πρόβλημα ανάρτησης blog posts στη facebook σελίδα μου

θέματα που αφορούν τον Blogger.com (Blogspot) και τα blogs που κάνουν hosting στην πλατφόρμα αυτή.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
demiscy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από demiscy » 22 Φεβ 2012 18:10

Από χθες όταν κάνω copy/paste ένα λινκ προς ένα post του blog μου στη σελίδα μου στο fb δεν βγάζει τη περιγραφή όυτε εικόνα ούτε τίτλος. Δοκίμασα τα πάντα από αλλαγή meta tags από σβήσιμο διαφημίσεων κτλ. από ότι βλέπω είναι κι άλλα μπλογκς που έχουν το ίδιο πρόβλημα άρα μάλλον κλείνω στο ότι κάποιο θέμα έχει ο blogger. Συμβαίνει και σε σας αυτό το πρόβλημα; Να σημειώσω ότι παλαιότερες αναρτήσεις μου μπορώ να τις κάνω copy/paste κανονικά χωρίς πρόβλημα

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2012 21:03

γιατι δεν αυτοματοποιεις τις αναρτησεις του Blog σου προς facebook και twitter αν εχεις?

μεσω του http://twitterfeed.com μπορεις να το κανεις αυτο και τραβαει λινκ τιτλο και περιγραφη αυτοματα μετα απο καθε ποστ

demiscy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από demiscy » 22 Φεβ 2012 21:30

fiskilis το σκεφτόμουνα αυτό! βασικά θα δοκιμάσω το dlvr.it που το γνωρίζω καλά αλλά δεν θέλω όλες μου οι αναρτήσεις να περνάνε στη σελίδα του fb γιατί δεν θέλω να γεμίζω το feed των "φίλων" μου με δικές μου αναρτήσεις. μέχρι προχθες έβαζα 5-6 που πίστευα θα κέντριζε το ενδιαφέρον τους.

Ψάχνοντας για καμια ώρα στο google χωρις να βρω λύση, το πρόβλημα παρουσιάζετε λόγω των αλλαγών που κάνει η google με τις καταλήξεις των μπλογκς...

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 22 Φεβ 2012 22:59

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα φίλε, μην ανησυχείς, πιστεύω μέσα στις επόμενες μέρες θα στρώσει.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Blogspot.com - Blogger”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης