Θέση Κατάταξης στην Google

Η μηχανή αναζήτησης Google.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
costa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από costa » 20 Φεβ 2012 23:30

Γεια σας.
Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ μια σελίδα που φτιάχνω σε Joomla να εμφανίζεται όσο το δυνατό υψηλότερα στην αναζήτηση στο Google . Θα ήθελα να μάθω τις ενέργειες που πρέπει να κάνω για να προωθήσω την σελίδα.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 20 Φεβ 2012 23:41

Μπορεις να ξεκινήσεις από εδώ http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=54280

George777

Δημοσίευση από George777 » 24 Ιουν 2012 10:31

καλημερα σας , απο τον δεκεμβριο εχω αυτό εδώ το website www.birthdaywishes.net , και τον απρίλιο ήτανε νούμερο 2 στην πρώτη σελίδα της γκούγκλ με τις λέξεις κλειδιά `` birthday wishes `` ξαφνικά μεσα μαίου παίζει με τις θέσεις 7 και 8 μέχρι αυτή τη στιγμή ... , πρίν μια ευδομάδα εγώ προσπάθησα και έκανα αλλαγές στο SEO αλλα παραμένει εκει το site χωρίς καμία άνοδο. Θα παρακαλούσα οποιος θέλει να μου πεί την γνώμη του , θα ήτανε πολύ σημαντική για εμένα ... Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

kostasdhm

Δημοσίευση από kostasdhm » 18 Ιούλ 2012 18:35

Γεια σου,
Γενικά τι ενέργειες έχεις κάνει για να προωθήσεις τη σελίδα;
Μετά τον τελευταίο αλγόριθμο της google πολλές σελίδες που δεν είχα φρέσκο και επαναλαμβάνομενο περιεχόμενο αλλά η κατάταξη τους στηρίζονταν κυρίως στο μαζικό link building χτυπήθηκαν.
Έχεις κάνει μία ανάλυση της σελίδας σου με το webmaster tool? Υπάρχουν παρατηρήσεις από την google. Αν ναι θα μπορούσες αρχικά να ξεκινήσεις με διορθώσεις.
Όταν λες ότι έκανες αλλαγές στο SEO, φαντάζομαι ότι εννοείς για αλλαγές εντός της σελίδας σου στις περιγραφές, τιτλούς κτλ. Γενικά πρέπει να περιμένεις κάποιο διάστημα μέχρι ότου το ρομποτ των μηχανών αναζήτησης κάνουν crawl τη σελίδα σου ώστε να λάβουν υπόψιν σου τις αλλαγές που έκανες.
Τέλος προτείνω να συνεχίσεις το σεο εκτός της σελίδας αλλά παράλληλα να βρεις κάποιο τρόπο ώστε να ενημερώνεις τακτικά το περιεχόμενο της σελίδας...ίσως με ένα μπλογκ. Το περιεχόμενο μετράει πολύ.

ΕΛπίζω να βοηθάω λίγο.
Διπλωματικές Εργασίες -
Εργασίες ΕΑΠ

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 24 Ιούλ 2012 23:21

costa έγραψε:Γεια σας.
Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ μια σελίδα που φτιάχνω σε Joomla να εμφανίζεται όσο το δυνατό υψηλότερα στην αναζήτηση στο Google . Θα ήθελα να μάθω τις ενέργειες που πρέπει να κάνω για να προωθήσω την σελίδα.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.
- meta info (keywords και περιγραφη)
- Καλο,μοναδικο περιεχομενο
- Λινκς σε σελιδες με ψηλο ranking

Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 17 Οκτ 2012 10:45

επίσης μπορείς να έχεις link προς ιστοσελίδες με καλό και πρωτότυπο περιεχόμενο με καλό ΣΕΟ . μπορείς να μπαίνεις στο alexa.com και να βλέπεις ποιες ιστοσελίδες είναι καλές στην κατάταξη αλλά και με τον καιρό ποια link σου επιστρέφουν αναγνώστες. Αλλά απόφυγε την ανταλλαγή link γιατί αυτό έχει αλλάξει από την γοογλε γτ πηγαίνανε όλοι και ανταλλασσόταν λινκ με καμιά 200αρια σαιτ και ανέβαινε το page rank τους. Αν κερδίζεις κάποια χρήματα μπορείς να γραφτείς σε μερικά σαιτ με προώθηση ιστοσελίδων με 10 ευρο τον μηνα π.χ.
καλό είναι να μην κάνεις συνέχεια αλλαγές δες ψάξε και με τον καιρό θα ανέβεις στην κατάταξη πολύ βασικό εξάλλου είναι οτι το domain σου θα παλιώνει και θα σε ανεβάζει η γοογλ με τον καιρό. Εγώ έχω κάνει μια ιστοσελίδα για έναν φίλο και σε εναν χρόνο απο το πουθενά βγαίνει πρώτος στην google και τώρα εχω κάνει μια ιστοσελίδα εγώ και εδώ και 3 μήνες είμαι στον πάτο... με τον καιρό ανεβαίνεις...
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης