Γειτον-x

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
pekovic13

Γειτον-x

Δημοσίευση από pekovic13 » 04 Φεβ 2012 13:52

Καλησπέρα παιδιά. Έχω έναν γείτονα οποίος προσφέρθηκε να μου δανείσει internet Conn-x για λίγο καιρό μιας και είμαι νέος στη γειτονιά και περιμένω να μου έρθει το internet το δικό μου.
Το θέμα είναι ότι βάζω τον κωδικό που μου είπε, δείχνει να συνδέεται με καλό σήμα, αλλά έχει ένα θαυμαστικό πάνω και λέει limited access και δεν μπορώ να μπω πουθενά. Ξέρετε τι μπορεί να είναι???

1host
Επικοινωνία:

Γειτον-x

Δημοσίευση από 1host » 04 Φεβ 2012 21:55

Λογικα θέμα dns..
Ρώτα τον αν έχει ενεργοποιημένο το DHCP server, αλλιώς πρέπει να βάλεις μόνος τα παρακάτω:
--
ip
gateway
dns servers
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Γειτον-x

Δημοσίευση από cordis » 04 Φεβ 2012 23:10

ή έχει λίστα με τις mac address που μπορούν να μπουν στον ρούτερ... δώσε την δικιά σου να την προσθέσει...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

pekovic13

Γειτον-x

Δημοσίευση από pekovic13 » 05 Φεβ 2012 12:50

1host έγραψε:Λογικα θέμα dns..
Ρώτα τον αν έχει ενεργοποιημένο το DHCP server, αλλιώς πρέπει να βάλεις μόνος τα παρακάτω:
--
ip
gateway
dns servers
Πως τα βάζω αυτά και που???

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες