Άρθρα με 1euro

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

kochtgr
Επικοινωνία:

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από kochtgr » 26 Μαρ 2012 18:26

Ποια είναι η προσβολή tango, απλά θα μπορούσαν να βγάλουν πάνω από 10ευρώ αν έγραφαν unique and quality άρθρα, μπορεί να έπαιρνε λίγο παραπάνω χρόνο να τα γράψουν αλλά θα ήταν πολύ πιο cost effective, και τέτοιου είδους άρθρα θα έπρεπε να θέλει κάποιος για το site του ή ακόμα και για link building αφού χαμηλής ποιότητας και σπιναρισμένα άρθρα μόνο να βλάψουν μπορούν ένα site, τόσο απλά...
Online Opportunities, SEO, Social Media Marketing and More...
http://www.OpportunitiesPlanet.com

tango

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από tango » 26 Μαρ 2012 18:51

Όλα απλά κι όλα ωραία...

Είπε κανείς ότι όποιος γράφει άρθρα του 1Ε απαγορεύεται να γράψει των 10/50/100?

Είπε κανείς ότι άμα αγοράσεις 1000 άρθρα του 1Ε έγινες authority site?

Τα απλά αρθρα του 1Ε έχουν την χρήση τους σε κάποια niches. Αυτό είναι σαφές - άσχετα αν το συνειδητοποιείς ή όχι.

Από εκεί και πέρα, πρέπει να ξεσκονίσεις λίγο τις γνώσεις σου περί προσφοράς και ζήτησης για την διαμορφωση τιμών, σημείου ισορροπίας κτλ. - μιας και έχεις πτυχίο οικονομολόγου.

kochtgr
Επικοινωνία:

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από kochtgr » 26 Μαρ 2012 20:32

tango έγραψε:Όλα απλά κι όλα ωραία...

Είπε κανείς ότι όποιος γράφει άρθρα του 1Ε απαγορεύεται να γράψει των 10/50/100?

Είπε κανείς ότι άμα αγοράσεις 1000 άρθρα του 1Ε έγινες authority site?

Τα απλά αρθρα του 1Ε έχουν την χρήση τους σε κάποια niches. Αυτό είναι σαφές - άσχετα αν το συνειδητοποιείς ή όχι.

Από εκεί και πέρα, πρέπει να ξεσκονίσεις λίγο τις γνώσεις σου περί προσφοράς και ζήτησης για την διαμορφωση τιμών, σημείου ισορροπίας κτλ. - μιας και έχεις πτυχίο οικονομολόγου.
Φίλε μου γιατί νιώθεις ότι θες να αποδείξεις ότι είσαι κάποιος χρησιμοποιώντας και γελοία επιχειρήματα.

Αφού θέλεις να μιλήσεις για οικονομική θεωρία κάτσε να μάθεις μερικά πράγματα:
Πρώτον η τιμή/αξία ενός προϊόντος/υπηρεσίας καθορίζεται από πολλά πράγματα, μερικά από τα πιο βασικά είναι η μη ίση πληροφόρηση των δύο συμβαλλομένων μερών (αγοραστή/πωλητή) φυσικά η προσφορά και η ζήτηση η οποία όμως επιρρεάζεται από όλους τους παράγοντες που καθορίζουν την αξία ενός προϊόντος, την σπανιότητα, και πηγή της αξίας είναι και η εργασία που καταβάλεται.

Ακόμα και αν ίσχυε ότι αναλογικά η ζήτηση για Αγγλικά κείμενα είναι μεγαλύτερη από τα ελλήνικά (προφανώς ξεχνάς την προσφορά αλλά θα στο εξηγήσω παρακάτω), ένας κάτοικος Πακιστάν με κατα κεφαλήν εισόδημα (σε αποπληθωρισμένες τιμές) περίπου 1.500δολάρια ετησίως και ένας Έλληνας με κατα κεφαλήν εισόδημα γύρω στα 27.000δολάρια (αν και κάθε μήνα μειούμενο) δεν είναι δυνατόν ο Πακιστανός να δίνει τίμη 2-3 φορές μεγαλύτερη από τον Έλληνα για συγκρίσιμο (αν και διαφορετικό προϊόν) προφανώς εδώ παίζει ρόλο η μη ιση πληροφόρηση των δύο πλευρών.

Τώρα θα καταλάβεις ότι τζάμπα έγραψα τα πιο πάνω γιατί θα μπορούσα να σου εξηγήσω από την αρχή πολύ απλά γιατί κάνεις λάθος.

Λοιπόν λες ότι η ζήτηση για αγγλικά κείμενα είναι μεγαλύτερη από τα ελληνικά, προφανώς αυτό είναι αυτονόητο αλλά ξεχνάς μια πολύ μικρή λεπτομέρεια την ΠΡΟΣΦΟΡΑ. Αγγλικά κείμενα προσφέρουν άνθρωποι από όλον τον πλανήτη και απ' όλες τις χώρες και όχι μόνο από τις Αγγλόφωνες οπότε αναλογικά (το τονίζω αυτό "αναλογικά") η διαφορά της προσφοράς είναι τεράστια αφού για ελληνικά κείμενα προσφέρουν μόνο ανθρωποι που ζουν στην Ελλάδα και στην Κύπρο (βάλε και τους Έλληνες από Αμερική και Αυστραλία αν θες εσύ) με ελάχιστες εξαιρέσεις. Τώρα θα μπορούσες να ισχυριστείς ότι Αγγλικά κείμενα δεν ζητάνε μόνο άνθρωποι από αγγλόφωνες χώρες αλλά και από άλλες χώρες αλλά πάλι αυτοί που ζητάνε αγγλικά κείμενα από μη αγγλόφωνες χώρες είναι αναλογικά απείρως λιγότεροι από αυτούς από τις ίδιες χώρες που προσφέρουν αγγλικά κείμενα...

Οπότε ο λόγος που υπάρχουν τέτοιες τιμές στο jobs.freestuff.gr είναι προφανώς το copy paste, η χρήση προγραμμάτων και η απελπισία μερικών...

Υπόψιν, στην Ελλάδα οι τιμές σπάνια διαμορφώνονται από την προσφορά και την ζήτηση αφού η οικονομία μόνο ελεύθερη δεν είναι και ο ορισμός της άνισης πληροφόρησης στα οικονομικά είναι η ελληνική οικονομία

Gekami

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από Gekami » 26 Μαρ 2012 20:46

Όσο το copy-paste τείνει στο 100%, η αξία του άρθρου τείνει στα 0€.

Ότι γλυτώσεις από το κόστος στα άρθρα, θα το πληρώσεις σε δικηγόρους.

tango

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από tango » 26 Μαρ 2012 22:12

kochtgr έγραψε: Φίλε μου γιατί νιώθεις ότι θες να αποδείξεις ότι είσαι κάποιος χρησιμοποιώντας και γελοία επιχειρήματα.
Ποτέ στην ζωή μου δεν χρειάστηκε να αποδείξω κάτι σε τρίτο, πόσο μάλλον σε κάποιον σε ένα φόρουμ. Και δεν χρειάστηκε γιατί πολύ απλά το τι πιστεύεις εσύ/οποιοσδήποτε για εμένα, δεν με καθορίζει. Προφανώς εσύ έχεις την μύγα και μυγιάζεσαι. :lol:
Αφού θέλεις να μιλήσεις για οικονομική θεωρία κάτσε να μάθεις μερικά πράγματα:
Πρώτον η τιμή/αξία ενός προϊόντος/υπηρεσίας καθορίζεται από πολλά πράγματα, μερικά από τα πιο βασικά είναι η μη ίση πληροφόρηση των δύο συμβαλλομένων μερών (αγοραστή/πωλητή) φυσικά η προσφορά και η ζήτηση η οποία όμως επιρρεάζεται από όλους τους παράγοντες που καθορίζουν την αξία ενός προϊόντος, την σπανιότητα, και πηγή της αξίας είναι και η εργασία που καταβάλεται.
Λες να με διδάξεις τώρα ε?

Τα παραπάνω που αναφέρεις είναι μια παραφθορά της άποψης κλασσικής σχολής. (κοινώς -> γτπκ)
Η σχέση ισορροπίας μεταξύ προσφοράς και ζήτησης είναι η νεοκλασσική σχολη (κοινώς -> η επικρατούσα σχολή σήμερα)
Και αν εισαι της Αυστριακής σχολής, σαν εμένα καλή ώρα, η τιμή καθορίζεται από υποκειμενικούς παραγοντες που έχουν να κάνουν κυρίως με τον καταναλωτή.
ένας Έλληνας με κατα κεφαλήν εισόδημα γύρω στα 27.000δολάρια (αν και κάθε μήνα μειούμενο)
Δημόσιος υπάλληλος σε καμια ΔΕΚΟ ε? Που είναι ο foscilis να σου πει μερικά λόγια. :lol: :lol:
δεν είναι δυνατόν ο Πακιστανός να δίνει τίμη 2-3 φορές μεγαλύτερη από τον Έλληνα για συγκρίσιμο (αν και διαφορετικό προϊόν) προφανώς εδώ παίζει ρόλο η μη ιση πληροφόρηση των δύο πλευρών.

Ηελλόοου - 1ο εξάμηνο?? !!!! Δεν είναι συγκρίσιμα γιατί δεν είναι αγαθά που υποκαθιστά το ένα το άλλο - Αν θέλω Ελληνικό κείμενο, δεν μου κάνει το Αγγλικό ανεξαρτήτως τιμής και τούμπαλιν. Ας μη σχολιάσω καν το συμπέρασμά περί ελλειπούς πληροφόρησης :lol:
Λοιπόν λες ότι η ζήτηση για αγγλικά κείμενα είναι μεγαλύτερη από τα ελληνικά, προφανώς αυτό είναι αυτονόητο αλλά ξεχνάς μια πολύ μικρή λεπτομέρεια την ΠΡΟΣΦΟΡΑ.
Δεν την ξέχασα καθόλου. Δες γιατί...
Αγγλικά κείμενα προσφέρουν άνθρωποι από όλον τον πλανήτη και απ' όλες τις χώρες και όχι μόνο από τις Αγγλόφωνες οπότε αναλογικά (το τονίζω αυτό "αναλογικά") η διαφορά της προσφοράς είναι τεράστια αφού για ελληνικά κείμενα προσφέρουν μόνο ανθρωποι που ζουν στην Ελλάδα και στην Κύπρο (βάλε και τους Έλληνες από Αμερική και Αυστραλία αν θες εσύ) με ελάχιστες εξαιρέσεις.
Η μελύτερη ζήτηση για άρθα by far, έρχεται από την Αμερική - το οποίο είναι προφανές αν δεις πόσο είναι το GDP της Αμερικής σε σχέση με το νο2 (την Γερμανία). Αν δε, κάνεις την σύγκριση στον τομέα του διαδικτύου η διαφορά γίνεται τιτανοτεράστια. Η ζήτηση λοιπόν για αγγλικό κείμενο είναι απίστευτα μεγάλη (αν ασχοληθείς με internet marketing στο εξωτερικό, θα καταλάβεις τι εννοώ). Η προσφορά τώρα, έρχεται κυρίως από χώρες της κεντρικής/κεντρικό-ανατολικής Ασίας - γιατί οι τιμές που δίνουν για μέτριας/χαμηλής ποιότητας filler κείμενα είναι πολύ ανταγωνιστικές.
Άρα χοντρικά: τεράστια ζήτηση, μέση προσφορά

Στην Ελλάδα τώρα, η ζήτηση είναι μικρή εώς ελάχιστη. Από την άλλη, η προσφορά είναι μεγάλη γιατί πολύς κόσμος δεν έχει δουλειά - και ειδικότερα κόσμος που έχει σχέση με την δημοσιογραφία ακόμα περισσότερο.

Απλό και κατανοητό.
Οπότε ο λόγος που υπάρχουν τέτοιες τιμές στο jobs.freestuff.gr είναι προφανώς το copy paste, η χρήση προγραμμάτων και η απελπισία μερικών...
Δεν νομίζω ότι πληρώνει κανείς για copy/paste :lol: - κάνε ένα άρθρο να μας πεις.
Υπόψιν, στην Ελλάδα οι τιμές σπάνια διαμορφώνονται από την προσφορά και την ζήτηση αφού η οικονομία μόνο ελεύθερη δεν είναι και ο ορισμός της άνισης πληροφόρησης στα οικονομικά είναι η ελληνική οικονομία
Φυσικά και δεν είναι ελεύθερη η οικονομία στην Ελλάδα - το εντελώς αντίθετο θα έλεγα. Στο ίντερνετ όμως είναι free as a bird - γι' αυτο και είναι effective.

tango

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από tango » 26 Μαρ 2012 22:15

Gekami έγραψε:Όσο το copy-paste τείνει στο 100%, η αξία του άρθρου τείνει στα 0€.

Ότι γλυτώσεις από το κόστος στα άρθρα, θα το πληρώσεις σε δικηγόρους.
Φυσικά, εννοείται - όμως δεν μιλάμε για copy/paste :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από cordis » 26 Μαρ 2012 22:55

ωραία είναι η συζήτηση στο forum αλλά να προσέχουμε λίγο τον τόνο μας και τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

kochtgr
Επικοινωνία:

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από kochtgr » 26 Μαρ 2012 23:08

Δημόσιος υπάλληλος σε καμια ΔΕΚΟ ε? Που είναι ο foscilis να σου πει μερικά λόγια.
Φίλε μου τόσο είναι το κατα κεφαλήν εισόδημα στην Ελλάδα, ούτε σε δημόσια υπηρεσία δεν θέλω να πατάω όχι να είμαι και δημόσιος υπάλληλος
Ηελλόοου - 1ο εξάμηνο?? !!!! Δεν είναι συγκρίσιμα γιατί δεν είναι αγαθά που υποκαθιστά το ένα το άλλο - Αν θέλω Ελληνικό κείμενο, δεν μου κάνει το Αγγλικό ανεξαρτήτως τιμής και τούμπαλιν. Ας μη σχολιάσω καν το συμπέρασμά περί ελλειπούς πληροφόρησης :lol:

Φίλε μου είναι συγκρίσιμα (όχι με την οικονομική έννοια όπως το λές εσύ ) γιατί είναι το ίδιο πράγμα σε άλλη γλώσσα και απαιτείτε η ίδια εργασία
Η μελύτερη ζήτηση για άρθα by far, έρχεται από την Αμερική - το οποίο είναι προφανές αν δεις πόσο είναι το GDP της Αμερικής σε σχέση με το νο2 (την Γερμανία). Αν δε, κάνεις την σύγκριση στον τομέα του διαδικτύου η διαφορά γίνεται τιτανοτεράστια. Η ζήτηση λοιπόν για αγγλικό κείμενο είναι απίστευτα μεγάλη (αν ασχοληθείς με internet marketing στο εξωτερικό, θα καταλάβεις τι εννοώ). Η προσφορά τώρα, έρχεται κυρίως από χώρες της κεντρικής/κεντρικό-ανατολικής Ασίας - γιατί οι τιμές που δίνουν για μέτριας/χαμηλής ποιότητας filler κείμενα είναι πολύ ανταγωνιστικές.
Άρα χοντρικά: τεράστια ζήτηση, μέση προσφορά

Όπως σου εξήγησα υπάρχει τεράστια προσφορά από κάθε πλευρά του πλανήτη + τους ίδιους τους Αμερικάνους, Καναδούς, Άγγλους κλπ με μια επίσκεψη στο warriorforum.com, το digitalpoint.com, freelancer, odesk, elance θα το καταλάβεις, υπάρχουν εκατομμύρια writers, ακόμα ο κάθε blogger αρχίζει να προσφέρει freelance writing υπηρεσίες

Στην Ελλάδα τώρα, η ζήτηση είναι μικρή εώς ελάχιστη. Από την άλλη, η προσφορά είναι μεγάλη γιατί πολύς κόσμος δεν έχει δουλειά - και ειδικότερα κόσμος που έχει σχέση με την δημοσιογραφία ακόμα περισσότερο.
Στην Ελλάδα από όσο βλέπω (αν και δεν ασχολούμε ιδιαίτερα με το τι ισχύει εδώ) βρισκόμαστε 4-5 χρόνια πίσω όσον αφορά το SEO όπου το article marketing είναι ένας από τους κύριους τρόπους link building (στο εξωτερικό φυσικά οι εποχές όπου κάποιος γέμιζε τα article directories με 100αντάδες spin άρθρα είναι παρελθόν) οπότε δεν νομίζω να μην υπάρχει ζήτηση
Δεν νομίζω ότι πληρώνει κανείς για copy/paste :lol: - κάνε ένα άρθρο να μας πεις.
Δεν ξέρω πως το εννοείς αλλά το spinning, rewriting, plagiarism, κλέψιμο προτάσεων άρθρων κτλ για μένα είναι copy paste τελεία..

Απορώ πως υπάρχει και αντιπαράθεση για ένα τέτοιο θέμα γιατί απλά είναι αδύνατον κάποιος να γράφει 1 άρθρο το 20λεπτο συμφωνα με αυτά που λες εσύ και να είναι αυτό το άρθρο άξιο διαβάσματος, it's that simple.

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από nikolas27 » 27 Μαρ 2012 01:35

korgr έγραψε:Τι να πω;
Μια χαρά τα είπε το παλικάρι :)
και εγω μαζι του ειμαι!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από Spyrostagas » 27 Μαρ 2012 02:07

Πείτε με αχάριζο, αλαζόνα, απαιτητικό αλλα θεωρώ κοροιδία-δουλία κάποιον που γράφει κανονικό άρθρο ( όχι αντιγραφή - επικόλληση ) να πληρώνεται για ένα ευρώ το άρθρο.
Εν τω μεταξύ πολλοί δήθεν εργοδότες που ανοίγουν πορταλ ενημερωσης η μπλογκ ( δήθεν πάντα ) προτείνουν σε πολλούς να τους πληρώνουν τον μήνα για ορίτζιναλ άρθρα 300 - 400 λέξη για 10 αρθρα την ημερα επί 30 μέρες ( καθημερινά ) το πλουσιόπαροχο ποσό των 150 ευρώ ( 0.5 δηλαδη το άρθρο μόνο ! ). Η για αντιγραφες άρθρων για 30 μερες ( δηλαδη καθε μερα παλι ) και 50 αρθρα ( δηλαδή 0.1 το άρθρο ). Και δυστυχώς υπάρχουν και νέα παιδιά ή και μεγάλοι που το κάνουν, διότι δεν έχουν άλλη επιλογή ( ίσως ) δυστυχώς και έτσι δίνεται το πάτημα κάποιοι να φτιάχουν τρανά μπλογκς δήθεν ενημερωσης, να παίρνουν χορηγιες, διαγωνισμούς, έσοδα από την μαμα Google ή από δίκτυα Affiliate πολλαπλάσια ποσά.
Και εμένα μου είχε τύχει για το σαιτ μου πρόταση από πολλά νεαρά παιδιά που σπουδάζουν δημοσιογραφία να μου γράφουν άρθρα για 2 - 3 ευρώ το άρθρο ή 5 ευρώ το άρθρο, αλλά ποτέ δεν δέχτηκα γιατί δεν το θέλα. Θα έβαζα κάποιον να γράφει αν είχα την οικονομική δυνατότητα, για τουλάχιστον 12 - 15 το άρθρο.
Και η αλήθεια είναι ότι μόνο τρεις φορες μέχρι τώρα εχω πληρώσει αρθρογράφους και συνεχίζει μόνο ένας άρθρογράφος που του δίνω για ειδικά άρθρα ( που δεν κερδίζω κάτι αλλά αποσκοπώ σε μελλοντικό κέρδος αν η ειδική στήλη έχει πιο μεγάλη αναγνωρισημότητα στο προσεχές μέλλον ) και παίρνει 30 ευρώ το άρθρο ( είναι επιστημονικά / κοινωνικα / παιδαγωγικά άρθρα ). Ξέρω άλλοι θα με πουν κοροιδο που δίνω τοσα για ένα άρθρο την εβδομάδα ( τόσο δυστυχώς με παίρνει να δίνω με όσα έσοδα έχω βγάλει τον προηγούμενο καιρό ) ή ότι πετάω λεφτά, αλλά πιστεύω ότι σε κάποιους τομείς πρέπει να δίνεις λεφτά και να μην πιστεύεις ότι με 1 - 3 ευρώ το άρθρο έγινε η δουλειά σου.
Ίσως λέω είμαι υπερβολικός σε ότι λέω και ελπίζω να μην αναγκαστεί ποτέ τώρα ή σε λίγα χρόνια να δουλεύω για 150 - 200 ευρώ για 8 ώρες την ημέρα ( όπου δυστυχώς συμβαίνει στην χώρα μας ), δεν έχω συμβιβαστεί με την γενιά των 495 ευρώ γιατί ευελπιστώ ότι θα αλλάξει κάτι στην πιο όμορφη χώρα του κόσμου ( στην Ελλάδα μας ) και θα γίνουν όλα καλύτερα για όλους τους πολίτες που βασανίζονται. Μπορεί να ζω μια ουτοπία ( όπως μας έλεγε ο καθηγητης της φιλοσοφιας στο Λύκειο ) ένα όνειρο και μην με ξυπνάτε, έτσι και αλλιώς ο εφιάλτης πηγαινόέρχεται αλλά πιστεύω ότι όλες οι γενεές που ζουν τώρα, θα τα αλλάξουν όλα μια για πάντα, είτε σε λίγους μήνες είτε σε 1- 2 χρόνια.
Και με όσα λέω παραπάνω δεν μιλώ ούτε πολιτικά καθώς δεν με συγκινεί κανένα πολιτικό πάρτυ παρά μόνο ένα το freestuff ( ωραία θα ήταν έτσι η κοινωνία μας, ειρηνική και να προσφέρει μέσα από κοινή δουλειά τα προιόντα της σε όλα τα μέλη της και να τα αγκαλιάζει με όλη αγάπη και γνώση μητέρας και πατέρα, γιαγιάς και παππού ).
Σόρρυ που μακρυγόρησα με την καταθεση ψυχής, λίγο μετά τις 2 τα μεσάνυχτα.
Από μένα καλή εβδομάδα και καλό ξημέρωμα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
billt

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από billt » 27 Μαρ 2012 09:57

Παιδιά νομίζω το τοποθετείτε σε λάθος βάση το θέμα. Στο χώρο της αρθρογραφίας / δημοσιογραφίας τα λεφτά που πέρνει κάποιος στο ξεκίνημα είναι 0 ακόμα και σε μεγάλα μεσα.

Αν κάποιος φτιάξει 50-100 θέματα με 1-2 ευρώ έχει δημιουργήσει portfolio και πάει στα 5 Ευρώ (μιλάμε πάντα για γενικό περιεχόμενο) και από εκεί εξειδικεύεται και πάει παραπάνω.

Είναι γελοίες οι αναγωγές στο μήνα, κανένας δε βγάζει μηνιάτικο με 1 ευρώ το άρθρο. Απλά είναι 'εργαλείο' εμπλουτισμού του φακέλου του.

Όποιος χειριστεί καλά την προσωπική του εξέλιξη ξεκινώντας για 1-2 μήνες με 1 Ευρώ και με ποικιλία στη θεματολογία εχει καλύτερες πιθανότητες να γίνει καλά αμοιβόμενος. Να ξερετε ότι η πίτα είναι μεγάλη σε προσφορά εργασίας για 1-2 ευρώ, αλλά και ο ανταγωνισμός μεγάλος. Η πίτα στα 10-30 Ευρώ (μιλάμε πάντα για 300 λέξεις) είναι μικρή, αλλά υπάρχουν και ελάχιστοι αρθρογράφοι για αυτό το κοινό, οχι μόνο σε ελληνικά σιτες αλλά και σε ελληνόγλωσσα του εξωτερικού....

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από cordis » 27 Μαρ 2012 10:34

εχει ενα δικιο ο billt. στην Ελλάδα οι νεοι δημοσιογράφοι δουλεύουν τσαμπα για 2 η και παραπανω χρονια στα μεντια...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

tango

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από tango » 27 Μαρ 2012 17:36

Spyrostagas έγραψε: Και εμένα μου είχε τύχει για το σαιτ μου πρόταση από πολλά νεαρά παιδιά που σπουδάζουν δημοσιογραφία να μου γράφουν άρθρα για 2 - 3 ευρώ το άρθρο ή 5 ευρώ το άρθρο, αλλά ποτέ δεν δέχτηκα γιατί δεν το θέλα. Θα έβαζα κάποιον να γράφει αν είχα την οικονομική δυνατότητα, για τουλάχιστον 12 - 15 το άρθρο.
Οπότε νιώθεις υπερήφανος που μπορούσες να δώσεις μια τίμια δουλειά σε κάποιον που το ζήτησε αλλά του αρνήθηκες γιατί δεν ήταν καλά τα λεφτά που θα έπερνε? :hammer: :question:

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από Spyrostagas » 27 Μαρ 2012 18:28

tango έγραψε:
Spyrostagas έγραψε: Και εμένα μου είχε τύχει για το σαιτ μου πρόταση από πολλά νεαρά παιδιά που σπουδάζουν δημοσιογραφία να μου γράφουν άρθρα για 2 - 3 ευρώ το άρθρο ή 5 ευρώ το άρθρο, αλλά ποτέ δεν δέχτηκα γιατί δεν το θέλα. Θα έβαζα κάποιον να γράφει αν είχα την οικονομική δυνατότητα, για τουλάχιστον 12 - 15 το άρθρο.
Οπότε νιώθεις υπερήφανος που μπορούσες να δώσεις μια τίμια δουλειά σε κάποιον που το ζήτησε αλλά του αρνήθηκες γιατί δεν ήταν καλά τα λεφτά που θα έπερνε? :hammer: :question:
Ναι υπερήφανος γιατί δεν ήθελα να μου γράφει άρθρα για τόσα χρήματα, γιατί θα ήταν κοροιδία για εκείνον. Έτσι πιστεύω εγώ, ο καθένας μπορεί να πιστεύει κάτι άλλο. Προσωπική μου άποψη.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dthebest

Άρθρα με 1euro

Δημοσίευση από dthebest » 27 Μαρ 2012 20:16

παιδιά , περιμένω να πέσει η τιμή του άρθρου στα 0.20 ευρώ να αγοράσω .

Μετά το brent για το πετρέλαιο θα βγει και τιμή για το 20 σέλιδο με άρθρα , πόσο πήγανε ;

0,25 ;; αγόρασε , αγόρασε

τι δουλειά κάνεις παλικάρι ;

έχω βιοτεχνία με άρθρα φασόν

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες