θέλω κάποιον ειδικό σχετικά με το adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
isnogood

Δημοσίευση από isnogood » 27 Μαρ 2012 22:17

spirospin έγραψε:exw ena blog kai 8ewrw pws den vgazei auta pou 8a mporouse na vgazei. :P
Αν γινεις πιο συγκεκριμενος, θα παρεις απαντησεις:)

Τι cpc,ctr εχεις, ποσες επισκεψεις εχεις, ειναι repeated επισκεψεις..τι keywords εχεις στο site σου.

Καταρχας φτιαξε το background και το Border να ειναι το ιδιο με το Background της σελιδας σου.

Δευτερον, πρεπει να κανεις δοκιμες. Πχ εμενα μου αρεσει το μαυρο font (εντονο μαυρο) και γενικα μου παει καλα.

Πηγαινε εδω, φτιαξε ενα account και οταν παρεις τις 5000 επισκεψεις που εχει το δωρεαν account θα πρεπει να εχεις μια καλη ιδεα που ειναι το heatmap της σελιδας σου. Με λιγα λογια, που σταματανε οι χρηστες και κοιτανε/διαβαζουνε. Βαλε εκει τις διαφημισεις.

www.clickdensity.com

isnogood

Δημοσίευση από isnogood » 27 Μαρ 2012 22:19

Ξεχασα και κατι αλλο. Το traffic ειναι organic (απο μηχανες αναζητησεις) ή απο τιποτα twitter?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Μαρ 2012 01:28

από facebook έχει πει ότι είναι.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

isnogood

Δημοσίευση από isnogood » 28 Μαρ 2012 22:09

cordis έγραψε:από facebook έχει πει ότι είναι.
Συγνωμη δεν το ειδα:)

Γενικα ομως το facebook traffic δεν ειναι και το καλυτερο απο αποψη clicks. Δεν εννοω το ppc facebook traffic. Εννοω το traffic απο wall posts,likes etc.

Αν δωσεις καποια στατιστικα π.χ cpc,unique visitors, ctr,εσοδα και θεματολογια της σελιδας σου θα σου πω αν ειναι πολυ χαμηλα τα εσοδα σου.

Yannis2810

Δημοσίευση από Yannis2810 » 29 Μαρ 2012 20:18

εξαιρετικά σημαντικό για την αποδοση του adsense είναι με τι θέματα ασχολείται η σελίδα σου, δηλαδή σε πόσο ανταγωνιστική "αγορά" απευθύνεται.
Αν γράφεις για παπαρούνες και υπάρχουν πολλοί διαφημιζόμενοι για παπαρούνες, τότε η απόδοση κάθε κλικ στις διαφημίσεις στο σαιτ σου θα είναι καλή.
Αν όμως γράφεις για θέματα που δεν έχουν ανταγωνισμό στις διαφημίσεις, τότε ότι και να κάνεις τα έσοδα θα είναι απλώς χαρτζηλίκι...

Γιάννης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες