σφαγή γίνεται στο keyword web hosting ε;

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 04 Μαρ 2012 12:57

1. Άμα δεν έχεις content δεν πας πουθενά. Σωστό
2. Η συγγραφή άρθρων είναι ΔΩΡΕΑΝ; Δεν κοστολογείς κάπως τον χρόνο σου ή τον χρόνο αυτού που θα τα γράψει για σένα; Για να γράψεις 2 άρθρα την μέρα, πόση ώρα χρειάζεσαι και πόσο κοστολογείς την ώρα σου; Πόσες ώρες είναι αυτές τον μήνα; Κοστίζουν πάνω ή κάτω από 100€ που έφερες ως παράδειγμα; Τι ποιότητας θα είναι τα άρθρα άμα τα γράφεις στο πόδι;
3. Το ότι ισχύει για την δικιά σου περίπτωση δεκτό. Δεν ισχύει όμως γενικά και μια εταιρεία που θέλει να διαφημιστεί δεν είναι το ίδιο με εσένα και δεν έχει τις ίδιες ανάγκες με έναν webmaster που θέλει να φέρει κίνηση στο site του. Ούτε μπορεί να ρισκάρει να εκτεθεί με άρθρα που έχουν γραφτεί "στο πόδι" ;)
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 04 Μαρ 2012 13:36

συμφωνούμε απόλυτα. Για αυτό έγραψα ότι για εμένα είναι πεταμένα χρήματα :D . Δεν σημαίνει ότι σε άλλους δεν αποδίδει. Προσωπικά επειδή γράφω αρκετά καθημερινά για τα blogs μου, η δημιουργία του κάθε τεχνικού άρθρου, μου παίρνει ένα τέταρτο, οπότε είναι πολύ πιο συμφέρουσα λύση.
πάρε για παράδειγμα το neolaia. Δίνει πχ ένα μικρό ποσό το μήνα και ο κάθε αρθρογράφος γράφει 3 σύντομα άρθρα την ημέρα. Το αποτέλεσμα είναι να έχει τεράστιο traffic και φυσικά έσοδα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες