Θα πληρώνατε ένα μικρό μηνιαίο ποσό για να αυξήσετε τους αναγνώστες/επισκέπτες σας;

Συνεργαστείτε με άλλους webmasters που έχουν σελίδες σχετικού περιεχομένου.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Papirakis

Θα πληρώνατε ένα μικρό μηνιαίο ποσό για να αυξήσετε τους αναγνώστες/επισκέπτες σας;

Δημοσίευση από Papirakis » 06 Φεβ 2012 23:37

Καλησπέρα, γνωρίζω ότι οι περισσότεροι από εσάς ( και εγώ ) έχουμε blogs ή portals κτλ.. και όλους μας ενδιαφέρει η αυξημένη επισκεψιμότητα.
Εάν καθημερινά κερδίζατε κάποιους έξτρα αναγνώστες θα σας ενδιέφερε να χρησιμοποιήσετε μια πλατφόρμα η οποία να πραγματοποιεί τον πιο πάνω σκοπό με κάποιο μικρό μηνιαίο κόστος;

Η πλατφόρμα αυτή δεν έχει να κάνει με διαφημιστική υπηρεσία και καλά ανταλλαγή banner αλλά σαν blog aggregator.

Moιραστείτε μαζί μου τις απόψεις σας!

thundergr

Δημοσίευση από thundergr » 07 Φεβ 2012 11:11

δύσκολη ερώτηση έτσι όπως την θέτεις...
Η απάντηση αναγκαστικά πρέπει να είναι "Ίσως" και αυτό γιατί δεν λες ούτε πόσο μικρό θα είναι το μηνιαίο κόστος, ούτε πόσους μηνιαίους αναγνώστες θα κερδίζει ο συνδρομητής, ούτε με πιο τρόπο (θα τους κερδίζει πραγματικά? ή απλά θα μπαίνουν μια και δεν θα ξαναμπαίνουν?)...
Το ξέρω ότι δεν σε βοήθησα πολύ... αλλά δεν υπάρχει εύκολη απάντηση.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 07 Φεβ 2012 11:36

Εννοείς κάτι σαν το 2leep?

sta_xionia

Δημοσίευση από sta_xionia » 07 Φεβ 2012 11:38

Papirakis έγραψε:Καλησπέρα, γνωρίζω ότι οι περισσότεροι από εσάς ( και εγώ ) έχουμε blogs ή portals κτλ.. και όλους μας ενδιαφέρει η αυξημένη επισκεψιμότητα.
Εάν καθημερινά κερδίζατε κάποιους έξτρα αναγνώστες θα σας ενδιέφερε να χρησιμοποιήσετε μια πλατφόρμα η οποία να πραγματοποιεί τον πιο πάνω σκοπό με κάποιο μικρό μηνιαίο κόστος;

Η πλατφόρμα αυτή δεν έχει να κάνει με διαφημιστική υπηρεσία και καλά ανταλλαγή banner αλλά σαν blog aggregator.

Moιραστείτε μαζί μου τις απόψεις σας!
Οταν προσπαθεις να δεις αν μια ιδέα αξίζει ή όχι, προσπάθησε να την πλασάρεις όσο πιο ουδέτερα μπορείς.

Μην σου πω ότι πρέπει να την πλασάρεις με αρνητικό τρόπο για να τσεκάρεις οτι πραγματικά αξίζει.

tads
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tads » 07 Φεβ 2012 12:03

bibisidis έγραψε:Εννοείς κάτι σαν το 2leep?
Δηλαδή το www.branch.gr :)
Δωρεάν Διαφήμιση- Δίκτυο ανταλλαγής διαφημίσεων κειμένου tads.gr
Φτιάξε την homepage σου με ένα aplo.click

Άβαταρ μέλους
Papirakis

Δημοσίευση από Papirakis » 07 Φεβ 2012 18:07

@thundergr
σύμφωνοι, αλλά πιστεύω ότι δεν μπορείς να εγγυηθείς επισκέπτες. Εάν εσύ γράφεις ιταλικά σε ελληνική ιστοσελίδα, λογικό είναι να μην πάρεις τον επιθυμητό αριθμό επισκέψεων. ( σκέφτηκα να γράψω pokemon σε αθλητική ιστοσελίδα ).
Από την άλλη όμως, εάν η πλατφόρμα αυτή έχει ένα σημαντικό αριθμό επισκεπτών και εσύ σαν blog έχεις ωραία θεματολογία, τότε οι πιθανότητες σου για επίσκεψη αυξάνονται. Επίσης, το αν θα τους κρατήσεις ή όχι στο blog σου, να το γνωρίσουν, να σε προσθέσουν στα bookmark και να επιστρέφουν απευθείας εκεί είναι καθαρά δική σου υπόθεση και εξαρτάτε από τη στρατηγική που ακολουθείς και πώς έχεις στήσει το blog σου.

Το κόστος συνδρομής που αναφέρομε δεν ξεπερνάει τα 4 ευρώ μηνιαίως, φυσικά με πακέτα προσφοράς.

@bibisidis
Δεν γνωρίζω αν το 2leep λειτουργεί σαν aggregator, αυτό που έχω υπόψιν μου φαντάζει πιο όμορφο.

@sta_xionia
δεν συμφωνώ πλήρως, γενικά πιστεύω ότι μια ιδέα αξίζει μόνο και μόνο όταν το άτομο αυτό πιστεύει σε αυτή και αποφεύγει τις φωνές που του λένε να μην προχωρήσει. Η ιστορία αυτό έδειξε. Ο χρήστης είναι ο κριτής αφού δοκιμάσει το προϊόν και όχι την ιδέα.

Σημειώστε ότι δεν έχω τρελά όνειρα με αυτή την ιδέα, έχω κάποιο ελεύθερο χρόνο και όρεξη να πιαστώ με κάτι.

thundergr

Δημοσίευση από thundergr » 08 Φεβ 2012 09:43

Papirakis έγραψε: Σημειώστε ότι δεν έχω τρελά όνειρα με αυτή την ιδέα, έχω κάποιο ελεύθερο χρόνο και όρεξη να πιαστώ με κάτι.
Εμένα αυτό μου φτάνει για να σου πω να το κάνεις...
κάπως έτσι ξεκίνησα και το www.athensmenu.gr

Valeria

Δημοσίευση από Valeria » 08 Φεβ 2012 13:09

Μετράει όντως το να πληρώνεις ένα μικρό ποσό για να έχεις αυξημένους επισκέπτες στη σελίδα/blog/portal σου.. Πλέον όλοι δουλέυουν με το internet οπότε αξίζει τον κόπο.. Και δεν κοστίζει τίποτα τρελό.. Ένα SEO σε μια επιχείρηση μπορεί να κάνει μεγάλες αλλαγές!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες