Απεγκατάσταση ubuntu 11.04

Είναι δωρεάν, είναι σταθερό, είναι γρήγορο.. ας το γνωρίσουμε και λίγο καλύτερα..

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
pekovic13

Δημοσίευση από pekovic13 » 18 Μαρ 2012 17:31

Καλησπέρα παιδιά. Έχω σημαντικό πρόβλημα. Έχω στον φορητό μου windows 7 μαζί με Ubuntu 11.04.
Θέλω να απεγκαταστήσω τα Ubuntu. πως το κάνω???

ΥΓ. Δεν ξέρω αν χρειάζεται, πάντως δεν έχω το cd των Windows...
YΓ. Πάλι δεν ξέρω αν χρειάζεται αυτή η πληροφορία, αλλά όταν ξεκινάει το laptop με βγάζει στην άσχημη μοβ εικόνα επιλογής λειτουργικού (νομίζω λέγεται grub?)

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 18 Μαρ 2012 20:26

Μπορείς να κατεβάσεις από το site της MS windows cd, έτσι και αλλιώς μόνο για την εκκίνηση και τυχόν επιδιόρθωση του boot sector θα το χρειαστείς.

Νομίζω ότι στα forum υποστήριξης του Ubuntu θα βρείς τρόπο για να κάνεις αυτό που θέλεις.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

gdimi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gdimi » 04 Απρ 2012 05:16

Μπορείς πάντα να φτιάξεις τα χρώματα και την background εικόνα στον grub ώστε να μην είναι τόσο άσχημο :]

βεβαίως ο boot manager των windows είναι μακράν πιο άσχημος και καθόλου τροποποιήσιμος! xD
"We will create a civilization of the Mind in Cyberspace. May it be more humane and fair than the world your governments have made before."

hybridwebs.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Linux Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες