Πρόβλημα με jdownloader

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
pekovic13

Πρόβλημα με jdownloader

Δημοσίευση από pekovic13 » 25 Φεβ 2012 14:08

Καλησπέρα παιδιά.
Έχω κάποια πράγματα να κατεβάσω από το rapidshare και έψαχνα να βρω ένα πρόγραμμα να διαχειρίζεται τα links αυτόματα.
Μου πρότειναν το jdownloader. Βάζω όμως τα αρχεία εκεί, και ξεκινάει κανονικά. Όμως σέρνεται απίστευτα και κολλάει το download. Σε μια ώρα έχει κατεβάσει 70mb...
Η σύνδεση μου είναι μια χαρά. Με torrent κατεβάζω με 1mbs...
Τι μπορεί να φταίει???
ΥΓ. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο άλλο ευπρόσδεκτο.....

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με jdownloader

Δημοσίευση από hitca » 25 Φεβ 2012 22:27

Αυτά τα προγράμματα είναι Java-based προγράμματα, οπότε σιγουρέψου για τήν σωστή έκδοση που διαθέτεις και να ελέγξεις τυχόν ρυθμίσεις του και ίσως και κοιτάξεις στον task manager για ότι άλλο πρόγραμμα λειτουργεί δικτυακά και ίσως ενοχλεί τα downloads.

Εναλλακτικό πρόγραμμα παρόμοιας λειτουργίας είναι το FreeRapid Downloader

Τό ότι κατεβάζεις torrent με μεγαλύτερη ταχύτητα δεν σημαίνει ότι οπωσδήποτε θα πρέπει να πετύχεις την ίδια ή παραπλήσια ταχύτητα με αυτά. Οι server έχουν περιορισμούς και ειδικά οι ελεύθεροι, γι' αυτό και υπάρχουν οι premium λογαριασμοί (επί πληρωμή φυσικά) για unlimited bandwidth, άν και πρόσφατα και σε αυτά υπάρχουν όρια....
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης