Πάλι down το DirectTrack

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από cyberfreak » 24 Φεβ 2012 00:34

το θεμα ειναι πως σημερα ειναι αρκετη ωρα ειναι down

GeorgeCh-ForestView
Επικοινωνία:

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από GeorgeCh-ForestView » 24 Φεβ 2012 00:37

H αλήθεια είναι πως την προηγούμενη φορά που υπήρξε πρόβλημα η Forestview ήταν down μόνο 25 λεπτά ενώ τώρα έχουμε εντοπίσει το πρόβλημα ότι ξεκίνησε 21.50

Δυστυχώς έχει διαρκέσει περισσότερο απο την προηγούμενη φορά.

Σας ζητούμε την υπομονή σας και όταν αποκατασταθεί το πρόβλημα θα υπάρξει σχετική ενημέρωση με το newsletter μας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GeorgeCh-ForestView την 24 Φεβ 2012 14:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Χαραλαμπάκης Γιώργος
Performance Marketing Manager At ForestView

andreaslll

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από andreaslll » 24 Φεβ 2012 01:16

Μήπως έχει να κάνει με αυτό που έλεγαν οι anonymous ότι θέλουν να ρίξουν το internet? :roll:

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Φεβ 2012 01:35

andreaslll έγραψε:Μήπως έχει να κάνει με αυτό που έλεγαν οι anonymous ότι θέλουν να ρίξουν το internet? :roll:
μπααα

μαλλον ο Μητσοτακης αποφασισε να βγαλει κανα ευρουδακι απο affiliate μιας και εχει
πεσει πεινα ακομα και αν εχεις 7 καμπινεδες στο σπιτι σου επειδη τρως ντολμαδακια της Μαρικας!

gib

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από gib » 24 Φεβ 2012 09:05

είναι 9 η ώρα το πρωί και δεν δουλεύει τίποτα.
ή μήπως μόνο σε μένα συμβαίνει?
δεν γίνεται δουλειά έτσι...

Άβαταρ μέλους
jandrew

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από jandrew » 24 Φεβ 2012 09:28

Για κάποια στιγμή το βράδυ (μετά τις 2:00) παίξανε για λίγο και τώρα πάλι τίποτα.

Ρε παιδιά, να ρωτήσω και πάλι..

Συμβαίνει συχνά αυτό;; (μιας και είσαστε πιο παλαιοί στο θέμα αυτό)
Να ξέρω δηλαδή τώρα που είναι η αρχή ώστε να τροποποιήσω το site ΚΑΙ γι αυτό το ενδεχόμενο γιατί όπως είπα και πριν δεν γίνεται να παίζουν άδεια "κουτάκια".

Θα πω βλακεία τώρα.. αλλά, δεν γίνεται τα banners (ως εικόνες) να τα έχω ΚΑΙ τοπικά;

gib

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από gib » 24 Φεβ 2012 09:39

1 χρόνο τώρα που ασχολούμαι εγώ άλλη μία φορά
έγινε αλλά κράτησε ελάχιστα. αυτή τη φορά παραπήγε το κακό.
το 2012 δεν μπήκε καλά. με το "τσα" έδειξε ότι δεν θα
τα βγάλουμε μαζί του εύκολα πέρα.
τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω εγώ. μακάρι να διαψευστώ.

Άβαταρ μέλους
jandrew

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από jandrew » 24 Φεβ 2012 10:03

Απ' ότι καταλαβαίνω με βάση τις απαντήσεις των μελών από τα εν λόγο δίκτυα (δεν περίμενα να δω απάντηση γι αυτο το θέμα από τα δίκτυα αυτά στις 00:37!!) δεν είναι κάτι που "περνάει" από το χέρι τους, αλλά δεν θα έπρεπε κάπως να έχει λυθεί το θέμα αυτό;

Εγώ όπως ανέφερα είμαι ακόμα στην αρχή, δεν έχω τόσο "σημαντικό" πρόβλημα μιας και ακόμα το site δεν είναι στον "αέρα" (με την έννοια πως δεν το έχω διαφημίσει ακόμα μιας και βρίσκεται σε στάδιο ανάπτυξης) αλλά αυτό που συμβαίνει τώρα αν γίνει και στο μέλλον που το site θα παίζει κανονικά θα χαλάσει το "image" του προς τους επισκέπτες.

Σκεφτείτε το forum αυτό που βρισκόμαστε ΧΩΡΙΣ ίχνος γραφικών και διαφημίσεων, κάτι σαν να "τα 'παιξε" το theme. Για μια φορά ...εντάξει.. δεν τρέχει τίποτα.. άϊντε και δεύτερη, τρίτη.. εε, μετά αρχίζει ο επισκέπτης και το βλέπει με άλλο μάτι.. θα δείχνει πιο (εντός εισαγωγικών) πρόχειρο.

Θα ήθελα την άποψη σας σ' αυτό.. ιδίως από κατόχους site που έχουν "δέσει" τις διαφημίσεις στην συνολική εμφάνιση του site τους.

Thoughtless
Επικοινωνία:

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από Thoughtless » 24 Φεβ 2012 10:27

Όταν κάτι ΕΙΝΑΙ στο χέρι σου, μπορείς να δουλέψεις και να το διορθώσεις. Αυτό το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στο χέρι τους. Το μόνο που μπορούν (?) να κάνουν είναι να δημιουργήσουν δική τους πλατφόρμα και να μην εξαρτώντε από την DirectTrack.

Η μόνη πλατφόρμα που δεν "πέφτει" ποτέ είναι το adsense.
it's all about contribution ...

gib

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από gib » 24 Φεβ 2012 10:34

χαμένος κόπος, χαμένα έσοδα, χαμένοι "πελάτες",
χαμένη υπομονή, χαμένη αισιοδοξία, χαμένη δύναμη,
και σε εποχή που χάνουμε τις δουλειές μας και
προσπαθούμε να πιαστούμε από αυτό για να βγάζουμε
τα έξοδα για την επιβίωση. κρίμα.....

andreaslll

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από andreaslll » 24 Φεβ 2012 11:16

τώρα τι έγινε; αν είχα hardware failure στο σπίτι μου, στις 9:05 ακριβώς θα έβγαινα από το πλαίσιο/multirama/whatever κρατώντας το νέο μου υπολογιστή και μέχρι τις 10:00 θα του είχα περάσει πάνω ότι χρειάζεται για να παίξει. Δηλαδή 10:01 λεπτό θα είχα αποκαταστήσει τη βλάβη στο σπίτι μου, χωρίς εφεδρικά κομμάτια hardware, χωρίς τεχνογνωσία, χωρίς να στηρίζονται οι δουλειές κάποιων στις πλάτες μου.

GeorgeCh-ForestView
Επικοινωνία:

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από GeorgeCh-ForestView » 24 Φεβ 2012 11:19

Να σημειώσω πως κανένας συνεργάτης της Forestview δεν θα χάσει τα χρήματά του.

Ήδη έχει αποσταλλεί σχετικό mail σε όλους τους συνεργάτες μας και όταν το πρόβλημα αποκατασταθεί θα υπάρξει και πάλι ενημέρωση με τον τρόπο που θα αποζημειωθουν οι συνεργάτες μας!

Όπως ειπώθηκε και σε προηγούμενα posts δεν είναι ακριβώς στο χέρι μας να διορθώσουμε το τεχνικό πρόβλημα (εχει ο provider πρόβλημα με τον ISP του)
που έχει προκύψει αλλά κάνουμε ότι είναι δυνατό για να επανέλθουμε το συντομότερο.

Ευχαριστούμε για την υπομονή-κατανόηση
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GeorgeCh-ForestView την 24 Φεβ 2012 14:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Χαραλαμπάκης Γιώργος
Performance Marketing Manager At ForestView

dimitris-hys

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από dimitris-hys » 24 Φεβ 2012 11:40

εγώ από την forestview δεν έχω λάβει κανένα email !

Άβαταρ μέλους
hliast

Πάλι down το DirectTrack

Δημοσίευση από hliast » 24 Φεβ 2012 11:47

καλημερα μολις πηγα να μπω και εγω σε ενα δικτυο και ειδα οτι δεν μπαινη ,παω να μπω σε αλλο ,ειδα οτι δεν μπαινη παω και στο τριτο τιποτα !!! χααχαχ κατσε να μπω λεω στο φορουμ κατι γινετε !!!
τι να κανουμε παιδια υπομονη , ουτε εγω ελαβα μαιλ και απο οτι διαβασα πιο πανω ειναι απο το βραδι και εγω τωρα το ειδα ! τι να κανουμε ολα στο προγραμμα ειναι !

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες