Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dvs
Επικοινωνία:

Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Δημοσίευση από dvs » 31 Μαρ 2012 12:09

Καλησπέρα,

στην προσπάθειά μου να υποστηρίξω καλύτερα το προϊόν το οποίο πουλάω και υποστηρίζω με διάφορες υπηρεσίες, το Cs-Cart (δημιουργία Ηλεκτρονικού καταστήματος) ξεκίνησα μία προσπάθεια για τη δημιουργία μερικών βοηθημάτων που ως θέμα έχουν διάφορες λειτουργίες για τις οποίες έχω πολλές ερωτήσεις από πελάτες μου και κάθε φορά έπρεπε να δείξω είτε από κοντά είτε με ένα skype.

Γενικότερα δεν υπάρχουν βοηθήματα στα Ελληνικά και θεώρησα ότι τα βίντεο είναι ίσως η καλύτερη και πιο προσωπική λύση για τον καθένα, από ότι είναι ένα γραπτό κείμενο με φωτογραφίες. Φυσικά είναι δωρεάν.

Αυτή τη στιγμή είναι σύνολο 6 (31/3/12) και ευελπιστώ ότι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα να τριπλασιαστούν αφού τα θέματα και οι ερωτήσεις είναι πάρα πολλές. (9 την 1/5/2012)

Μπορείτε να τα βρείτε στο κανάλι μου στο Youtube Dvsgr.

www.youtube.com/user/dvsgr?feature=watch

αλλα και στην ιστοσελίδα μας στη διευθυνση www.dvs.gr/cs-cart-videos.html

Κάθε κριτική ή παρατήρηση είναι καλοδεχούμενη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dvs την 23 Μάιος 2012 14:13, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

sintos

Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Δημοσίευση από sintos » 23 Μάιος 2012 12:14

Πολύ καλό e-shop το cs-cart, αλλά στη σχεδίαση του καταστήματος, στο εικαστικό εννοώ, έχει θέμα. Ελπίζω με την έκδοση 3 να βελτιωθούν τα πράγματα.

Άβαταρ μέλους
dvs
Επικοινωνία:

Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Δημοσίευση από dvs » 23 Μάιος 2012 13:59

Καλησπερα,

Δε θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Εχουμε καταφερει τουλαχιστον εμεις εδω στη Dvs.gr να μπορουμε να μεταφερουμε οποιοδηποτε Shop skin ειτε απο Templatemonster είτε από Presta στο Cs-cart, και μαζί με καποια module Οπως megamenu, gx-sliders, accordeon menu μπορουμε να το κανουμε αγνωριστο.

Πρεπει να παραδεχθω οτι στην οθονη του προϊόντος είναι λιγο πιο δυσκολα τα πραγματα αλλα οχι αδυνατα αν δεις το Mosquito Killers (http://www.mkaywear.com/eshop/shop-13/i ... irt-1.html).

Η εκδοση 3 μολις εχθες ανακοινωθηκε επισημα, εχει τεραστιες αλλαγες στο Framework του tempalting αλλά, εχει το μειονεκτημα οτι παλαι καταστηματα δεν αναβαθμιζονται απευθειας και υπαρχει μονο 1 template Αυτη τη στιγμη για αυτη την εκδοση απο την ιδια την Cs-cart ενω οι τριτοι κατασκευαστες μολις ξεκινησαν να φτιαχνουν/μετατρεπουν τα παλια.

Θα περιμενουμε να δουμε τις "αρρωστιες" του και καποια στιγμη θα περασουμε και επισημα σ αυτη την εκδοση με Live καταστηματα.

Προς στιγμην αναμονη!

Φωτης

megsk

Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Δημοσίευση από megsk » 23 Μάιος 2012 22:09

μπράβο πολύ καλή προσπάθεια αν και πιστεύω οτι το wordpress και το magento έχουν κάνει τεράστια άλματα σε σχέση με το cs-cart και πάλι μπράβο πολύ καλή δουλειά.
Ps: Οι πελάτες δεν νιώθουν όσες φορές και αν τα δίξεις έχω έναν που του έχω δίξει 14 φορές πως να postarei μια απλή ανακοίνωση και ακόμα δεν μπορεί!:)

Άβαταρ μέλους
dvs
Επικοινωνία:

Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Δημοσίευση από dvs » 23 Μάιος 2012 22:31

Σ ευχαριστω πολυ.

Αυτο ητανε και ο αρχικος σκοπος, συν το γεγονος οτι δεν υπαρχει απολυτος τιποτα στα Ελληνικα για το Cs-Cart και θεωρησα οτι επρεπε αυτο το κενο με καποιο τροπο να καλυφθει.

Φωτης

Άβαταρ μέλους
dvs
Επικοινωνία:

Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Δημοσίευση από dvs » 01 Ιουν 2012 16:37

Συγχρόνως μετα βοηθήματα σε βιντεο για Cs-Cart έχει ανοίξει και η περιοχή με συμβουλες σε διαφορα θεματα Cs-Cart τα οποια μπορειτε να δειτε εδω

http://www.dvs.gr/cs-cart-how-to.html

Φωτης

Άβαταρ μέλους
dvs
Επικοινωνία:

Cs-Cart Βίντεο Βοηθήματα

Δημοσίευση από dvs » 09 Απρ 2013 01:43

Ενα νεο βιντεο προστέθηκε στη συλλογη με τιτλο Cs-Cart Blocks στη Version 3.0.x

Μπορειτε να το δειτε στο

www.youtube.com/user/dvsgr?feature=watch

αλλα και στην ιστοσελίδα μας στη διευθυνση www.dvs.gr/cs-cart-videos.html

Απάντηση