δημιουργια forum

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
npil

δημιουργια forum

Δημοσίευση από npil » 26 Φεβ 2012 21:45

Παιδια ειμαι εντελως μα εντελως ασχετος με το θεμα θα ηθελα μια βπηθεια για να ξεκινησω ενα φορουμ που θα μπορω να εχω και μεσα ενημερωσεις-νεα για το κεντρικο θεμα του φορουμ που θα ανοιξω ,,οπως ακομα να μπορει να δεχεται και καποια banners με διαφημισεις αν χρειαστει για να μπορουμε να στηριξουμε το φορουμ.
Απο που μπορω να ξεκινησω οπως ακομα και αν μπορω να ξεκινησω με καποια δωρεαν sites που παρχουν hosting σε φορουμ (και πια ειναι αυτα) και να μπορω να εχω και διαφημισεις σ'αυτα ?
και αν μπορω μετα να μεταφερω το φορουμ σε αλλο host σε περιπτωση που μεγαλωσει πολυ και χρειαστω νεα διευθυνση?
Υατ και θα με βοηθουσε πολυ η γνωμη σας.

Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
Pesoner

δημιουργια forum

Δημοσίευση από Pesoner » 26 Φεβ 2012 22:19

Να αγοράσεις ένα πακέτο hosting περίπου 50-60 euro τον χρόνο για αρχή και ένα domain name (μερικές εταιρίες δίνουν δώρο εαν προπληρώσεις όλον τον χρόνο).
Όταν θα μπείς στο panel του hosting θα κάνεις εγκατάσταση το phpbb3 το οποίο είναι δωρεάν και υπάρχει πιθανότητα να είναι ήδη εγκατεστημένο στον server.
Mόλις το κάνεις θα αρχίσεις το ψάξιμο για να το παραμετροποιήσεις όπως θέλεις.
Να ξέρεις πάντως ότι είναι δύσκολο και θα χρειαστεί αρκετή προσπάθεια από μέρους σου, τόσο ώστε να το στήσεις όσο και το να κάνεις συτά που θέλεις.
Εικόνα

npil

δημιουργια forum

Δημοσίευση από npil » 24 Μαρ 2012 03:38

Pesoner έγραψε:Να αγοράσεις ένα πακέτο hosting περίπου 50-60 euro τον χρόνο για αρχή και ένα domain name (μερικές εταιρίες δίνουν δώρο εαν προπληρώσεις όλον τον χρόνο).
Όταν θα μπείς στο panel του hosting θα κάνεις εγκατάσταση το phpbb3 το οποίο είναι δωρεάν και υπάρχει πιθανότητα να είναι ήδη εγκατεστημένο στον server.
Mόλις το κάνεις θα αρχίσεις το ψάξιμο για να το παραμετροποιήσεις όπως θέλεις.
Να ξέρεις πάντως ότι είναι δύσκολο και θα χρειαστεί αρκετή προσπάθεια από μέρους σου, τόσο ώστε να το στήσεις όσο και το να κάνεις συτά που θέλεις.
Ολα κααλ...εχεται να μου προτεινετε καποιο host και domain που να χρησιμοποιησω?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

δημιουργια forum

Δημοσίευση από cordis » 24 Μαρ 2012 10:41

δεν είναι καλύτερο να σκεφτείς μόνος σου το domain;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

npil

δημιουργια forum

Δημοσίευση από npil » 24 Μαρ 2012 14:54

εννοητε οτι εχω βρει το ονομα του domain ... απο ετιαρεις οι sites για host κτλ. θα ηθελα καποια προταση..καποιος μου ειπε οτι πρεπει να μιλησω και σεδικηγορο για πολιτικη προστασιας κτλ.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

δημιουργια forum

Δημοσίευση από cordis » 24 Μαρ 2012 20:36

αν έχεις κάποιον φίλο/γνωστό δικηγόρο να τον ρωτήσεις, για Hosting εταιρεία, όλες κάνουν forum hosting. παίρνεις ένα φτηνό πακέτο και το προσαρμόζεις στις ανάγκες σου, δε θα χρειαστείς άλλο domain.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες