θέλω κάποιον ειδικό σχετικά με το adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
spirospin

Δημοσίευση από spirospin » 25 Μαρ 2012 20:49

exw ena blog kai 8ewrw pws den vgazei auta pou 8a mporouse na vgazei. den 8elw omws sumvoules mesa apo to forum. 8elw kapoion pou na asxolite me auto epgelmatika, na orisoume kapoious stoxous. kai efoson kataferei kai kanei to blog mou na apodidei sta epipeda pou 8a exoume sumfwnhsei, na parei ki autos thn amoivh tou.

uparxoun atoma pou na eidikeuontai se kati tetoio.giati mono eidikous se adwords vriskw :P

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 25 Μαρ 2012 20:53

θα πρεπει να βαλεις εδω να δουμε το blog σου και να σου δωσουμε ισως συμβουλες για καλυτερα αποτελεσματα

spirospin

Δημοσίευση από spirospin » 25 Μαρ 2012 21:54

eksigisa oti den 8a i8ela etsi.

den uparxei kapoios epagelmatias??

tosoi gnwstes eimaste edw mesa,den mporei na mhn kseroume enan pou asxolite epagelmatika

Mototechnic

Δημοσίευση από Mototechnic » 25 Μαρ 2012 22:06

Για να καταλάβω ζητάς κάποιον ο οποίος θα μπορεί να σου κάνει το blog σου να φέρνει τα επιθυμητά έσοδα και από αυτά να πάρει ένα μερίδιο.

Γιατί να μην το φτιάξει μόνος του αυτό το blog ο επαγγελματίας αυτός και να τα πάρει για την πάρτη του όλα;

Έχω την εντύπωση πως αυτός ο επαγγελματίας ασχολείται με το blog του αυτή τη στιγμή και πως άδικα ψάχνεις...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 25 Μαρ 2012 22:07

ξερουμε αρκετοι
αλλα για να σου κανει καποιος προταση πρεπει να δει πρωτα και μετα ολα τα αλλα

εσυ αποφασιζεις !

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Μαρ 2012 22:21

Mototechnic έγραψε:Για να καταλάβω ζητάς κάποιον ο οποίος θα μπορεί να σου κάνει το blog σου να φέρνει τα επιθυμητά έσοδα και από αυτά να πάρει ένα μερίδιο.

Γιατί να μην το φτιάξει μόνος του αυτό το blog ο επαγγελματίας αυτός και να τα πάρει για την πάρτη του όλα;

Έχω την εντύπωση πως αυτός ο επαγγελματίας ασχολείται με το blog του αυτή τη στιγμή και πως άδικα ψάχνεις...
ψάχνει κάποιον να του πει πως θα βάλει σωστά τις διαφημίσεις, ώστε να βγάλει λεφτά από το blog που ήδη υπάρχει και έχει κίνηση... ;)

αλλά δεν γράφει στα Ελληνικά για να τον καταλαβαίνουμε όλοι...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

spirospin

Δημοσίευση από spirospin » 25 Μαρ 2012 22:45

αυτό ακριβώς :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Μαρ 2012 23:16

δεν χρειάζεται να μας πεις ποιο είναι, απλά μπορείς να φτιάξεις ένα σκαρίφημα το blog, κεντρική σελίδα / post, και θα σου πούμε ότι μπορούμε από αυτό. ;)

ένας εύκολος τρόπος είναι να κάνει print screen και να το βάλεις σε ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας, να βάλεις σε τετράγωνα τα διάφορα στοιχεία, να βάλεις ονόματα (πχ κείμενο, logo, banner, κτλ) και μετά να σβήσεις αυτά που χαρακτηρίζουν την σελίδα σου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

spirospin

Δημοσίευση από spirospin » 25 Μαρ 2012 23:38

έχω μια διαφήμιση οριζόντια πάνω από το άρθρο. δεξιά έχω μια στήλη με banners 300x250(μαζί με το twitter kai alla affiliate) kai allh mia diafhmish 300x250 sto telos tou ar8rou.

genika den exw kai kati pou na sou apospaei thn prosoxi.kai douleuw arketa me facebook.

poio pisteuete(h an kserete ακόμα καλυτερα) είναι το site με τον καλύτερο και πιο αποδοτικό στήσιμο διαφημίσεων. απο αυτά που δουλευουν με facebook

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Μαρ 2012 00:22

βάλε ένα τετράγωνο / παραλληλόγραμμο κάτω από τον τίτλο του άρθρου και πες μας αποτελέσματα.
- follow me @twitter

spirospin

Δημοσίευση από spirospin » 26 Μαρ 2012 00:37

κάτω από τον τίτλο του άρθρου; όχι ρε. θα αποδίδει αλλά θα χτυπάει πολύ άσχημα.

αν το έχεις δει κάπου φέρε μου ένα παράδειγμα.μήπως το φαντάζομαι εγώ λάθος

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SotK » 26 Μαρ 2012 01:09

Έχει δίκιο ο Cordis. Εκεί είναι η καλύτερη τοποθεσία. Επίσης αν οι περισσότεροι επισκέπτες σου έρχονται από το Facebook τότε μην περιμένεις πολλά πράγματα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Μαρ 2012 13:47

το επόμενο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις τετράγωνο / παραλληλόγραμμο δίπλα στον τίτλο δεξιά.

κάτω από την φωτογραφία ή μέσα στο κείμενο στην μέση ένα μικρό οριζόντιο.

και ακριβώς στο τέλος του άρθρου άλλο ένα τετράγωνο / παραλληλόγραμμο.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
trisstann

Δημοσίευση από trisstann » 27 Μαρ 2012 19:01

fiskilis έγραψε:ξερουμε αρκετοι
αλλα για να σου κανει καποιος προταση πρεπει να δει πρωτα και μετα ολα τα αλλα

εσυ αποφασιζεις !
Και οχι μονο αυτά... Για να σου κάνει κάποιος πρόταση θα πρέπει να δει αν αξίζει να ασχοληθεί π.χ. να μας πεις ποσο κόσμο έχεις και τι ctr (γιατί αν εχεις πολυ κοσμο και μικρο ctr να το δουμε) αλλα αν εχεις λιγο κοσμο, μικρο ctr και - στις μερες μας - μικρο cpc... βγαζεις λιγα λεφτα!!!

cordis έγραψε: βάλε ένα τετράγωνο / παραλληλόγραμμο κάτω από τον τίτλο του άρθρου και πες μας αποτελέσματα.
Συμφωνω !! Όπου έχω διαβάσει όλοι λενε ότι το 336x280 είναι το πιο αποδοτικο οταν βρίσκετε ακριβως κατω απο τον τίτλο, αν και η αλήθεια είναι οτι κάνει λιγο κακογουστο το site γιατι ουσιαστικα με το που μπαινει ο χρηστης μεσα, βλεπει μια μεγαλη διαφημιση.

Αυτο που θα σου έλεγα εγω να δεις είναι αν το πλάτος του site (χωρις την διπλανη στηλη που εχεις τα banner) είναι τουλαχιστον 728 px να βάλεις κατω απο τον τιτλο μια 728x90, η οποία είναι αποδοτικη αλλα δεν πιανει όλο το άρθρο και "φαινεται" ομορφοτερο το site (εμενα μου παιζει μια χαρα).

Αυτα και απο μένα ... παντως μια φωτογραφια με πλαισια σιγουρα θα βοηθουσε...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης