Πείτε μου τη γνώμη σας!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
5daxtylos
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από 5daxtylos » 19 Μαρ 2012 03:10

Χαιρετώ... νέο μέλος στο Freestuff.gr.

Με ευκαιρία το... πολύ καθισιό λόγω ανεργίας και αφορμή τα ληγμένα χημικά που έφαγα στο σύνταγμα... αποφάσισα να φτιάξω ένα μπλογκ για να γράφω τα δικά μου...

Εικόνα

5daxtylos.blogspot.com

Σας παρακαλώ ρίξτε μια ματιά και -ανεξάρτητα από το αν συμφωνείτε με τα κείμενά μου- πείτε μου τη γνώμη σας για την προσπάθεια... επίσης αν σας αρέσει κάντε like να πάρω και εγω λίγο χαρά!!
5δαχτυλος @ Facebook

:wink: Τέλος, για να μην είναι και off topic η πρώτη μου καταχώρηση... θα παρακαλούσα όποιος ενδιαφέρεται να με προωθήσει με ανταπόδοση βέβαια να επικοινωνήσει... αν και κατανοώ ότι δύσκολα θα ενδιαφερθεί κάποιος να βάλει banner σε blog με μόλις μια βδομάδα ζωής... ευχαριστώ όπως και να έχει αν κάνατε τον κόπο να διαβάσετε το μήνυμά μου...[/img]
Εικόνα
5 δάχτυλα στην καθημερινότητα που μας επιβάλλουν... δεν είναι αδιαφορία, είναι περιφρόνηση!

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από webdevgr » 19 Μαρ 2012 09:48

Το λογότυπο με τα αίματα που κολλάνε;

Τελικά θα τους μουτζώσουμε ή θα τους σκοτώσουμε;

Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου. Είναι ένα ακόμη αρνητικό μπλοκ χαμηλής αισθητικής, που ακολουθεί τη κλασική συνταγή των νεοελλήνων, όπου διαμαρτύρονται για τα πάντα, με τον χειρότερο τρόπο και χωρίς να έχουν να αντιπροτείνουν κάτι άλλο.

Άβαταρ μέλους
5daxtylos
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από 5daxtylos » 19 Μαρ 2012 10:26

gigenis έγραψε:Το λογότυπο με τα αίματα που κολλάνε;

Τελικά θα τους μουτζώσουμε ή θα τους σκοτώσουμε;

Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου. Είναι ένα ακόμη αρνητικό μπλοκ χαμηλής αισθητικής, που ακολουθεί τη κλασική συνταγή των νεοελλήνων, όπου διαμαρτύρονται για τα πάντα, με τον χειρότερο τρόπο και χωρίς να έχουν να αντιπροτείνουν κάτι άλλο.
Δεκτές οι παρατηρήσεις σου, άλλωστε γνώμες ζήτησα. Αστοχίες ωστόσο στο σχεδιαστικό κομμάτι τις περιμένω... δεν είμαι webdeveloper ούτε θα το.. παίξω webdeveloper με την παραμετροποίηση μιας template ή ενός open source κώδικα...

Τώρα όσο αφορά το υπόλοιπο της απάντησής σου... επειδή χαρακτηρίζεις θα πω ένα δυο πραγματάκια...

Αν για σένα νεοΈλληνας σημαίνει στα 28 σου να μένεις για πρώτη φορά άνεργος μετά από 11 συναπτά έτη εργασίας, τότε ναι είμαι νεοΈλληνας...

Αν για σένα το να διαμαρτύρεται κανείς για το μέλλον που του κλέβουν, γιατί του είπαν ότι μαζί τα φάγανε αλλά μένει νηστικός, για το μέλλον που βλέπει να απομακρύνεται ή για την οικογένεια που καταλαβαίνει ότι δε θα φτιάξει σημαίνει ότι διαμαρτύρεται για τα πάντα, τότε ναι διαμαρτύρομαι για τα πάντα...

Αν για σένα το να διαμαρτύρεται κανείς γενικώς σημαίνει ότι διαμαρτύρεται με 'κάθε τρόπο', ευχαριστώ που μου δίνεις και καταλαβαίνω επιτέλους γιατί με τόση ευκολία, η λαϊκή αγανάκτιση και το ''Σύνταγμα'' μετατράπηκαν επικοινωνιακά σε έκτροπα κουκουλοφόρων..μέσα από τις πάντα ανοικτές τηλεοράσεις των νεοΕλλήνων στους οποίους δεν ανήκεις...

Τώρα για το ότι δεν έχω να αντιπροτείνω κάτι, αν αναφέρεσαι εκλογικά, προφανώς δεν διάβασες τίποτα στο blog μου, αν εννοείς κάτι του στυλ ''μετά τον Σαμαρά το Χάος'' σε κατάλαβα απ' τη φωνή... αν όμως έχεις να προτείνεις κάτι που δεν το σκέφτηκα εγώ ο νεοΈλληνας τραμπούκος, με χαρα να το ακούσω.. γιατί χρειάζονται όλες οι εναλλακτικές στο σημείο που μας φέρανε...

Φιλικά.
Εικόνα
5 δάχτυλα στην καθημερινότητα που μας επιβάλλουν... δεν είναι αδιαφορία, είναι περιφρόνηση!

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από webdevgr » 19 Μαρ 2012 10:37

Δεν επιτρέπονται οι πολιτικές συζητήσεις στο forum γι αυτό και δεν θα το συνεχίσω.

Αν πραγματικά διαφωνείς με τα όσα γίνονται κατέβα στο δρόμο και άνοιξε τα κεφάλια των πολιτικών (στην πράξη κι όχι στα λόγια) που ψηφίζατε επί δεκαετίες.

Με τον να φτιάχνεις μπλοκ με μούτζες και αίματα τι ακριβώς θα καταφέρεις; Και που ακριβώς κρύβεται η πολιτική άποψη σε όλο αυτό το εγχείρημα; Και γιατί να να σε πάρει στα σοβαρά ο υπόλοιπος κόσμος;

Τα περί Σαμαρά κλπ που αναφέρεις είναι τουλάχιστον αστεία... και θα το έλεγε μόνο κάποιος που το μυαλό του κινείται στα όρια του δικοματισμού. Εγώ ποτέ στη ζωή μου δεν ψήφισα κόμμα εντός βουλής και έχω καθαρή τη συνείδηση μου.

Άβαταρ μέλους
5daxtylos
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από 5daxtylos » 19 Μαρ 2012 10:53

Εγώ κατέβηκα στον δρόμο αλλά συνεχίζεις να μην ακούς... όχι για να ανοίξω κεφάλια όμως... τα κεφάλια τα ανοίγουν αυτοί που παίζουν το παιχνιδάκι του δικομματισμού που αποκηρύττεις κρυμμένοι κάτω από κουκούλες ή πίσω από ασπίδες και στολές....
Την συνείδησή μου την έχω και εγώ καθαρή... κι ας έχω ψηφίσει ακόμα και τους κυβερνούντες.. την έχω καθαρή γιατί έχω το σθένος να αναγνωρίσω το λάθος μου.. και δεν είμαι ένα πρόβατο ταγμένο..
Το να με πάρει σοβαρά ο υπόλοιπος κόσμος το απαιτώ... δεν το ζητάω... όπως παίρνω και γω σοβαρά τον υπόλοιπο κόσμο. Αν εσύ για να πάρεις σοβαρά κάποιον πρέπει να είναι ομοϊδεάτης σου με πιστοποιητικό κάτι κάνεις λάθος... Εγώ προτιμώ να παίρνω σοβαρά τους πάντες ώστε όταν απορρίπτω κάποιον να ξέρω ότι το έκανα για τους σωστούς λόγους...

Αφού όμως δεν επιτρέπονται τα πολιτικά το κόβω και εγώ...

Για το μπλογκ λοιπόν, δεν προσπαθώ να καταφέρω κάτι... ήμουν ξεκάθαρος στο αρχικό ποστ ότι το έφτιαξα για να γράφω τα δικά μου....
Και επειδή εδώ απλά ζητάω γνώμες για το στήσιμο του μπλογκ και όχι απαντήσεις στα κείμενά μου, ομολογώ ότι με έχεις προβληματίσει όσον αφορά τα 'αίματα' και θα το κοιτάξω... Ευχαριστώ.

edit: άλλαξε ήδη. Και η αλήθεια είναι ότι το προτιμώ και εγώ. Οπότε ευχαριστώ και πάλι
Εικόνα

alexakis123a

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από alexakis123a » 19 Μαρ 2012 23:26

Είδα το blog σας και ενδιαφέρομαι για ανταλλαγή banner εγώ έχω ένα forum νέο άλλα με προοπτικές και με καθημερινούς επισκέπτες τι λέτε;

Άβαταρ μέλους
5daxtylos
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από 5daxtylos » 20 Μαρ 2012 01:10

Σας έχω απαντήσει με προσωπικό μήνυμα! :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από cordis » 20 Μαρ 2012 02:06

γιατί μουτζώνεις τους επισκέπτες σου;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
5daxtylos
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από 5daxtylos » 20 Μαρ 2012 02:12

γιατί μουτζώνεις τους επισκέπτες σου;
Είναι λογότυπο αντιπροσωπευτικό του ονόματος του μπλογκ. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. Σας χτύπησε άσχημα? Και με αυτό εννοώ, υπάρχει κάποια πρόταση πίσω από την ερώτηση? Θα ήταν π.χ. μια και το αναφέρετε (δεν το είχα σκεφτεί, ομολογώ) να αντικατασταθεί η παλάμη με μια που να ''κοιτάει'' αριστερά δεξιά ή ''απ' την άλλη''? Η να αντικατασταθεί το λογότυπο με κάτι τελείως διαφορετικό που δεν μου έχει περάσει από το μυαλό?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από cordis » 20 Μαρ 2012 02:16

ας κοιτάει κάπου αλλού...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
5daxtylos
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από 5daxtylos » 20 Μαρ 2012 02:20

cordis έγραψε:ας κοιτάει κάπου αλλού...
δεκτόν. θα το δοκιμάσω.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
5daxtylos
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από 5daxtylos » 20 Μαρ 2012 03:18

cordis έγραψε:ας κοιτάει κάπου αλλού...
Πιστεύετε ότι κάτι τέτοιο είναι καλύτερο? Προς το παρόν το έχω υιοθετήσει...

Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πείτε μου τη γνώμη σας!

Δημοσίευση από cordis » 28 Μαρ 2012 18:06

ναι, καλύτερο είναι έτσι.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες