Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Τι ακριβώς είναι το eCPM

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
pareisaktos

Τι ακριβώς είναι το eCPM

Δημοσίευση από pareisaktos » 10 Απρ 2012 13:48

Καλησπέρα. Πρόσφατα έλαβα ένα μήνυμα από κάποια διαφημιστική στο εξωτερικό και κάνουμε προς το παρών κάποιες δοκιμές στο site μου με την προϋπόθεση ότι μετά από αυτό θα τρέξουμε κάποιες διαφημίσεις με cpm. Προς το παρών έχω βάλει μια διαφήμισή τους για να δούμε πως θα πάει και με ρωτάνε ποιο περίπου θα είναι το eCPM που θα με ικανοποιούσε όταν τρέξουμε την καμπάνια κανονικά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ποια είναι ακριβώς η έννοια του eCPM; Αναφέρεται σε μία μονάδα διαφήμισης ή σε κάποιο αριθμό διαφημίσεων;

Για παράδειγμα αν τους απαντήσω π.χ ότι για να συνεχίσουμε θέλω ένα eCPM άνω του 0.30 ευρώ αυτό ισχύει για μία μονάδα διαφήμισης;

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Τι ακριβώς είναι το eCPM

Δημοσίευση από SotK » 10 Απρ 2012 19:16

Από αυτά που λες μου θυμίζει μία παλιά απάτη. Μην βάλεις το plugin στην ιστοσελίδα σου.

Καλό είναι με τέτοιες "διαφημιστικές" να κάνεις πρώτα μία αναζήτηση στο Google γιατί αρκετές είναι scams.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τι ακριβώς είναι το eCPM

Δημοσίευση από cordis » 10 Απρ 2012 19:47

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

pareisaktos

Τι ακριβώς είναι το eCPM

Δημοσίευση από pareisaktos » 10 Απρ 2012 20:34

Αυτό είναι το site τους http://www.marimedia.net/. Δεν μου φαίνεται για απάτη... [/table]

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Τι ακριβώς είναι το eCPM

Δημοσίευση από SotK » 11 Απρ 2012 00:04

http://www.bu-ge.com/2012/03/adv-plugin ... -scam.html

Εγώ γι'αυτό έλεγα και έμοιαζε η ιστορία με αυτό που έλεγες.

Δεν ξέρω για την Marimedia αλλά φαίνεται ok.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες