Τι να κάνω άλλο για να βελτιώσω το site?

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
YAziDis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από YAziDis » 03 Απρ 2012 15:09

Καλησπέρα! Έχω αυτό το site στο οποίο βάζω μουσική από links του youtube για ένα συγκεκριμένο είδος μουσικής.
Όπως μπορείτε να δείτε έχω βάλει ένα banner κάτω δεξιά (ξέρω ότι δεν είναι εμφανές εκτός και αν κάνεις scroll) και έχω βάλει και ένα ακόμα όταν μπαίνει ο άλλος στο κάθε post (για παράδειγμα εδώ

Αρχικά ήθελα να ρωτήσω, αξίζει να έχω διαφημίσεις σε μια τέτοια σελίδα κατά την κρίση σας;
Η σελίδα έχει κατά μέσο όρο περίπου 500 views την ημέρα στην χειρότερη, όπως και 200 ξεχωριστούς επισκέπτες πάλι στην χειρότερη. Ο μέσος όρος παραμονής είναι περίπου 4 λεπτά..

Να σημειώσω πως σήμερα έκανα το account στο adsense με βάση μαρτυρίες και πράγματα που διάβασα εδώ απ'το forum του freestuff, και συνέχεια μαθαίνω καινούργια πράγματα....
Κάθε βοήθεια δεκτή!

timoss

Δημοσίευση από timoss » 03 Απρ 2012 15:15

Από τι στιγμή που δεν έχεις πνευματικά δικαιώματα για το περιεχόμενο που βάζεις στο σίτε,είναι λίγο ριψοκίνδυνο το adsense

YAziDis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από YAziDis » 03 Απρ 2012 15:25

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό που λες, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι δεν είναι στην σελίδα μου, αλλά είναι μέσω youtube.
Ξέρει κανείς ακόμα να μου απαντήσει για το συγκεκριμένο; Αν είναι παράνομο να τα βγάλω asap!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Απρ 2012 00:09

δεν έχεις και περιεχόμενο... δηλαδή κείμενο...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

YAziDis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από YAziDis » 04 Απρ 2012 00:17

Το ξερω, αλλα δεν πιάνει και τα keywords απο το seo που βαζω; Οι 7/10 διαφημισεις που μπαινουν ειναι σχετικες με μουσικη dj κτλ..

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Απρ 2012 13:07

με δικαιώματα δε θα έχεις πρόβλημα από το adsense ως adsense, από αλλού μπορεί και να έχεις...

το μόνο που πρέπει να κάνεις σε αυτή την σελίδα είναι να αυξήσεις λίγο την απόσταση του video από την διαφήμιση, ώστε να μην έχεις πρόβλημα με invalid clicks. κάνε αυτό και από την πλευρά του adsense, τουλάχιστον, θα είσαι οκ!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

George777

Δημοσίευση από George777 » 24 Ιουν 2012 11:00

Καλημέρα, έχω τιμήσει στο website μου το ADSENSE πολύ απλά θα ήθελα την γνώμη σας αν οι διαφημίσεις είναι τοποθετημένες σωστά... Αυτή τη στιγμή η σελίδα μου βγάζει : 3,023 (page views) ,135 (clicks), 4.47% (CTR).

Σημιοτέων στις 2 απριλίου 18,812 (page views), 548 (Clicks), 2.91% (CTR) ....

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 25 Ιουν 2012 14:10

YAziDis έγραψε:Το σκέφτηκα και εγώ αυτό που λες, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι δεν είναι στην σελίδα μου, αλλά είναι μέσω youtube.
Ξέρει κανείς ακόμα να μου απαντήσει για το συγκεκριμένο; Αν είναι παράνομο να τα βγάλω asap!
Απο την στιγμή που χρησιμοποιείς περιεχόμενο απο το Youtube δεν έχεις θέμα. Εσυ απλά αναπαράγεις μέσα απο την ιστοσελίδα σου δικό του περιεχόμενο απο τον δικό του server.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες