Καλυτερη καρτα γραφικων για παιχνιδια

Video games για PC, On Line παιχνίδια και παιχνίδια για κονσόλες.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
lurtzaki

Δημοσίευση από lurtzaki » 30 Ιαν 2012 10:38

Καλημερα παιδια θελω να ααγορασω νεο υπολογιστη αλλα εχω καιρο ναασχοληθω με την αγορα. Θελω να αγορασω ενα pc που να ειναι "τουμπανο" στα παιχνιδια. Ποια καρρα γραφικων μου προτείνετε? Με την οποια δε θα εχω καποιο προβλημα τωρακαι για το αμεσο μελλον? ευχαριστω..

** θυμαμαι παλιοτερα που μεταχυ NVIDIA KAI ATI RADEON επικρατουσε η nvidia τωρα τι ακριβως παιζει? :)

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 31 Ιαν 2012 13:04

Δεν αρκεί μόνο η κάρτα γραφικών (είναι βέβαια η κορυφαία επιλογή), απαιτείται όλο το στήσιμο του υπολογιστή να έχει πολύ γρήγορα υποσυστήματα (δίσκος, μνήμη ram, cpu, τροφοδοτικό).
Γενικά μιλώντας δεν μπορείς εύκολα να αποφύγεις την όποια μελλοντική αναβάθμιση, η τεχνολογία και τα παιχνίδια θα βελτιώνονται συνεχώς.

Ένας υπολογιστής με καλές προδιαγραφές για παιχνίδια θα σου κοστίσεις > 1000€, ίσως και 1500€, εξαρτάται φυσικά από τα επί μέρους εξαρτήματά του.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Games (PC, On Line, Console)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης