Μεγάλο πρόβλημα με blogger - SOS

θέματα που αφορούν τον Blogger.com (Blogspot) και τα blogs που κάνουν hosting στην πλατφόρμα αυτή.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 07 Μαρ 2012 00:10

δεν ξεφυγαμε απο το θεμα μας
κατι εκανε λεω και παλι που ηταν εναντια στους ορους που αποδεχθηκε

η Google βαζει κανονες και σε οποιον αρεσει

σε οποιον δεν αρεσει αγοραζει με το ονομα του ενα domain φτιαχνει μια σελιδα και επωνυμα και με ευθυνη των λογων του βαζει εκει οτι θελει

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 07 Μαρ 2012 10:27

Parasxos έγραψε: Φίλε korgr δεν μπορώ καθόλου να μπω στο λογισμό σου και να σε καταλάβω. γιατί το joomla δωρεάν δεν είναι και το wordpress που κολλάει αυτό που λες; Υπάρχουν μπλογκ αυτή τη στιγμή σε blogger που βγάζουν πολλές χιλιάδες ευρώ το μήνα.
Μιλάω για την στέγαση (στην περίπτωσή σου είναι δωρεάν hosting)
Επειδή είναι διαδίκτυο το παίρνετε χαλαρά πάντα.
Θα στο μεταφέρω λοιπόν στην πραγματική ζωή. Ας υποθέσουμε πως έρχεται κάποιος και λέει πως εγώ σου προσφέρω τον τάδε χώρο για να στεγάσεις την επιχείρησή σου. Χωρίς δεσμεύσεις, χωρίς τίποτα.
Θα στήριζες σε αυτή την βάση την επιχείρησή σου?
Θα του ζητούσες τα ρέστα αν κάποια στιγμή σε πέταγε έξω μετά από ένα χρόνο λέγοντας σου πως καταπάτησες τον χώρο και πως όσα βρίσκονται μέσα στην περιουσία του του ανήκουν;

Συμπέρασμα, καλές είναι οι δωρεάν υπηρεσίες, αλλά για πράγματα που δεν θα μας πονέσουν αν κάποια στιγμή μας τις αναιρέσουν.
Τώρα ελπίζω να κατάλαβες τον λογισμό μου!

Parasxos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Parasxos » 07 Μαρ 2012 10:52

korgr έγραψε:
Parasxos έγραψε: Φίλε korgr δεν μπορώ καθόλου να μπω στο λογισμό σου και να σε καταλάβω. γιατί το joomla δωρεάν δεν είναι και το wordpress που κολλάει αυτό που λες; Υπάρχουν μπλογκ αυτή τη στιγμή σε blogger που βγάζουν πολλές χιλιάδες ευρώ το μήνα.
Μιλάω για την στέγαση (στην περίπτωσή σου είναι δωρεάν hosting)
Επειδή είναι διαδίκτυο το παίρνετε χαλαρά πάντα.
Θα στο μεταφέρω λοιπόν στην πραγματική ζωή. Ας υποθέσουμε πως έρχεται κάποιος και λέει πως εγώ σου προσφέρω τον τάδε χώρο για να στεγάσεις την επιχείρησή σου. Χωρίς δεσμεύσεις, χωρίς τίποτα.
Θα στήριζες σε αυτή την βάση την επιχείρησή σου?
Θα του ζητούσες τα ρέστα αν κάποια στιγμή σε πέταγε έξω μετά από ένα χρόνο λέγοντας σου πως καταπάτησες τον χώρο και πως όσα βρίσκονται μέσα στην περιουσία του του ανήκουν;

Συμπέρασμα, καλές είναι οι δωρεάν υπηρεσίες, αλλά για πράγματα που δεν θα μας πονέσουν αν κάποια στιγμή μας τις αναιρέσουν.
Τώρα ελπίζω να κατάλαβες τον λογισμό μου!

Τώρα σε έπιασα και έχεις εν μέρει δίκιο.

Parasxos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Parasxos » 07 Μαρ 2012 11:41

fiskilis έγραψε:δεν ξεφυγαμε απο το θεμα μας
κατι εκανε λεω και παλι που ηταν εναντια στους ορους που αποδεχθηκε

η Google βαζει κανονες και σε οποιον αρεσει

σε οποιον δεν αρεσει αγοραζει με το ονομα του ενα domain φτιαχνει μια σελιδα και επωνυμα και με ευθυνη των λογων του βαζει εκει οτι θελει
όπως είπα και στην αρχή έχω domain. απλά χρησιμοποιείτε η πλατφόρμα του blogger γιατί η ομάδα έμαθε εκεί και για όλους ήταν ποιο εύκολο να συνεχίσουμε εκεί. Το blogger είναι μια υπηρεσία που έχει όφελος απο όλα τα μπλογκς.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Blogspot.com - Blogger”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες