Επιλογή διαφημιστικής εταιρείας.

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
olympiakosgate7

Δημοσίευση από olympiakosgate7 » 13 Φεβ 2012 22:05

Γειά σας παιδιά. Το καλοκαίρι με το καλό θα βάλω στο blog μου διαφημίσεις έτσι ώστε να βγάζω κέρδος. Λοιπόν επειδή αμα βαώ adsense αργά ή γρήγορα θα φάω ban οπότε πάω απο εξωτερικό μεριά. Έχω στα υπόψιν μου τις 3 αυτές εταιρείες: Yieldads Matomymedia (ή xtendmedia) και Adbrite. Εσείς ποιό απο αυτά μου προτείνετε ?? Έχετε δοκιμάσει κάποιο απο αυτά ?? Είναι αξιόπιστα ??

EDIT: Το περιεχόμενο το blog το διέγραψα γιατί όλες οι απαντήσεις δεν είχαν σχέση με το ερώτημα μου. Ευχαριστώ και εκτιμώ τις συμβουλές σας.

Υ.Γ. Γνωρίζω για τις ελληνικές εταιρείες (π.χ. Clickbanner κτλ) αλλα προς το παρών με ενδια΄φερουν αυτές οι 3.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος olympiakosgate7 την 15 Φεβ 2012 20:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

migz

Δημοσίευση από migz » 13 Φεβ 2012 22:30

Φρόντισε να έχεις γερές πλάτες.. Φιλικά..

olympiakosgate7

Δημοσίευση από olympiakosgate7 » 13 Φεβ 2012 23:15

migz έγραψε:Φρόντισε να έχεις γερές πλάτες.. Φιλικά..
Τι εννοείς αδερφέ ?

olympiakosgate7

Δημοσίευση από olympiakosgate7 » 13 Φεβ 2012 23:16

fiskilis έγραψε:
olympiakosgate7 έγραψε:Λοιπόν επειδή αμα βαώ adsense αργά ή γρήγορα θα φάω ban
για ποιο λογο να φας ban?

Ξέρω οτι η Google δεν επιτρέπει διαφημίσεις τις σε sites me live streaming. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. Αν μπορείτε όμως βοηθήστε με με τις απορίες μου. Ευχαριστώ. :) :)

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 13 Φεβ 2012 23:22

olympiakosgate7 έγραψε:
fiskilis έγραψε:
olympiakosgate7 έγραψε:Λοιπόν επειδή αμα βαώ adsense αργά ή γρήγορα θα φάω ban
για ποιο λογο να φας ban?

Ξέρω οτι η Google δεν επιτρέπει διαφημίσεις τις σε sites me live streaming. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. Αν μπορείτε όμως βοηθήστε με με τις απορίες μου. Ευχαριστώ. :) :)
Νομιζω πως αυτο που θελει να πει ειναι πως ειναι γενικα παρανομο αυτο που θες να κανεις.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Φεβ 2012 00:24

καλό είναι να προσλάβεις έναν δικηγόρο πρώτα και μετά να το φτιάξεις.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

tango

Δημοσίευση από tango » 14 Φεβ 2012 01:38

Ειναι εντελώς παράνομο αυτό που θες να κάνεις και τώρα η τάση είναι να πέφτει πελεκυς, οπότε να το σκεφτεις ΠΟΛΥ καλά πριν το κάνεις.

olympiakosgate7

Δημοσίευση από olympiakosgate7 » 14 Φεβ 2012 12:51

Καλημέρα σας. Παιδιά δεν είναι σίγουρο ακόμα αν αρχίσω να streamάρω διότι χρειάζεται εξοπλισμός τον οποίο αμα δεν έχω λεφτά δεν πρόκειται να τον αγοράσω. Απ' όσο ξέρω δεν κυνηγάνε πλέον αυτούς που δείχνουν απιχνίδια αλλά αυτούς που δίνουν κλειδιά απο συνδρομητικα κανάλια. Σε αυτούς που στριμάρουν απλά τους ρίχνουν ένα ban στο κανάλι τους. Το θέμα .ομως δεν το έφτιαξα γι αυτό. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες για αυτά τα διαφημιστικά sites ??? ¨εχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο site ??

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 15 Φεβ 2012 01:43

Φίλε πρόσεχε,
καταρχην το γκουκλ σίγουρα θα σου κλεισει τις διαφημισεις ( οποτε σωστα σκεφτηκες ) και γενικα μην μπλέξεις με αυτά τα πράγματα, γιατί μπορείς να μπλεχτείς πάρα πολύ άσχημα δυστυχώς. Και όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά παντού.
Και δεν το λέω τυχαία, γνωρίζω άτομα που την πατήσαν άσχημα δυστυχώς, αλλά δεν μπορώ να πω περισσότερα είτε εδώ είτε σε προσωπικό μήνυμα.
Αυτά από εμένα. αν το κάνεις, από εμένα καλή δύναμη και να έχεις πολύ γερές πλάτες...
Εικόνα

olympiakosgate7

Δημοσίευση από olympiakosgate7 » 15 Φεβ 2012 20:29

Παιδιά το θέμα δεν το άνοιξα για να μου δώσετε συμβουλές για αυτό που δεν είναι σίγουρο αν το κάνω. Ευχαρισ΄τω και εκτιμώ ιδιαίτερα τις συμβουλές σας αλλά αν έχετε την καλοσύνη απαντήστε στο ερώτημα που θέλω. Ποια απο τις διαφημστικές εταιρείες είνα η καλύτερη ? ΈΧετε δοκιμάσει κάποια απο αυτές ?

Και κάτι άλλο. Είδα οτι υπάρχουν διαφημίσεις CPM δηλαδή πληρώνεσαι για καθε 1000 εμφανίσεις. Ποσο πληρώνει μια εταιρεία τον διαφημιστή για καθε 1000 εμφανίσεις της διαφήμισής της ??? (στο περίπου)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 16 Φεβ 2012 11:16

καταρχήν αναφέρεις αρκετά παράνομα, οπότε το θέμα (βάσει των όρων χρήσης του forum) θα πρέπει και κλειδώσει.

αν θες άνοιξε ένα νέο καθαρό θέμα μόνο με τα σημεία που θέλεις συμβουλές και όχι αυτά που ξέρεις και δεν θέλεις.

ευχαριστώ. :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες