Πρόβλημα με το newsletter

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 27 Μαρ 2012 11:21

Καλημέρα,

δεν ξέρω αν το post είναι στο σωστό σημείο.
Από σήμερα έχω πρόβλημα με τα email του newsletter μου. Το newsletter που στέλνω έχει πάει και στο gmail και στο yahoo και σε ένα άλλο email service που έχω στο spam.
Πως μπορώ να διαπιστώσω αν έχει μπει σε blacklist και αν ναι, τι μπορώ να κάνω για αυτό?

Ευχαριστώ,

eridanus

Δημοσίευση από eridanus » 28 Μαρ 2012 16:28

Από τη στιγμή που φθάνουν στον παραλήπτη, έστω και στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία, δεν είσαι σε black list.

Για έλεγχο blacklist της ip σου, δες εδώ
http://www.mxtoolbox.com/blacklists.aspx
Internet Services: www.multihosting.gr | www.multiradio.gr | Χρηματιστήριο Ιστοσελίδων - www.webstocks.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Μαρ 2012 17:38

πως τα στέλνεις; με BCC;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ideal

Δημοσίευση από ideal » 12 Απρ 2012 13:44

Έχω ακριβώς το ιδιο προβλημα...Ολοι λαμβάνουν τα e-mail μου σαν Ανεπιθύμητη Αλληλογραφία. Στο hotmail μου γράφει οτι τα φιλτρα Smartscreen το θεωρουν υποπτο.
cordis έγραψε:πως τα στέλνεις; με BCC;
Εγώ τα στέλνω ειτε από το Προς είτε με Ιδιαίτερη Κοινοποίηση.

Μπορώ να κανω κατι να το αλλάξω αυτό;

edit: Sory εκανα λαθος. Το προβλημα αυτο το εχω οταν στελνω απο outlook e-mail.
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

kostasdhm

Δημοσίευση από kostasdhm » 16 Μάιος 2012 14:54

Τι εργαλείο χρησιμοποιείτε για την αποστολή των εμειλ σας? σας προτείνω να δοκιμάσετε το εργαλείο mail chimp. Έχει δωρεάν έκδοση που επιτρέπει έως 2000 εγγεγραμμένους και έως 12000 email το μήνα. Επίσης κάνει έλεγχο για να είναι σίγουρο ότι τα email δεν πηγαίνουν στα σπαμ.
Διπλωματικές Εργασίες -
Εργασίες ΕΑΠ

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 16 Μάιος 2012 15:05

kostasdhm έγραψε:Τι εργαλείο χρησιμοποιείτε για την αποστολή των εμειλ σας? σας προτείνω να δοκιμάσετε το εργαλείο mail chimp. Έχει δωρεάν έκδοση που επιτρέπει έως 2000 εγγεγραμμένους και έως 12000 email το μήνα. Επίσης κάνει έλεγχο για να είναι σίγουρο ότι τα email δεν πηγαίνουν στα σπαμ.
Το σκέφτηκα και εγώ το mail chimp ή κάποια άλλη πλατφόρμα.
Το θέμα είναι ότι το newsletter που στέλνω είναι δυναμικό, βασισμένο στο περιεχόμενο του site.
Άρα θα χρειαστώ κάποιο integration. Και θα χρειαστώ χρόνο για αυτό γιατί δεν το έχω ξανακάνει.

yannis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από yannis1985 » 28 Αύγ 2012 09:50

Έχω το senblaster 2 pro. Προσπαθώ να στείλω τεστ newsletter με έτοιμο πρότυπο, εισάγω δύο εικόνες jpeg και κείμενο, αλλά στους παραλήπτες δεν εμφανίζονται καθόλου εικόνες. Δνε πηγαίνει spam. Καμιά ιδέα για το πώς διορθώνεται;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες