Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 14 Φεβ 2012 13:21

Εμείς που νιώθουμε 18 σε ποια σειρά θα μπούμε;

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από c0d3punk » 14 Φεβ 2012 13:44

Cybercr33p μου θύμισες ένα ανέκδοτο!

Μια φορά ένας γεράκος ήταν έτοιμος να πεθάνει! Εμφανίζεται ο Χάρος και του λέει "Άντε τα έφαγες τα ψωμιά σου! Πάμε τώρα." Βάζει ένα τρέξιμο ο γεράκος με ότι δυνάμεις του είχαν απομείνει και τρυπώνει σε ένα νηπιαγωγείο. Κάθετε στο καρεκλάκι μαζί με τα άλλα παιδάκια και με συνωμοτικό βλέμμα κάνει πως τρώει.

Εκεί που αρχίζει να χαλαρώνει, τον σκουντάει ο Χάρος και του λέει "Άντε κάνε μαμ, να πάμε άτα!"
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Φεβ 2012 14:41

LightForce έγραψε:Καλημέρα,

Δεν είμαι ακόμα για απόσυρση, κάπου στην μεσαία κατηγορία ανήκω.
Υπήρξα κάτοχος ZX-Spectrum, Commodore, Sinclair QL, κ.α, χειριστής τηλετύπου/κρυπτογράφος 92Γ, 2 μικρά παιδιά, υπολογίστε.

Χρησιμοποιώ διάφορα φον-τεν-τεν και ενυδατικά συστατικά και παραμένω τζόβενο χοχοχο
Χεχεχεχεχεχεχε Στο προφίλ -0 ετών-, και βρείτε την ηλικία μου με αλγόριθμο!
Μμμμμμ! Μανδάμ δεν μας τα λέτε καλά. Κι εγώ έχω δυό μικρά παιδιά: Ο μεγάλος είναι 25 και ο μικρός 23. Και στα 90 μου (αν τα φτάσω, και που θα είμαι για απόσυρση ή/και ανακύκλωση) πάλι 'μικρά' θα τα βλέπω! :wink:
Γι'αυτό, αλλού τα σάπια :lol:

"Πόσο είναι ο DGeorge, ΑΝ δούλεψε Πτυχιακή σε MainFrame της Control Data, αν γνώρισε το PC στον INTEL 8088 με δισκέττα 5,25, με σκληρό δίσκο 20MB, MS DOS 3.0 κλπ, με δύο 'μικρά' παιδιά;" :question: :think: :question: :lol:

Όπως φυσικά κι ο άλλος 'αγεννητος' c0d3punk... Πόσων χρόνων να είναι άραγε :question: :think: :question:

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από c0d3punk » 14 Φεβ 2012 15:22

χαχαχα είπα και γω την γλύτωσα! Συνομήλικος με τον LightForce ντε! Μυαλό θέλει? :-P

Είμαστε που λες κύριε Γιώργο μου, σε μιαν ηλικίαν όπου πάσας ένας τις εις άντρας, οφείλει ΝΑ φροντίζει ΓΙΑ το μέλ-λον ΤΟΥ! Το αύριο, το παραμεθαύριο, του χρόνου... όλα τα αύριο!

Γενιά του Kabamaru, Sanshiro Jumaru, Φρουτοπίας MacGyver και Γουλιέλμο Τέλλο. Αν και -τότε- λάτρης της γραφομηχανής, έτυχε να παλέψω με 80286 με πορτοκαλί οθόνη, να γνωρίσω λίγο την Amiga και αυτά λόγο δωρεών συγγενών.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Φεβ 2012 15:42

Τι έγινε ρε παλληκάρια (αγόρια και κορίτσια) :question:
Το ένα με ρωτάει αν είμαι βαλτός
cordis έγραψε:George; βαλτός είσαι;:P
(Γιάννη μου νοιώθεις ήδη 'κάπως' από τα ~40~ σου :question: ), και τα άλλα δύο είναι αγέννητα και μας γράφουν απ'την κοιλιά της μάνας τους :o :hammer:
Γιατί ρε παιδόπουλα :question: Κλεμμένα τά'χετε τα χρόνια σας, και τα κρύβετε στο σεντούκι :question:

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από burnmind » 14 Φεβ 2012 16:09

Σε περίπου 1 μήνα, 28... Νιώθω πως μεγάλωσα υπερβολικά γρήγορα, αλλά οκ, διαβάζοντας για 40 και 50 ξανάνιωσα μικρός! :lol:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από Cha0s » 14 Φεβ 2012 17:56

burnmind έγραψε:Σε περίπου 1 μήνα, 28... Νιώθω πως μεγάλωσα υπερβολικά γρήγορα, αλλά οκ, διαβάζοντας για 40 και 50 ξανάνιωσα μικρός! :lol:
Μία από τα ίδια :lol: (για το πως ξανάνιωσα... θέλω ακόμα 4 μήνες για να κλείσω τα 28 :P )

Γράφτηκα στο FS παιδάκι και γέρασα! :kaloe: :pint:

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από cyberfreak » 14 Φεβ 2012 18:11

Cha0s έγραψε:
burnmind έγραψε:Σε περίπου 1 μήνα, 28... Νιώθω πως μεγάλωσα υπερβολικά γρήγορα, αλλά οκ, διαβάζοντας για 40 και 50 ξανάνιωσα μικρός! :lol:
Μία από τα ίδια :lol: (για το πως ξανάνιωσα... θέλω ακόμα 4 μήνες για να κλείσω τα 28 :P )

Γράφτηκα στο FS παιδάκι και γέρασα! :kaloe: :pint:

ασε μια απο τα ιδια εδω χαχαχαχ

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από DGeorge » 15 Φεβ 2012 13:08

Προς μεγάλη χαρά του αφεντικού cordis, βλέπω σειρά παιδιών των ~26~ που ταυτόχρονα καταγράφουν ενεργότατη παρουσία στο Freestuff επί ~10 χρόνια.
Πρέπει να ομολογήσω ότι, με τέτοια νεολαία, το μέλλον του FS είναι μάλλον εξασφαλισμένο! :D :D

Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από stevebat » 15 Φεβ 2012 15:56

Ρε συ και οι πενηντάρηδες νέοι είναι ... δεν έχεις ακούσει το τραγούδι;
Ζαμπέτας

http://www.youtube.com/watch?v=GGDTgG7uoGY

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από DGeorge » 16 Φεβ 2012 09:22

Μήπως, από τότε, έχουν αλλάξει συνθήκες και καταστάσεις; ( Ίσως και προς τα 'κάτω'; )
...Λέω τώρα...

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από EneMe » 16 Φεβ 2012 10:44

DGeorge έγραψε:Προς μεγάλη χαρά του αφεντικού cordis, βλέπω σειρά παιδιών των ~26~ που ταυτόχρονα καταγράφουν ενεργότατη παρουσία στο Freestuff επί ~10 χρόνια.
Πρέπει να ομολογήσω ότι, με τέτοια νεολαία, το μέλλον του FS είναι μάλλον εξασφαλισμένο! :D :D
Ελπίζω να το θυμηθείς 9 Ιουλίου φέτος και να μου πάρεις δώρο για τα 10α freestuffικά μου γενέθλια! :pepsi: :banana: :banana: :banana: :banana:

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από hitca » 16 Φεβ 2012 15:38

Εγώ που ...περίμενα 50 χρόνια για να γραφτώ στο freestuff δεν θα πάρω δωράκι; Εικόνα
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από DGeorge » 17 Φεβ 2012 09:04

hitca έγραψε:Εγώ που ...περίμενα 50 χρόνια για να γραφτώ στο freestuff δεν θα πάρω δωράκι; Εικόνα
c0d3punk έγραψε:....Κακά γεράματα όλοι μας εδώ μέσα! Σε λίγα χρόνια θα γίνει το forum redirect στο ΚΑΠΗstuff.gr (με σήμα το Π). :-D :-D
Τουλάχιστον, φίλτατε hitca, εσύ, ο korgr, κι εγώ, προβλέπω να έχουμε δωράκι δωρεάν εγγραφές στο ΚΑΠΗstuff :wink:
EneMe έγραψε:Ελπίζω να το θυμηθείς 9 Ιουλίου φέτος και να μου πάρεις δώρο για τα 10α freestuffικά μου γενέθλια!:pepsi:
Αυτά φίλτατε EneMe τα ζητάς, είτε από παλαιότερο μέλος της (ηλικιακής) σειράς σου, είτε -λόγω αναβαθμισμένων καθηκόντων- απ'ευθείας από τον αφεντικό. :wink:
Με διπλωματικότατο ελιγμό, είδες για πότε έβγαλα την ουρά μου απ'όξω :question: :lol:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Να Φτιάξουμε 'σειρές'?

Δημοσίευση από DGeorge » 20 Φεβ 2012 12:04

DGeorge έγραψε:........Πού' σαι βρε fafos να βάλεις τα πράγματα στη θέση τους :question: :P

Παρεμπιπτόντως, ο φίλτατος fafos, έχει ψιλοχαθεί, κι ελπίζω -τουλάχιστον- να είναι καλά στην υγεία του!
..........
Χεχεχεχεχε fafos τον τσάκωσα :P Το έχει δει (1000/1000) το Θέμα! Απλώς "ποιεί την νήσσαν" (=κάνει την πάπια)... :lol: :lol:
Αντί γι'αυτό όμως, θα μπορούσε να μας κράξει κάπως έτσι: "Ποιός μίλησε γιά σειρές Στραβάδια :question: , Στραβογκάβακες :question: , Ψάρακες :question: " και άλλα τέτοια χαριτωμένα. :lol:
Πάντως, προσωπικά τουλάχιστον, χάρηκα που τον ξαναείδα κοντά μας :pint: Νά'σαι καλά fafos :pint: :pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης