Ανοιξιάτικη προσφορά από 1HOST: -20%

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 19 Απρ 2012 21:51

Είπα και εγώ :p

Sorry για τη λάθος κατανόηση :D

ko2ta2

Δημοσίευση από ko2ta2 » 14 Ιαν 2013 13:10

Όταν μία σελίδα δεν έχει script παρά ένα background και έναν πίνακα με απλό κείμενο και ξαφνικά πέφτει και βλέπεις να έχει αλλάξει η σελίδα από τους χάκερ και ξαφνικά να σου έρχεται ειδοποίηση ότι ο σερβερ χακαριστηκε και να αλλάξετε τη πρώτη σελίδα πάει να πει ότι δε κάνουν καλά τη δουλειά τους και σωστά τους κράζουν όσοι τους κράζουν.
Επίσης όταν λένε 24ωρη εξυπηρέτηση να είναι εκεί. Όχι να τους στέλνεις μία βδομάδα τώρα mail και ακόμα να μην έχουν απαντήσει σε τίποτα.
Ακόμα όταν έχεις φύγει ένα χρόνο από τις υπηρεσίες τους και κρατάνε τον λογαριασμό σου και σου στέλνουν ειδοποιήσεις ότι ένα domain λήγει όταν ακόμα και αυτό το domain βρίσκεται αλλού είναι τελείως άκυρο. Και για να μη πουν ότι και χάρη μου κάνουν, όταν το @@μενο mail έρχεται μετά τις μία και το ίδιο κάθε 15 λεπτά και σε ξυπνάνε και σου σπάνε τα νεύρα και παρ' ότι έχεις προσπαθήσει να επικοινωνήσεις μαζί τους δεν απαντάνε και σε γράφουν κανονικότατα τι άποψη μπορείς να έχεις γι' αυτούς;;;;
Και το τραγελαφικό, το kaspersky κάνει block τη σελίδα, τι άλλο να πεις;;;

Εικόνα

Δυστυχώς μετά από αυτή την εμπειρία και μετά από φόβους μη χάσω τους πελάτες μου έφυγα από την Ελληνική αγορά γιατί δε μπορούσα να πάρω το ρίσκο. Και λέω δυστυχώς γιατί κάποιοι κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους άλλα τους παίρνει η μπάλα από μερικούς ασυνεπείς και άσχετους!!!

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 15 Ιαν 2013 18:47

Στο source που βλέπω πάντως το 1host.gr δεν έχει κάτι ύποπτο.

Ή false alarm του Kaspersky ή το καθάρισαν ήδη.

Για τα υπόλοιπα δεν είμαι αρμόδιος να απαντήσω.

Πάντως εφόσον γνωρίζεις Ελληνικές εταιρίες που κάνουν σωστά την δουλειά τους, γιατί δεν πας εκεί και λες ότι τους παίρνει όλους η μπάλα;

Btw, έχω δει πολλά hacked sites με παρόμοιο τρόπο και το φταίξιμο ήταν 100% του χρήστη.

Του hackαραν το PC, του πήραν τα FTP passwords και αλώνιζαν μετά στο account του.
Και όταν το Χ Kaspesrky τους έκοψε το site γκρινιάζανε μετά ότι δεν είναι secure ο server.

Το μεγαλύτερο κενό ασφαλείας είναι η ημιμάθεια ενός χρήστη.
Όσο καλά και να είναι ασφαλισμένος ένας server, αν ο χρήστης δεν ξέρει τι κάνει, αργά ή γρήγορα θα την πάθει.

That said, το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί και σε Αμερικάνικη εταιρία, και σε Αγγλική και σε Γερμανική και σε οποιαδήποτε!

ko2ta2

Δημοσίευση από ko2ta2 » 17 Ιαν 2013 22:58

Όπως προείπα δε μπορώ να πέσω και σε δεύτερους μη επαγγελματίες.
Όταν έχεις πελάτες να πληρώνουν, το κάθε λεπτό που δε θα δουλεύει η σελίδα του ή θα έχει χακαριστεί λόγω server και όχι λόγω προβλήματος της σελίδας θα σου πουν γιατί πληρώνουμε αυτό τον server.
Και επειδή οι εποχές είναι δύσκολες, ο κάθε πελάτης που χάνεις είναι μεγαλύτερη ζημιά.

Επίσης είπες ότι στα hack φτάνει το 100% σε λάθος του χρήστη, άσε και λίγα τις % για φταίξιμο του server...
και επειδή φαντάζομαι ότι είσαι κάποιος από το προσωπικό του 1host ξέρεις πολύ καλά ότι έχετε κάνει πολλά λάθη κατά καιρούς γι' αυτό και έφυγα από εσάς.
Η δουλειά δε διαπραγματεύεται με λάθη. Κάνεις λάθη, τα πληρώνεις. Εύχομαι να έχετε βελτιωθεί και οι πελάτες σας να μένουν ευχαριστημένοι. Προσωπικά όμως δε το ρισκάρω. Άσχετα το ότι τα πακέτα σας δε με καλύπτουν πλέον....

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 18 Ιαν 2013 03:58

Δεν έχω καμία σχέση με την 1host. Απλά είπα την γνώμη μου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες