουμε τα ονειρα καποιου νεου παιδιου να αλλαξει τα δεδομενα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Το πιο πιθανο ειναι να μην τα καταφερει... Αλλα γιατι να μην προσπαθησει?

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Affiliate Tools”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες