Ψάχνω επαγγελματία για κατασκευή ιστοσελίδας

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
koritsaki9220

Δημοσίευση από koritsaki9220 » 07 Απρ 2012 22:42

Καλησπέρα!

Έχω φτιάξει μια σελίδα (static html) την οποία αποφάσισα να ανανεώνω ανά τακτά χρονικά διαστήματα! Γι' αυτό το λόγο ψάχνω κάποιο επαγγελματία, ο οποίος θα την αλλάξει εμφανισιακά (έχω αποφασίσει πως θέλω να είναι) και θα την κάνει δυναμική! Με λίγα λόγια, θα ήθελα να έχει και backend με το οποίο θα μπορώ να την ελέγχω!
Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να έχει κάποιες δυνατότητες όπως:
search
newsletter (αυτόματη αποστολή ανάλογα με την ηλικία του αναγνώστη)
αλλαγή background
pop up window ανά επίσκεψη αναγνώστη
εισαγωγή άρθρων - κατηγοριών - σελίδων κλπ
κάποια container στα οποία θα μπορεί να τοποθετηθεί κώδικας (πχ για διαφήμιση κλπ)
Most popoular
most recent
feed από forum
και οptional ... κάποιο blog kai φορουμ

στην ήδη υπάρχουσα σελίδα υπάρχουν κάποια scriptάκια τα οποία θα ήθελα να ενσωματωθούν και αυτά!

Αυτά είναι σε γενικές γραμμές!

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει τι θα πρέπει να προσέξω στον άνθρωπο που θα επιλέξω να κάνει αυτή την δουλειά;
Πόσο περίπου θα κοστίσει;
Έχετε κάποιον να προτίνετε;

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη!

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 08 Απρ 2012 05:11

Να μερικά κόλπα.

1. Να προσέξεις να υπήρχε πριν σου μιλήσει/του μιλήσεις.

2. Δες τους πελάτες του. Σε ικανοποιεί η δουλειά που έκανε για αυτούς;

3. Να έχει δική του σελίδα προφανώς με τηλέφωνο-email και διεύθυνση αν στο website του μιλάει στον πληθυντικό. "Εμείς θα κάνουμε αυτό, μπλα μπλα...".

4. Να χρησιμοποιήσει WordPress και μόνο WordPress για αυτό που περιγράφεις πιο πάνω.
Άντε, στη χειρότερη, joomla! αλλά να ξέρεις ότι με joomla! θα χρησιμοποιήσει κατά 99% έτοιμο theme και δεν θα σχεδιάσει κάτι όπως θέλεις να είναι από την αρχή. Αυτό γιατί το custom made στο joomla! είναι πιο δύσκολο και κοστίζει περισσότερο.

5. Να υπογράφει σύμβαση, να κόβει τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών. Έτσι βλέπεις ότι είναι επαγγελματίας και όχι πωλητής στον Κοτσόβολο που στον ελεύθερο του χρόνο κάνει ιστιοσελίδες. Όχι ότι είναι κακό, αλλά δεν θα ήθελες να σου κάνει τη δική σου ιστοσελίδα, έτσι δεν είναι;

---

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή:

Αυτό το έχω αποφασίσει πως θέλω να είναι και "έχω φτιάξει μια σελίδα", αν θέλεις να κάνεις κάτι επαγγελματικό, ξέχνα το.
Αν θέλεις να κάνεις το γούστο σου, go for it.

Αλλά αν θέλεις να βγάλεις χρήματα από αυτό, εκτός κι αν είσαι web designer, δεν είσαι εσύ αυτή που θα πεις "πως πρέπει να είναι" η σελίδα, αλλά αυτός που θα προσλάβεις, γιατί είναι επαγγελματίας.
Μπορείς να προτείνεις φυσικά ότι θέλεις, να δείξεις τι έχεις δει και σου αρέσει κτλ κτλ κτλ, αλλά αν είσαι τυχερή και βρεις κάποιον επαγγελματία, ξε-αποφάσισε γρήγορα και άκου τι θα σου πει.

Σχετικά με χρήματα, θεωρώ ότι χωρίς το forum, θα κόστιζε από 1500 εώς 2500. Οτιδήποτε κάτω από αυτή την τιμή, good luck :P
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 08 Απρ 2012 09:52

ALR has spoken the truth! :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες