Γνώμες για διαφημιστικές εταιρείες

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
olympiakosgate7

Δημοσίευση από olympiakosgate7 » 17 Φεβ 2012 16:26

Γειά σας παιδιά. Σε λίγο καιρο θα ανοίξω ένα blog/site που θα έχει σχέση με αθλητικά. Σκέφτομαι να βάλω και μερικές διαφημίσεις έτσι ώστε να βγάζω και λίγο κέρδος. Πρώτη εταρεία που ''ψήνομαι'' να βάλω είναι η Yieldads η οποία έχει καλές πληρωμές απ' όσα έχω διαβάσει και πολλές επιλογές για ένα εκδότη και εχει αρκετους διαφημιζομενους. Οι επόμενες είναι η Matomymedia ή xtendmedia και η Adbrite. Την Matomymedia την χρησιμοποιούν πολλοί στο εξωτερικό οπότε και αυτή θα έχει καλές πληρωμές. Επειδή θα έχω αρκετά pageviews λέω να ξεκινησω με CPM γιατί θα είναι πιο σίγουρα λεφτά απο το CPC.

1) Έχετε συνεργαστεί ποτέ με κάποια απο αυτές τις εταρείες ??
2) Επειδή το blog θα έχει θέμα με αθλητικά να βάλω διαφημίσεις απο στοιχηματικές εταιρείες ή τις θεωρείτε ξεπερασμένες τώρα πια ?
3) Συμφωνείτε με την επιλογή μου να ξεκινήσω με CPM και όχι με CPC ?? Κάτα μέσο όρο οι εταρείες πόσο πληρώνουν για CPM ??

Αν μπορείτε απαντήστε μου στις ερωτήσεις. Σίγουρα θα μου προκύψουν και άλλες στην πορεία οπότε να είστε υπομονετικοί. :D :D :D

Άβαταρ μέλους
trisstann

Δημοσίευση από trisstann » 18 Μαρ 2012 11:52

το site σου λογικα θα ειναι στα ελληνικα. οι εταιριες που εγραψες δεχονται site στα ελληνικα και αν ναι εχουν κοσμο να διαφημιστει στην Ελλαδα (εκτος απο τις στοιχηματικες εταιριες για τις οποιες ομως θα πρεπει να ρωτησεις τι παιζει με τη σημερινη νομοθεσια περι παιγνιων γιατι τα πραγματα ειναι .... θολα...)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες